Skocz do zawartości

320d olej silnikowy


qidd

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.liqui-moly.de/liquimoly/web.nsf/id/pa_downloads.html

 

Tutaj kliknijcie sobie na: Alles uber motorenole.

 

Jeżeli chodzi o TOP TEC 4100 jest napisane:

"...basierend auf Synthese-Technology..."

czyli, że bazuje na technologii syntetycznej, ale nie jest to pełnosyntetyczny olej. Pisałem już wyżej. To olej HC (hydrokrakowany).

 

Przy innych olejach na przykład SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 pisze Vollsynthetisches - pełnosyntetyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 246
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja znalazłem za rozsądną cenę w Tesco LM ze specyfikacją LL 04 to myślę że powinien być ok. Dlatego pytałem. Ale widzę że to nie o ten chodzi.

 

Lepiej dokładnie sprawdź czy nie jest hydrokrakowany, bo będziesz zmieniał po tygodniu czasu tak jak ja .... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem za rozsądną cenę w Tesco LM ze specyfikacją LL 04 to myślę że powinien być ok. Dlatego pytałem. Ale widzę że to nie o ten chodzi.

 

Lepiej dokładnie sprawdź czy nie jest hydrokrakowany, bo będziesz zmieniał po tygodniu czasu tak jak ja .... :mad2:

Teraz niestety sporo "niby full syntetyków" jest HTC Synthose czy jakoś tak :roll:

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem tes edge sport 0w40 i nie narzekam. BC pokazal po resecie 30000km i tak bede zmienial jak zejdzie do zera ;-) Jestem ciekaw wlasnie ile naprawde przejade bo robie czesto krutkie trasy na zimnym silniku i dlatego zalalem 0w40 a nie 10w60 *tak sprzedawca podpowiedzial.
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalałem tes edge sport 0w40 i nie narzekam. BC pokazal po resecie 30000km i tak bede zmienial jak zejdzie do zera ;-) Jestem ciekaw wlasnie ile naprawde przejade bo robie czesto krutkie trasy na zimnym silniku i dlatego zalalem 0w40 a nie 10w60 *tak sprzedawca podpowiedzial.

 

ja mam zalany edge 0w30 i przez 8000km nie wziął ani grama ciągle mam max - nie wiem co było wcześniej zalane bo nie było karteczki ale nie narzekam, nic się nie poci ani nic z tych rzeczy - przebieg w teorii 190 tys prawie.

 

btw: nie tankujcie na łukoilu! dla testów tankowałem tam w sobote ale paliwo chyba z gnojówki robione, jak tylko zjade do zera to lece na neste spowrotem.

 

Best regards

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ogolnie nie przezywal z tymi olejami, pamietacie ostatnio bylo glosno o tym ze oleju sie w ogole nie powinno wymieniac tylko uzupelniac jego stan ;-) Jakis Holender sie wypowiadal ze juz 260tys km zrobil na tym samym oleju w silniku od nowosci sie zmienial i ze to jest tylko nagonka dla nabicia kasy.
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zalałem Mobil1 5W50 - najlepsze parametry wytrzymałościowe, najlepsze dodatki, fullsyntetyk, dużo detergentów, wcześniej silnik latał na LM 10W40 i zobaczymy czy sie nie rozpadnie i czy można wymieniać z poł na full.

 

Pierwsze wrażenie - brak wrażeń.

 

Najlepsze w czym ?

 

Skatowałeś mnie kolego, bo Castrol niechętnie się tym chwali jakoś i odszukanie źródła zajęło mi ładne pare minut.

 

"Najlepsze" to takie zapożyczenie z tekstów niejakiego Sterndoctora,

ale i najlepsze z parametrów znanych mi fulsynt. zwłaszcza 0W30, ale i 0W40 i 5W40.

