Skocz do zawartości

mocniejsze granie w naszych maszynach


ro-ze

Rekomendowane odpowiedzi

witam klubowiczów ,moze na forum raz cos przyjemniejszego niz co tam sie psuje ,mam pytanie czy ktos ma moze w BMW 5 E61 TUBE i czy mozna to samemu podlaczyc ,w starszych typach to bez problemu no ale w tych nowych to na razie nie ryzykuje dziekuje z góry za rady pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam klubowiczów ,moze na forum raz cos przyjemniejszego niz co tam sie psuje ,mam pytanie czy ktos ma moze w BMW 5 E61 TUBE i czy mozna to samemu podlaczyc ,w starszych typach to bez problemu no ale w tych nowych to na razie nie ryzykuje dziekuje z góry za rady pozdrawiam

 

A dlaczego niby nie ? . Teoretycznie mozna podlaczyc do kazdego auta w którym jest radio z wyjściem na wzmacniacz itd. Jeżeli posiadasz wyjście na wzm. to kupujesz owy wzmacniacz/monoblock i podlaczasz tube czy cos tam sobie chcesz .Wszystko zależy od twojego sprzetu w aucie , nie wiem co tam posiadasz i niebardzo sie orientuje co tam w tych bumach nowszych siedzi :). W pierwszej kolejności zaczal bym od odseparowanego zestawu dobrej firmy- Focal , DLS , HERTZ itd..

 

Pozdro

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I-Drive siedzi.... a to, przynajmniej według mnie taka swoista puszka pandory.

 

zamiast tuby ja myślę czy by nie zapełnić głośnikiem dziury pod przednią szybą, ale jako że lajkonikiem jestem w temacie to na razie to tylko czcza dywagacja...

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM , KOLEGA HeRz widac cos wie ,dziekuje za rade zorientuje sie w tym temacie i poprubuje ale z tymi nowymi bmw to chyba troche ryzykowne z ta cala jej elektronika jeden kabel tam gdzie nie trzeba i klopot gotowy , co o tym myslicie ,lubie dobre granie no iglosno ale to co jest w aucie orginalnie nie daje rady dzieki za podjecie tematu pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zawalaniem miejsca to tez racja ale innego radia nie wloze to model e 61 2004 rok gdzie tam radio wlozyc , mam 6 i tam to łupie zdrowo . pozdrawiam

 

Radio w e60 jest możliwe. Wystarczy udać się do niezłej firmy znającej się na car-audio i mogą zrobić Ci jakąś podstawową instalację radio+głośniki dobrane tak, żebyś był zadowolony. Tubę to może sobie chłopaczek do kadett'a starego włożyć...

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zawalaniem miejsca to tez racja ale innego radia nie wloze to model e 61 2004 rok gdzie tam radio wlozyc , mam 6 i tam to łupie zdrowo . pozdrawiam

 

Radio w e60 jest możliwe. Wystarczy udać się do niezłej firmy znającej się na car-audio i mogą zrobić Ci jakąś podstawową instalację radio+głośniki dobrane tak, żebyś był zadowolony. Tubę to może sobie chłopaczek do kadett'a starego włożyć...

 

Do kolegi gutek.

Chłopie nie masz pojęcia o car audio to się nie wypowiadaj. Ciekawe czemu subwoofery są montowane za dopłatą jako wyposażenie dodatkowe. Ty pewnie tej obcji nie wykupiłeś bo byłeś przekonany że wyciągają je z kadettów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wyluzujcie koledzy. Tak to juz jest, chyba musisz przyznac jerry, ze tuby w bagazniku troche sie kojarza z goscmi, ktorzy lubia, jak wszyscy naokolo slysza, jakiej muzyki sluchaja (przechodzisz na przejsciu dla pieszych, a slyszysz nawalajace basy z samochodu, tak ze sie szyby trzesa - jak dla mnie jest to wiocha, chociaz zdaje sobie sprawe, ze nie wszyscy po to sobie zakladaja tuby, subwoofery, wiec don't take it personally ;)

Ja tez chcialem miec dzwiek w samochodzie, dlatego mam Logic7, z ktorego jestem w 100% zadowolony - do tej pory mialem mniej wiecej standardowe systemy audio i L7 bije je na glowe. Jezeli masz standardowe audio, to rzeczywiscie chyba nie pozostaje Ci nic innego, niz bawic sie w woofery itp.

A tak przy okazji, to Arat w Gdansku-Oliwie chyba zna sie na rzeczy-pamietam tylko, ze sprzet, ktory sprzedaja ma kosmiczne ceny (ale to bylo dawno temu)

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zawalaniem miejsca to tez racja ale innego radia nie wloze to model e 61 2004 rok gdzie tam radio wlozyc , mam 6 i tam to łupie zdrowo . pozdrawiam

 

Radio w e60 jest możliwe. Wystarczy udać się do niezłej firmy znającej się na car-audio i mogą zrobić Ci jakąś podstawową instalację radio+głośniki dobrane tak, żebyś był zadowolony. Tubę to może sobie chłopaczek do kadett'a starego włożyć...

 

Do kolegi gutek.

