Skocz do zawartości

spalanie silników 2.0D, 2.5D, 3.0D i "3.5"


misio735

Rekomendowane odpowiedzi

523i 2.5ltr 177km spalanie przy 120/130 8,2 na pb a na lpg 9.4. żadnych turbin i martwienia sie tylko czesci eksploatacyjne klocki itp. mam przzebieg 208 tys. i dużo jeżdze. przy jeżdzie 160/180 10.4 pb i 12.0 na lpg. eksploatacja jest bardzooooo ale to bardzo mniejsza od diesla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tak 535d w trasie 8.7 jazda bez zamulania lecz nie za szybko, jazda przy wyzszych predkosciach np ponad 200km/h - NIE SPRAWDZONE

 

530d spalanie w trasie 7.5 bez zamulania lecz nie za szybko, jazda przy predkosciach ponad 200 km nigdy wiecej jak 10 litrow...

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzisiaj walnąłem trasę Łódź-Poznań-Łódź, w sumie większość autostrada, na tempomacie równiutko 130 km/h. Spalanie 7,3 litra/100 km. Auto E61 530d 2006, skrzynia manualna ale to chyba nie ma znaczenia w trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beznadziejna ta dyskusja o spalaniu przy 120km/h na pewno zalozyciel tematu nie mieszka na parkingu przy autostradzie :| musi wiec pokonac jakis odcinek przy normalnej jezdzie(zmiana biegow)silnik tez musi do temp roboczej dojsc itd.

osobiscie takze w wiekszosci uzywam auto do dojazdu do pracy i tez powiedzmy 90% autostrada,zazwyczaj nie przekraczam 150km/h a spalanie bardzo rozne nieraz na baku 1000km a czasem 700

nie wspomne o kosztach utrzymania 520d a 535d

nie wiem ze wszystkm tak malo pala auto :cool2: w poprzednim aucie tez td mialem tylko 126km a spalal srednie 7,5l

znajmy ma auto legende w spalaniu czyli passata 1.9 a tez mu pali w granicach 6.5-7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam wyjechac w godzinach szczytu na miasto to biore zony clio :norty:

A ja na ogół wsiadam w pociąg bądź inną komunikację miejską :D

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 530d pali w Szczecinie w granicach 10.5 do 11 przy obecnych warunkach pogodowych, nie ukrywam że lubię sobie przycisnąć i w sumie mało ważne jest dla mnie spalanie. Skrzynia automatyczna, zapewne w manualu byłoby coś takiego jak u mmw
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mam wyjechac w godzinach szczytu na miasto to biore zony clio :norty:

 

Nie wstyd ci ze zona jezdzi clio??? :-) "jedynke" byś jej kupił :cool2:

 

 

gorzej mi nawet samemu clio jezdzic nie wtyd :norty: a o spalaniu i bezawaryjnosci clio bmw moze tylko pomarzyc.przez rok wymienilem tylko olej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 535d przy spokojnej jeździe bez gwałtownego przyspieszania przy prędkości 100-120km/h pali 7,5 litra, jednak ja takimi prędkościami żadko jeżdzę więc srednią mam 9,5 litra. Na niemieckich autostradach przy prędkości do 250km/h spalenie 9.2:).Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckich autostradach przy prędkości do 250km/h spalenie 9.2:).Pozdrawiam

 

Jak by tak bylo to bede bardzo zadowolony lecz jakos nie uwierze aby tak niskie spalanie bylo przy takiej predkosci. Musze sprawdzc sam dopiero w maju bede mial okazje jechac przez niemcy...

 

Jesli 9.2 l na 100km to prawie na calym baku przejade niemcy w czasie ok 3,5 godziny(w nocy)... brzmi to zbyt optymistycznie bo zadnym autem tego jeszcze nie dokonalem (na jednym baku) jadac takiemi prekosciami, a mialem ich kolo 20...

