Skocz do zawartości

CASTROL EDGE SPORT vs VALVOLINE VR oba full 10w60


SIERKA

Rekomendowane odpowiedzi

BYŁO KILKA TEMATÓW NIŻEJ!!!

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=98783&start=45

 

CASTROL SUCKS!!!

ONLY MOTUL 300V LE MANS 15W60 (lub 300V Competition- 15W50) lub Shell Helix Ultra Racing 10W-60

 

A dlaczego niby Castrol jest taki do bani. Jezdzilem i nie narzekalem. oczywiscie mowa o niepodrabianych olejach z beczki.

Roznica pomiedzy tymi olejami jest taka ze zuzycie silnika na tanszych olejach to jakies 0,00000nic. i nie jest zauwazalne dla przecietnego uzytkowanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie napisałeś - dla przeciętnego użytkownika. Ja nie jestem przeciętnym użytkownikiem, podobnie jak całe środowisko w którym się obracam. W motorsporcie porządny olej oznacza remont silnika na sezon, a nie dwa lub trzy remonty na sezon. I w związku z tym, mając świadomość jaki olej ile daje, do daily drivera również leję to, co najlepsze, a nie to, co przereklamowane przez 'tjuningową' kampanię marketingową Castrola. Może słyszałeś o driftingu i Macieju Polodym? Całe jego S14A jest oklejone w barwy Edge'a...a leje do auta Motula.

I skoro w sporcie samochodowym olej potrafi zrobić spustoszenie po sezonie, ja wolę nie ryzykować jeżdżąc dużo i szybko na codzień i lać to, co na serio trzyma parametry, a nie tylko ładnie wygląda na półce w Norauto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie napisałeś - dla przeciętnego użytkownika. Ja nie jestem przeciętnym użytkownikiem, podobnie jak całe środowisko w którym się obracam. W motorsporcie porządny olej oznacza remont silnika na sezon, a nie dwa lub trzy remonty na sezon. I w związku z tym, mając świadomość jaki olej ile daje, do daily drivera również leję to, co najlepsze, a nie to, co przereklamowane przez 'tjuningową' kampanię marketingową Castrola. Może słyszałeś o driftingu i Macieju Polodym? Całe jego S14A jest oklejone w barwy Edge'a...a leje do auta Motula.

I skoro w sporcie samochodowym olej potrafi zrobić spustoszenie po sezonie, ja wolę nie ryzykować jeżdżąc dużo i szybko na codzień i lać to, co na serio trzyma parametry, a nie tylko ładnie wygląda na półce w Norauto.

 

No nie wiem ale wydaje mi sie ze to forum dla przecietnych uzytkownikow tych samochodow. A Tobie sie chyba z forum streetracing pomylilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie pomyliło. Chodz o to, że skoro mam większe doświadczenie, nauczyłem się na błędach to się tym dziele w taki sposób, by wryło się w pamięć. Koszt ilości oleju do sześciocylindrówek jest tak porównywalny, że polecam to, co wiem, że jest the best. Castrol, Motul, Shell, Mobil kosztują naprawdę porównywalnie. Po co nieświadomie lać byle co upakowane w błyszczący pojemniczek, skoro ktoś mający doświadczenie doradzi co tak na serio jest sens lać? I tak każdy ma prawo zalać silnik czym chce - jego sprawa. Tyle, że potem pojawiają się tematy, że silnik cieknie, poci się, grzeje, zaczyna głośno pracować, nie trzyma parametrów itd. To tylko i wyłącznie wina pozornej oszczędności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie pomyliło. Chodz o to, że skoro mam większe doświadczenie, nauczyłem się na błędach to się tym dziele w taki sposób, by wryło się w pamięć. Koszt ilości oleju do sześciocylindrówek jest tak porównywalny, że polecam to, co wiem, że jest the best. Castrol, Motul, Shell, Mobil kosztują naprawdę porównywalnie. Po co nieświadomie lać byle co upakowane w błyszczący pojemniczek, skoro ktoś mający doświadczenie doradzi co tak na serio jest sens lać? I tak każdy ma prawo zalać silnik czym chce - jego sprawa. Tyle, że potem pojawiają się tematy, że silnik cieknie, poci się, grzeje, zaczyna głośno pracować, nie trzyma parametrów itd. To tylko i wyłącznie wina pozornej oszczędności.

