Skocz do zawartości

m50b25 o poranku


qba-525

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie rano po odpaleniu silnik klepie kilka sekund (nie zawsze), przypuszczam ze chodzi o rozprowadzenie oleju i klepią zawory, olej to valvoline maxlife 10w40, przebieg 300000

1. jak temu zaradzić ?

2. ilu z wasz ma podobnie ?

3. czy jak klepie to znaczy ze nie ma smarowania ?

 

Dzieki za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popychacze zaworow chałasuja , tyen i inne typy tak maja. Niby LIquidMOlly pomaga, stosowalem w m40 i mam miesznae uczucia.

olej gestnieje, i splywa do miski olejowej. kiedy silnik sie nagrzewa , olej jest rozporwadzony po calym sliniku ( rowniez dostaja go popychacze) cichnie- jak nie cichnie to jeszcze gorzej co znaczy ze ich stan jest opłakany-klepanie czasem wynika tez zekrzywki na walkach sa wytarte.

stosowalem tez Valvoline 10w40 bylo lepiej na tym oleju ale nie idelanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jak temu zaradzić ?

 

Nie trzeba, to normalne, a ze denerwujace to inna sprawa.

 

2. ilu z wasz ma podobnie ?

 

Wszyscy.

 

3. czy jak klepie to znaczy ze nie ma smarowania ?

 

Tak i nie. Jesli przechodzi u Ciebie ten objaw zaraz po zagrzaniu silnika (okolice konca niebieskiego pola) to wszystko jest ok.

U niektorych zajmuje to dluzej, u niektorych krocej, jeszcze u innych znika po kilku sekundach, w zaleznosci od stosowanego oleju.

Jezdze na valvoline 10w40 i u mnie przechodzi to po przejechaniu ~2km.

Zauwazcie, ze wystepuje to tylko po nocy i przy niskich temperaturach, wiec moze lepiej zmienic olej na 5w, chociaz pewnie wtedy tez klepie, ale moze mniej. Albo liqumoly na popychacze, chociaz rozne opinie o tym slyszalem.

 

Niby LIquidMOlly pomaga, stosowalem w m40 i mam miesznae uczucia.

 

Moglbys cos wiecej powiedziec?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie rano po odpaleniu silnik klepie kilka sekund (nie zawsze)

 

Przy tak lekkich objawach nie ma co panikować. Możesz spokojnie jeździć, jeśli będziesz regularnie zmieniał olej - ten co masz jest całkiem niezły i proponuje nie kombinować z innymi. Nigdy nie wiadomo jak zareaguje silnik.

 

Wszyscy

 

Może większość, nie wszyscy. Mój M50B20 jeszcze dzielnie znosi ranne odpalanie, również na Valvoline Maxlife 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie rano po odpaleniu silnik klepie kilka sekund (nie zawsze), przypuszczam ze chodzi o rozprowadzenie oleju i klepią zawory, olej to valvoline maxlife 10w40, przebieg 300000

1. jak temu zaradzić ?

2. ilu z wasz ma podobnie ?

3. czy jak klepie to znaczy ze nie ma smarowania ?

 

Dzieki za informacje

 

Po prostu "Ten typ tak ma" :) Mi kiedyś też klepało,na oleju Lotos a teraz chyba nie klepie (na Mobilu1 - 5W50) bo nie zwróciłem na to uwagi ...a mam czujne wszelkie zmysły i jak coś jest nie tak to od razu słyszę, widzę ,czuję :wink: Nie chcę tu zostać spalony na stosie jak czarownica ale ... rok temu wlałem ... Ceramizer CS. I teraz wleję przy następnej wymianie oleju znowu bo po nim silnik ładniej zaczął chodzić o ... powiedzmy 15%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikomu narzucać mojego zdania ale wszelkie czary typu ceramizer motodoktor motorlife etc to takie placebo.. U mnie jak to w M50 rano na zimnym lubi zaklepać przez chwile wiec kupilem motorlife, wlałem i niby było ok, do momentu kiedy zabrałem się za zmianę rolek. Okazało się ze wypłukał on cały syf z silnika pusciły uszczelki w obudowie filtra oleju, zaczeło tamtędy lać a w filtrze było błoto. Wiecej takich wynalazków nie wleje.

 

Czytałem na forum nt oleju valvoline, czy ktoś po zmianie z innego odczuł jakąś różnice? Obecnie zalewam mobilem 10w40, a silnik dopiero na dotarciu, ma 330tys :)

www.alltech24.pl - oświetlenie led, xenon, ringi ccfl, markery led, pokrowce samochodowe, przetwornice napięcia, lampy robocze led



[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=160bfe16170114a1][img]http://images41.fotosik.pl/1246/160bfe16170114a1m.jpg[/img][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po nim silnik ładniej zaczął chodzić o ... powiedzmy 15%.