Chłopie nie masz pojęcia o car audio to się nie wypowiadaj. Ciekawe czemu subwoofery są montowane za dopłatą jako wyposażenie dodatkowe. Ty pewnie tej obcji nie wykupiłeś bo byłeś przekonany że wyciągają je z kadettów.

 

Tak się składa że akurat w aucie mam jeden z wyższych wariantów nagłośnienia - podobnie jak Krzysztof - Logic 7 (wyżej jest już tylko Individual Hi-fi). Zdaje się, że w L7 są dwa subwoofery i bynajmniej nie z Kadetta (tu masz rację). Także mam tę oPcję w aucie. Ale powiem Ci w sekrecie, że jakoś nie przypomina ona brzmieniem tego, co reprezentuje sobą zestaw u chłopaszków w tuningowanej calibrze czy czymś innym.

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guteg, daj basy na maxa i będziesz miał dudnienie z drżeniem szyb. nie ma sensu tematu żyłować dalej.

 

podsumowująć, albo szukać fabrycznie dobrze wyposazonego auta, albo się przyzwyczaić, albo znaleźć kogoś kto podejmie się rozbudowy systemu biorąc na siebie odpowiedzialność za ewentualne fuck'upy wynikłe z modyfikacji.

 

generalnie podobnie jak z ksenonami w autach bez ksenonów. mało kto założy dobrze, a ceny u tych co mówią że zrobią to dobrze (przynajmniej w wuwua) od 1500 PLN w górę za wstawienie palników.

felgi, opony, prestige tuning, elementy carbon, znaczki carbon, grile

hurtowe ceny na zimowe opony renomowanych marek

http://img169.imageshack.us/img169/4364/gpowerwheel.jpg

Felgi oraz akcesoria legendarnego G-Power!

http://www.inovit.pl http://www.kahndesign.pl http://www.wolfrace-wheels.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
ja mam zamiar zakładać skrzynkę do swojej e60, najpierw zaczynam ze zmianą radia z mp3 a z tego co mi wiadomo radia w e60 nie mają wyjścia na wzmak, więc trzeba kupić takie badziewie na allegro które pozwala na podłączenie wzmaka pod radio które nie ma takowego wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ,ze koledzy tak zachwalaja naglosnienie logic7 nie wiem nie mialem okazji sprawdzic,ale w mojej m3 z 2005r byl zestaw HARMON KARDON i wcale to nie gralo ,ani "czysto", ani"glosno". w e60 mam ten najgorszy zestaw z naglosnieniem ,choc auto nie jest ubogo wyposazone...Gra to naprawde fatalnie bas to tak jakby ktos kijem w karton uderzal,wiec postanowilem cos z tym zrobic.Poczatkowo oddzielilem wysokie tony od srednich dodalem wzmacniacz,ktory napedzal glosniki pod siedzeniami.Nawet przyjemnie sie sluchalo...ale po jakims czasie stwierdzilem ,ze jeszcze trzeba troszeczke poprawic...Wymienilem wszystkie glosniki i dolozylem maly subwoofer do bagaznika no i mysle ,zeby zalozyc procesor dzwieku z korektorem graficznym(alpine) ,ktory bedzie obslugiwany przez adrive.Taki procesor mozna kupic w sklepie firmowym alpine (nie wiem czy w polsce ja widzialem w londynie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosniki pod siedzeniami sa w kazdej e60.Niestety nie ma wyjscia audio na wzmacniacz,ale to nie jest zaden problem,przeciez sygnal mozez wziac np. z tylnych glosnikow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam wszystkich.Mam e60 z podstawowym audio i sam podlaczylem sobie subwoffer,sprawa jest dosc prosta,

odkrecilem siedzenie pasazera dostalem sie do kabli wofera i podlaczylem do nich kabel ktory daje sygnal na wzmacniacz

kabel puscilem pod tapicerka do bagaznika.W bagazniku u gory zamontowalem wzmacniacz plus i minus od akumulatora i jeden kabel z przelacznikiem do kabiny do odcinania wzmacniacza. I GRA.moze nie jest to profesionalne rozwiazanie ale zrobilem to sam.

Pozdrawiam wszystkich,oprocz goscia co wyciera sobie zeby tymi co maja kadety z tubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast tego przelacznika w srodku mozesz sie podpiac do gniazda zapalniczki ,ktora masz w bagazniku...Przekrecajac stacyjke w pozycje 1 wlaczy ci sie wzmacniacz

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod siedzeniami masz tylko glosniki basowe wiec nie slychac ich tak jak głosnikow sopranowych.Bardziej je czuc.

A po podłaczeniu wzmacniacza pod te glosniki basowe,beda one wciaz pracowały.

Siedzenia nie musisz wyciagac jedynie zdejmij zaslepki na srubach gwiazdkowych i odkrec wszystkie sruby.

Przechylisz siedzenie do tylu i juz sie tam dostaniesz.NIE ROZPINAJ KOSTEK POD SIEDZENIAMI,a jak juz musisz to na wyłaczonym zaplonie.

Po prawej stronie pod tapicerka bedzie kostka do glosnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.