 

To co mam powiedziec jak do Opla Astry 2 auto w domu od nowosci lany jest olej GM-u koszt 60zl za 5 litrow auto ma juz 270tys.km

Oleju nie bierze, nie grzeje sie, silnik chodzi super, ma kompresje rowna i wysoka na 4 cylindrach.

czy oznacza to ze ten olej jest zly dla przecietnego Kowalskiego?

Z mojego doswiadczenia wynika ze nie.

Pozatym co mnie interesuje jakis tam drift, auta codziennie i ani ja ani zaden moich znajomych nie jezdzi w ten sposob. Widac stary juz jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu temat rzeka: jaki olej :D . Co do sportów ekstremalnych skoro kolega ma rzeczywiście doświadczenie to napewno coś racja w tym jest. Dla mnie olej jest olejem ,jeśli spełnia wymogi , normy , posiada specyfikacje to poprostu się nadaje i tyle. Firma? kwestia gustu , przyzwyczajenia...

Zawsze to powtarzam : dobry produkt nie potrzebuje rekalmy, dotyczy to nie tylko olejów zresztą , a co do castrola to też uważam że więcej w nim marketingu i reklamy niż samego oleju.

To tak moim zdaniem.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline VR1 10W60 to jest półsyntetyk,

 

Wydaje mi się że jest to pełensyntetyk , pólsyntetyk to 10W40 :!: :?:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline VR1 10W60 to jest półsyntetyk,

 

Wydaje mi się że jest to pełensyntetyk , pólsyntetyk to 10W40 :!: :?:

 

Nie jest to tak.

Pierwsze oznaczenie to klasa zimowa oleju np 0W i wystepuje tu 6 klas.

druga cyfra to oznaczenie letnie i tutaj jest 5 klas.

 

Jest to klasyfikacja wg SAE klasy letnie i zimowe ustala sie wg innych kryteriow.

A to czy olej jest syntetyczny polsentetyczny czy tez mineralny zalezy z czego go zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czy olej jest syntetyczny polsentetyczny czy tez mineralny zalezy z czego go zrobili.

 

W takim razie zmyliły mnie informacje z tej stronki: http://www.olejesilnikowe.pl. Tam widnieje on jako syntetyk, nie jako półsyntetyk. Dziwne troche bo np Castrol RS 10W60 znowu na innej stronie widnieje jako syntetyk. :doh: .Z tego co piszesz wynika że olej o oznaczeniach 10W60 to może być syntetyk i półsyntetyk , niespotkałem jeszcze takiego czegoś żeby stały one koło siebie na pólce z tej samej firmy w dodatku. Ale gimela...

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czy olej jest syntetyczny polsentetyczny czy tez mineralny zalezy z czego go zrobili.

 

W takim razie zmyliły mnie informacje z tej stronki: http://www.olejesilnikowe.pl. Tam widnieje on jako syntetyk, nie jako półsyntetyk. Dziwne troche bo np Castrol RS 10W60 znowu na innej stronie widnieje jako syntetyk.

 

zauważ że zazwyczaj oleje mają 2 oznaczenie 40

wtedy również zazwyczaj 0 i 5 to syntetyki

10-pół

15-min

najwidoczniej aby uzyskać lepkość w bardzo wysokich temperaturach (60)

olej musi być w pełni syntetyczny...

trochę OT ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ że zazwyczaj oleje mają 2 oznaczenie 40

wtedy również zazwyczaj 0 i 5 to syntetyki

10-pół

15-min

najwidoczniej aby uzyskać lepkość w bardzo wysokich temperaturach (60)

olej musi być w pełni syntetyczny...

trochę OT ale cóż...

 

No dobra to olej 10W40 to półsyntetyk i 10W60 to też półsyntetyk?

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tej stronce oleje 10W60 to syntetyki , tylko Valvoline 10W60 widnieje jako półsyntetyk. No innej stronce widnieje znowu jako syntetyk więc pomału już się w tym gubie... :duh:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tej stronce oleje 10W60 to syntetyki , tylko Valvoline 10W60 widnieje jako półsyntetyk. No innej stronce widnieje znowu jako syntetyk więc pomału już się w tym gubie... :duh:

 

A jakie to ma dla Ciebie znaczenie jezeli olej spelnia wszelkie normy jakie zaleca producent do twojego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma dla Ciebie znaczenie jezeli olej spelnia wszelkie normy jakie zaleca producent do twojego silnika?