 

...kurcze obys mial racje :)

BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
On napisał "do 250 km/h". Spalanie przy 180 km/h rośnie bardzo. Np. w 530d z 7,5 do 12 litrów więc 9,2 nawet 200 km/h to bzdura, a co dopiero przy 250 km/h. Jest w ostatnich dwóch Auto Bild'ach test dotyczący spalania przy 180 km/h w różnych modelach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żadna bzdura jak by tak nie było to bym tak nie pisał.Jeździłem kilka razy i więcej jak 9,5 nie spalił i 200 km/h z licznika nie zchodziło.Jeździłem w nocy bo w dzień wiadomo że duże korki:) W Polsce przy takich prędkościach jeszcze nigdy mi moja bunia nie spaliła powyżej 12 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego żadna bzdura jak by tak nie było to bym tak nie pisał.Jeździłem kilka razy i więcej jak 9,5 nie spalił i 200 km/h z licznika nie zchodziło.Jeździłem w nocy bo w dzień wiadomo że duże korki:) W Polsce przy takich prędkościach jeszcze nigdy mi moja bunia nie spaliła powyżej 12 litrów.

Wierze, bo moja pali 12 na niemieckiej autostradzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak jechalem 530d przez niemcy. Przez wiekszosc trasy predkosc byla mozliwie wysoka od 140 - 250km/h. Czeste przyspieszanie do maksymalnej predkosci (nie ukrywam ze probowalem dotrzymac towarzystwa audi a8). Wtedy zatankowalem na granicy polski ale nie dojechalem do holandii ale malo brakowalo. Udalo mi sie przejechac takim sposobem 430 mil dokladnie tj 688 km , zatankowalem zaraz jak zaswiecila sie rezerwa... Autko super ...

tu maly urywek z tej jazdy :)

 

 

Cieszko mi uwierzyc ze 535d nie przekroczy 10l przy ponad 200km/h

Edytowane przez krytek
BMW 535d Msport 2008r, jak nowka :) .... juz moja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego Krytek może za dużo razy hamowałeś i tyle:) Poza tym od zaświecenie rezerwy jeszcze 100 km byś zrobił więc na baku wychodzi prawie 800 km.W baku mieści się około 70 litrów więc rachunek masz prosty:)25 lutego jade do Holandi to zapraszam na pokad i zobaczysz jakie bedzie spalanie(niedowiarek z ciebie) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego Krytek może za dużo razy hamowałeś i tyle:) Poza tym od zaświecenie rezerwy jeszcze 100 km byś zrobił więc na baku wychodzi prawie 800 km.W baku mieści się około 70 litrów więc rachunek masz prosty:)25 lutego jade do Holandi to zapraszam na pokad i zobaczysz jakie bedzie spalanie(niedowiarek z ciebie) :)

Nie zapomnij podać średniej prędkości z tej wycieczki do Holandii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spali tyle ile mu wlejesz ;) Nie ma co roztrząsać czy przejedziesz 800km czy 1000km ;) Jak Ci się zapala rezerwa to szukasz najbliższej stacji aby uzupełnić płyny, a nie zastanawiasz się czy przejedzie 100km czy 50.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety kolego Krytek może za dużo razy hamowałeś i tyle:) Poza tym od zaświecenie rezerwy jeszcze 100 km byś zrobił więc na baku wychodzi prawie 800 km.W baku mieści się około 70 litrów więc rachunek masz prosty:)25 lutego jade do Holandi to zapraszam na pokad i zobaczysz jakie bedzie spalanie(niedowiarek z ciebie) :)

 

Kolego. Nie pisz bzdur. Jak Ci ktoś niżej napisał, podaj średnią prędkość z całej trasy to wtedy pogadamy o spalaniu, bo wg Twojej teorii będziesz miał około 200 km/h albo lepiej bo przecież jak sam pisałeś 200 km/h Ci z licznika nie schodziło. :duh:

 

Masz tu linka do skanu z artykułu. Dwie najważniejsze strony zeskanowałem. Masz tam też wykresik jak rośnie opór wraz z prędkością i zobacz jaka jest różnica między 180 km/h a 200, 220 itd. Rozumiem, że Twojego superanckiego auta prawa fizyki nie dotyczą? ;)

 

http://www.polcars.pl/foto/spalenie180str1.jpg

 

http://www.polcars.pl/foto/spalenie180str2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.