Przykładowe porównanie charakterystyki fizykochemicznej Mobil1 5W50 castrola edge sport 0W40 (najlepszy do mojej 320d wg castrola) i Castrola 5W30 (najlepszy wg ASO - leją to bez zastanowienia, z tego co mówili)

 

Mobil1 5W50/ Castrol sport 0W40 / Castrol 5W30

Lepkość HT/HS, [mPa.s] w 150ºC, ASTM D 4683 = 4.3 / 3,6 /b.d

w 100ºC = 17.4 / 13.1 / 11.9

w 40ºC = 104.6 / 77.5 / 73,4

Temp. zapłonu, [ºC] = 228 / b.d / 209

 

http://www.castroledge.com.au/downloads/EDGE_Sport_0W40_463741_200808.pdf

 

http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil1_5W-50.asp

 

http://datasheets.bp.com/bpglis/lubtds.nsf/technicaldata/0289F5493D40AE7CC12571850029F9E6?OpenDocument

 

Z powyższego zestawienia widać, że Mobil nie od parady ma to "50". Lepsze parametry mają oczywiście Fullsyn 10W-60, ale ja takiego nie wleję do siebie bo uważam, że nie ma potrzeby. Ważnym parametrem jest HTHS i temp zapłonu. Wg mnie to nie są niewielkie różnice zapłon 10% HTHS prawie 20%. Gdybym miał filtr cząstek stałych pewnie wziąłbym jakiś 5W40, albo 0W40 - być może nawet Castrola - nie wiem, bo porównywałem tylko pod kątem braku tego filtra. 10W nie chcę ze względu na dwusekundowe wrażenia słuchowe podczas startu na mrozie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem wymianę oleju. Na Liqui Moly TopTec 4100 jeździłem niecałe 3 tygodnie i nigdy więcej nie kupię tego oleju. Dziś wlałem Castrol Edge Formula RS 0W40 i zmiana kolosalna.... Po ok 1 sekundzie zawory cichną i słychać tylko szmer silnika. Na poprzednim oleju czułem jak by mi ktoś silnik z VW pod maskę wsadził ..... :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem przedwczoraj olej na Motulka X cess 5W40 (wcześniej nieszczęsny Kastrat Egde madafaka diesel super Kuzaj edyszyn 5W40). Jest różnica, auto pracuje ciszej, a efekt gwizdania turbiny odszedł w niepamięć jak Kołodko w polityce.

Polecam również ten olej (myślę, że go przetestuje za jakiś czas):

http://millers.pl/premium/,dat,xfd_5w40.html

Dla super wymagających ten:

http://millers.pl/motorsport/,dat,dfs_10w60.html ;)

 

Swoją drogą w PL głównym motorem napędzającym popyt na oleje jest nieszczęsna reklama w gołymi tyłkami lub Bardzo Utytułowanymi Kierowcami Rajdowymi... ktoś słyszał o takich markach jak np Redline czy Royal Purple? Znakomite oleje.

http://www.royalpurple.com/rp-products.html

http://www.redlineoil.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem przedwczoraj olej na Motulka X cess 5W40 (wcześniej nieszczęsny Kastrat Egde madafaka diesel super Kuzaj edyszyn 5W40). Jest różnica, auto pracuje ciszej, a efekt gwizdania turbiny odszedł w niepamięć

 

Masz może porównanie jak pracuje silnik i turbina przy obecnym Motulu, a jak przy Mobil1 5W50? Kiedyś pisałeś właśnie o w/w Mobilu, ale nie pamiętam, czy stosowałeś go w 330d.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie stosowałem w 330d Mobila. Mój poprzedni Leon Top Sport był zalany Mobilem jak go odkupiłem od kumpla i silnik pracował bardzo ładnie jak na wyżyłowane 1.9tdi. Ja z przyzwyczajenia wlałem później Motula i nie było słychać ani czuć różnicy, miałem jedynie spokojniejsze sumienie, że mi się nie rozklei film olejowy przy pałowaniu na trasie. I żeby było śmiesznej, nowy właściciel zalał...kastrata edzia :) Po tygodniu dzwoni, że mu chodzi jak stara furgonetka. Zlał ten badziew w złotym opakowaniu, zalał jak mu kazałem przy sprzedaży Motulka i problem zniknął.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Niestety, nie stosowałem w 330d Mobila. Mój poprzedni Leon Top Sport był zalany Mobilem jak go odkupiłem od kumpla i silnik pracował bardzo ładnie jak na wyżyłowane 1.9tdi. Ja z przyzwyczajenia wlałem później Motula i nie było słychać ani czuć różnicy, miałem jedynie spokojniejsze sumienie, że mi się nie rozklei film olejowy przy pałowaniu na trasie.