1) Logiczne wytłumaczenie dlaczego tak jest

2) Chciałbym wiedzieć czy jeśli kupie kiedyś Valvoline 10W60 to będe zalewał auto syntetykiem czy pólsyntetykiem :)

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to olej 10W40 to półsyntetyk i 10W60 to też półsyntetyk?

Valvoline Racing 10W-60 - półsyntetyk

Castrol RS 10W60 - syntetyk

 

przyznam całkiem dużo tych olei :roll2:

 

i chyba każdy powinien ze 2 razy to przeczytać;

o ile już nie czytał; a później w razie wątpliwości pytania pewnie będą ciekawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma dla Ciebie znaczenie jezeli olej spelnia wszelkie normy jakie zaleca producent do twojego silnika?

1) Logiczne wytłumaczenie dlaczego tak jest

2) Chciałbym wiedzieć czy jeśli kupie kiedyś Valvoline 10W60 to będe zalewał auto syntetykiem czy pólsyntetykiem :)

 

Logicznego wytlumaczenia nie ma bo to pewnie dowolnosc i brak wiedzy wpisujacych oleje do roznych tabel sprawia ze pojawiaja sie takie rozbieznosci.

jak kupisz Valvioline 10W60 na etykiecie jest napisane jaki kupiles olej i jestem na 99% pwien ze nie robia go w 2 odmianach pod ta sama nazwa i oznaczeniem.

 

Bo wlasnie czy olej jest syntetykiem, pol czy mineralem nie powinno sie do konca rozpoznawac po klasyfikacji SAE. Bo o tym decyduje baza uzyta do produkcji oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie XWX nie mówi nam w jakiej technologii został wykonany olej a okresla jego parametry(klase lepkość) przy niskiej i wysokiej temperaturze.np Motul robi półsyntetyk Synergie 6100 15W50 i syntetyk 300V Competition 15W50
///M40pwr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie XWX nie mówi nam w jakiej technologii został wykonany olej a okresla jego parametry(klase lepkość) przy niskiej i wysokiej temperaturze.np Motul robi półsyntetyk Synergie 6100 15W50 i syntetyk 300V Competition 15W50
:cool2:

 

i już nic nie mówie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline Racing 10W-60 - półsyntetyk

Castrol RS 10W60 - syntetyk

 

przyznam całkiem dużo tych olei :roll2:

 

i chyba każdy powinien ze 2 razy to przeczytać;

o ile już nie czytał; a później w razie wątpliwości pytania pewnie będą ciekawsze

 

No jeszcze ciekawsze jest to że moge podac stronkę na której widnieje Valvoline 10W60 jako syntetyk :lol: . Mało tego na stronie valvoline został on sklasyfikowany nie jako syntetyk , nie pólsyntetyk , tylko Specjalne: VR1 Racing Motor Oil , razem z 5W/50 czyli z full syntetykiem

 

 

:lol:

 

:roll2: :roll2:

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do mojego Tds leje castrola magnatec diesel 10-40 zrobione 70000 km na tym oleju i wszystko ok silniki nie wykazuje objawów zużycia

Polecam Castrol

 

Ps. Zaraz po sprowadzeniu zalałem Mobil S 10-40 i autko łykło ponad litr oleju na 10000 km , teraz od zmiany max 0,5 l może mi się podróba trafiła :)

 

ps. jestem zwykłym użytkownikiem :)

 

 

Pozdro

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie XWX nie mówi nam w jakiej technologii został wykonany olej a okresla jego parametry(klase lepkość) przy niskiej i wysokiej temperaturze.np Motul robi półsyntetyk Synergie 6100 15W50 i syntetyk 300V Competition 15W50

 

Każdy z nas chyba kieruje się parametrami xWx , szukając do siebie syntetyku/półsyntetyku/minerału. Przeglądając wszystkie strony www każdy olej o parametrach 10W60 to styntetyk. Wyjątkiem jest Valvoline 10W60 który jest półsyntetykiem jednak, (znalazłem foto butelki i jest napisane semi-syntetic) , no i motul ale jak pisal wczesniej raceboy jest to juz olej wyczynowy/specjalistyczny. Choć i tak dziwne bo jak pisalem wczesniej na oficjalnej stronie valvoline olej 10W60 jest zakwalifikowany do specjalnych obok 5W50 czyli full syntetyka.

krzys139 na racingforum ktoś wypowiadał się że istnieje jednak valvoline 10w60 w dwóch odmianach - full i semi...

Lubie tematy ojejów i fajnie było pogadać ponownie na ten temat.

pozdrowienia

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.