Skocz do zawartości

Nie odpala 3.0d


tomasz_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem z samochodem zaczal sie gdy zrobilo sie zimno.

Rano i po dluzszym postoju nie moge odpalic samochodu.

Wymienilem filtr paliwa (Knecht) i sprawdzilem pompki. Akumulator ma pół

roku.Po 2 dniowym postoju i naładowani baterii auto odpala bez żadnych problemów i normalnie jeeżdzi do następnego postoju w garażu.Mieszkam w małej mieścinie do ASO mam 100km. Latem nie miałem żadnego problemu z autem teraz odpala kiedy mu się chce. Proszę ratujcie!!!

:cry:Jaki są objawy gdy padnie czujnik położenia wałka rozrządu a jakie

gdy padnie czujnik położenia wału. Dzięki

Edytowane przez tomasz_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owe czujniki chyba są odpowiedzialne gdyby auto na ciepłym silniku nie odpalało,

Pytanie czy jak bateria naładowana na Max odpala auto po całej nocy i po zgaszeniu i ostygnięciu silnika nadal nie odpala może mało prądu jest ? , albo rozrusznik (kreci rozrusznik?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po naładowaniu baterii auto odpalało, trochę dłużej kręciłem ale odpalało.W tej chwili rozrusznik kręci a auto nie odpala.Wykręciłem ten czujnik położenia wałka rozrządu mam go przed sobą,obejrzałem go dobrze i znalazłem dwie wytarte kropki.wytarte są do jakiegoś metalu,kropki mają wielkość 1mm i są naprzeciwko siebie. Może to jest wada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świec jeszcze nie sprawdzilem.Nie wiem jak.ale wydaje mi sie że są dobre,dlatego że jak już zapalił to od strzału i chodził bardzo równo.chyba wymienię te dwa czujniki,bo co może być innego i sprzedaje ją nie można na nią liczyć. Pozdrawiam

tomasz_ przecież w silniku diesla świece pracują przez parę sekund tylko w momencie rozruchu później już nie! Dlatego właśnie w pierwszej kolejności sprawdziłbym świece. Trzeba odkręcić osłonę plastikową na silniku, oraz kolektor ssący (dolotowy) przynajmniej jest tak w TDS nie wiem jak u Ciebie. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to lepiej pojedź do DOBREGO!!!! mechanika bo do odkręcenia świec trzeba mieć specjalny klucz i wprawę aby nie złamać świecy bo wtedy będzie ciepło :mrgreen: i KOSZTY!

Zrób jeszcze to, a mianowicie zagrzej świece 2 razy czyli przekręć kluczyk na drugą pozycję, a jak zgaśnie kontrolka od grzania to cofnij kluczyk i jeszcze raz zagrzej i wtedy odpal silnik zobacz czy będzie jakaś zmiana.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze świecę.A może przyczyna jest za mało prądu jak wcześniej kolega sugerował,bateria ma pół roku może jest już szmelc.parę dni temu jak nie mogłem jej odpalic to całą noc ładowałem baterię i rano w mrożie odpalił od strzału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jeszcze świecę.A może przyczyna jest za mało prądu jak wcześniej kolega sugerował,bateria ma pół roku może jest już szmelc.parę dni temu jak nie mogłem jej odpalic to całą noc ładowałem baterię i rano w mrożie odpalił od strzału.

Witam

jeżeli chodzi o akumulator to sprawdź czy jest prawidłowo ładowany z alternatora - napięcie na klemach (na wolnych obrotach silnika) powinno być w granicach 14,2 - 14,4V (mierzyłem u siebie jest 14,37V) może być tak, że aku. nie jest prawidłowo ładowany (niedoładowany).

Zmierz napięcie na aku. na wyłączonym silniku powinno być w granicach 12,3 - 12,7V.

Według mnie półroczny akumulator powinien kręcić.

Jeżeli padł aku. po pół roku użytkowanie to masz :lol: go jeszcze na gwarancji (chyba :?: )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece świecami, tylko ze 3.0d odpala na zimno nawet bez grzania. może jest bardziej prozaiczna przyczyna, może immobiliser nie puszcza, może jak piszą koledzy rozrusznik nie kreci wystarczająco szybko, może jakiś paproch gdzieś w paliwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego masz 62 posty i nie wiesz ze juz nie raz forum rozwiązywało problem , a jak doczytałeś to kolega ma 100km do przejechania autem które nie odpala, wiec zanim wyślesz go w trasę na lawecie $.$$$ to może coś pożytecznego napiszesz ,borysgo2 twój post jest o jakieś 3-5 dni za wcześnie napisany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche przesadzilem - fakt. Forum rozwiazuje problemy ale takze i je tworzy - np porady osob ktore nie maja odpowiedniej wiedzy czy tez doswiadczenia powoduja ze forumowicz musi wydac niepotrzebnie $$$$ zeby sie przekonac czy dana czesc jest dobra czy tez uszkodzona (swiece zarowe, czujniki itp - to nie sa tanie rzeczy!!). Jadac na pozadna diagnostyke robi sie to raz a dobrze.

Juz kilka razy na forum pisalem o problemach z rozruchem m57 (47), jak sie bedzie chcialo poszukac to sie znajdzie.

Pozdr

Slawoka

Na poczatek wyeliminuj problem pompy niskiego cisnienia - sprawdz w miare mozliwosci cisnienie i napiecie na jej zaciskach (to najczestsza usterka). Mozesz tez sprawdzic czy podczas rozruchu napiecie na akumuluatorze nie spada zbyt nisko (np ponizej 10V). Zimna bateria ma mniejsza sprawnosc (prad rozruchowy) wiec napiecie moze przysiadac dosc znacznie - spadnie tez napiecie zasilajaca pompe.

Swiecami zarowymi sobie glowy nawet nie zawracaj - nawet przy niewielkich mrozach sprawny silnik powinien wstac od kopa (sprawdz tez pojecia post-heating, pre-heating, dodatkowa wiedza sie przyda).

Czujnik polozenia walka - jest potrzebny do identyfikacji 1 cylindra (synchronizacja)-potrzebny przy rozruchu silnika-jezeli jest niesprawny to sterownik loguje blad i uniemozliwia rozruch silnika (w pewnych przypadkach sa wyjatki).

Uwalony czujnik polozenia walu calkowicie uniemozliwia funkcjonowanie systemu sterowania.

Witam wszystkich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co mam robić. ale laweta to chyba najlepsze wyjście.Dzięki za rady,jak ją naprawię to napisze co było .Elektronik mógłby mi sprawdzić te czujniki ale nie wiem jakie są parametry.Podpowiedcie jakie są te parametry.Dzięki pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.