 

:lol: te 15% poprawy po zalaniu ceramizera to na hamowni wyszło, przy pomiarze hałasu czy jakąś inną metodą pomiarową stwierdzone :8)

 

Moja bejka po polerce idzie jak brzytwa, czuję to wyraźnie, chyba się aerodynamika poprawia :mad2:

 

W silniku M40 przećwiczyłem większość zalecanych metod na forum:

zmiana gęstości i marki oleju, cudowne środki do płukania silnika, dodatek do oleju. Przyznaję, że nie stosowałem ceramizera. Żadna z metod nie była skuteczna albo dawała tymczasowy efekt.

Skończyło się wymianą szklanek ale i po tym nie było idealnie ale o wiele lepiej.

Klepanie zaworów na zimnym silniku przez krótki czas to normalka w każdym silniku z hydraulicznymi popychaczami i nie ma co szukać dziury w całym. Im większy przebieg i zużycie szklanek klepie coraz dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tu zostać spalony na stosie jak czarownica ale ... rok temu wlałem ... Ceramizer CS. I teraz wleję przy następnej wymianie oleju znowu bo po nim silnik ładniej zaczął chodzić o ... powiedzmy 15%.

 

Za te herezje zostaniesz spalony!

Tu nie wolno mowic o rzeczach zakazanych. :lol:

 

W silniku M40 przećwiczyłem większość zalecanych metod na forum:

zmiana gęstości i marki oleju, cudowne środki do płukania silnika, dodatek do oleju. Przyznaję, że nie stosowałem ceramizera. Żadna z metod nie była skuteczna albo dawała tymczasowy efekt.

 

Po prostu zrobiles wszystko, a wystarczylo jedynie wlac ceramizer.

 

Klepanie zaworów na zimnym silniku przez krótki czas to normalka w każdym silniku z hydraulicznymi popychaczami i nie ma co szukać dziury w całym. Im większy przebieg i zużycie szklanek klepie coraz dłużej.

 

Zamowie ten Liqui moly, dam znac czy sie poprawi po tym.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo po nim silnik ładniej zaczął chodzić o ... powiedzmy 15%.

 

:lol: te 15% poprawy po zalaniu ceramizera to na hamowni wyszło, przy pomiarze hałasu czy jakąś inną metodą pomiarową stwierdzone :8)

 

 

No cóż, zaufaj mi :wink: Jeżdżę tym samochodem już 6 lat i kiedy go prowadzę odczuwam wszystko co z nim się dzieje jakby na własnej skórze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos Ty, nikt Ci nie uwierzy.

Jak przedstawisz wyniki sprezania przed i po oraz wyniki z hamowni tak samo - uznaja, ze sfalszowane, badz ludzie z tej branzy Ci zaplacili.

To jest zamkniety krag ludzi majacych fobie/nie posiadajacych wystarczajacej wiedzy zeby uwierzyc/badz tez przekonac sie na sobie, ze takie rzeczy jak ceramizer dzialaja (bo wiara tu ma najmniej do rzeczy, licza sie fakty)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było kiedyś tak samo, jak jeździłem na Mobil 1 S 10w40. Po zalaniu Castrol Magnatec (też 10w40) silnik ucichł i nie klepie przy odpalaniu. Od tamtego czasu zmieniam tylko na Castrol Magnatec. No i nie czekam z wymianą do ostatniej chwili, tylko zmieniam średnio co 8tyś km..
http://i.imgur.com/CgYlyQw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramizery i motodoktory dają efekt jednakże krótkotrwały. Przekonałem się na dwóch silnikach moich znajomych. Przypadek 1. - W M50 zaczęły dośc mocno hałasowac popychacze zalał motodoktora-(ucichło) i sprzedał czym prędzej auto. Po jakimś czasie dzwoni kupujący z jakąś pierdołą i dodał że musiał zrobić całą górę.

Przypadek 2.(nie BMW) kończył się diesel - brał dużo oleju słabo odpalał itp. znajomy dolał tego ustrojstwa i pomogło... ale nie na długo... może miesiąc odwlekł naprawe ale o to mu chodziło żeby dociągnąć do końca sezonu zarobkowego.

Moja sugestia - tylko wymiana na doby olej np. 5W50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie nalałbym moto doktora ani innego tego typu środka.Po co miałbym zagęszczać jakimś syfem olej syntetyczny wysokiej klasy? A Ceramizer to malutka ilość preparatu wielkości połowy małego palca i nie jest żadnym cudownym "uzdrawiaczem" zajeżdżonych silników. Ale jeżeli silnik jest w dobrej kondycji, to sprawi ,że będzie w dobrej kondycji dłużej tzn. zamrozi ten stan.

 

I nie wrzucałbym do jednego worka różnych preparatów bo każdy z nich jest czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.