Jaki Motul stosowałeś zamiast Mobila 5W50?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat,

 

moj sztrucelek E46 320d 150km bez PDF bierze olej!

 

zalewany byl zawsze 0w40 olejem BMW - ja zalałem go castrolem 0W40 edge rs i bierze olej. jakieś 0,5 litra na 7500km - normalna eksploatacja z tego 6000 km trasa bez palowania.

z tego co wyczytalem to moj sztrucel powinien byc zalewany oliwą 0w30.

 

pytanie czy zmienić na mobila czy motula czy cos innego?

troche mnie to denerwuje bo musze dokupic za jakies 5000km cos na dolewkę, bede zmienial olej co 15000km a nie co 30000km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie stosowałem w 330d Mobila. Mój poprzedni Leon Top Sport był zalany Mobilem jak go odkupiłem od kumpla i silnik pracował bardzo ładnie jak na wyżyłowane 1.9tdi. Ja z przyzwyczajenia wlałem później Motula i nie było słychać ani czuć różnicy, miałem jedynie spokojniejsze sumienie, że mi się nie rozklei film olejowy przy pałowaniu na trasie.

Jaki Motul stosowałeś zamiast Mobila 5W50?

 

Wlałem Motul Specific 5W40 dedykowany do VAG'ów na pompowtryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item543512466_motul_specific_ll_04_5w_40_profesjonal_do_bmw.html

 

Gdzie mozna kupic ten olej z pewnego zrodla? U mnie w miescie ciezko:/ Do kupienia jest tylko 5w40 505.01 specific. Takie lalem do wczesniejszego samochodu na pompowtryskach i bylem zadowolony.

 

Jest natomiast taki Castrol 4l za 176 zl (wymiana gratis):

http://moto.allegro.pl/item543510865_castrol_edge_turbo_diesel_5w_40_4l_gliwice_tanio.html

 

Ale widze, ze raczej na forum go nie polecacie? Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za godzine jade wymienic olej. Ile litrow wchodzi do 320d 150 km? Obilo mi sie o uszy ze 5,5 l ale nie jestem pewien. Czy moge zalac CASTROL EDGE TURBO DIESEL 5W/40 ze specyfikacja BMW LongLife-04? Czy zamowic Motula lub Liqui Moly i wymienic olej za kilka dni? Prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja bym potrzebował waszej pomocy natomiast mam zamiar wymienić w przyszłym miesiącu olej aktualnie mam zalany Mobil 10W40

ale zamierzam zmienic ten olej na 5W40 LM tylko który model bo jest ich chyba ze 3 modele więc chciałbym wiedzieć który najlepszy do mojej maszyny

dodam ze autko ma przejechane ok.200 tys.ma założony gas od 10 tys. i przy temp. ok -10 przy starcie słychać przez sekunde hydrałlike z góry dzięki za pomoc

 

1.LIQUI MOLY Leichtlauf HC7 5W40 5l. syntetyk

2.Liqui Moly 5W40 Top Tec 4100 5l

3.Liqui Moly SYNTHOIL HIGH TECH 5W40 5l.PROMOCJA

Ceny wszystkich trzech modeli bardzo podobne

Który najlepszy dlamnie?? Chyba że wogóle jakieś inne propozycje??

Edytowane przez Nowak001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z opisu aukcji: Zakupy u nas to gwarancja nabycia importowanego wyłącznie z Francji, 100% oryginalnego, fabrycznie zaplombowanego oleju.

A czemu to źródło jest mniej pewne, niż sklep "na mieście"?

http://to-be.pl/images/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.