Skocz do zawartości

Opony 255 / 45 / 17 w E32?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

będzie ocierać na przód to max 235 , u siebie tak mam z Et 19 felgi i musiałem zakładać dystanse a i tak czasami otrze koło przy skręcie...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ocierać na przód to max 235 , u siebie tak mam z Et 19 felgi i musiałem zakładać dystanse a i tak czasami otrze koło przy skręcie...

 

może zadam w tym momencie głupie pytanie :) Czy będzie ocierać bardzo czy tylko przy maks skręcie? :) Bo mam do kupienia okazyjnie takie nowe opony chciałbym je założyć na przód, przejechać z nimi kawałek a potem kupić inne a tamte mieć na tył.

 

Czy na prostych i lekko skręconych kołach będzie ok?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone konfiguracje które działają: 235/45/17 i 255/40/17

 

na przodzie tak?

 

 

Pozdrawiam

 

235/45/17 na przod, 255/40/17 na tyl dziala nawet przy drastycznej glebie, jest szansa ze 255/40/17 bedzie dzialac na przodzie jednak ja u siebie tego nie probowalem i nie mam w tym momencie takiego zestawu zeby sprobowac - jesli to ma byc na chwile tylko to sprobuj jest duza szansa ze bedzie OK jesli nie masz duzo obnizonego auta

 

jesli chcesz miec 100% pewnosci mozesz zadac pytanie uzytkownikowi "ozorek26" z Krakowa - ma taki zestaw na swoim e32 moze bedzie wiedzial czy 255/40/17 da sie bez problemu wrzucic na przod (pamietaj ze wazne bedzie tez ET felg) w kazdym razie da sie to sprawdzic majac taki zestaw i np zamieniajac kola tyl na przod

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale 255/40 R17 to nie 255/45 R17 które chce kupić Michael. 255/45 na przód bez sensu wg mnie, 255/45 R17 ma większą średnice/jest wyższe od serii 225/60 R15. A co założysz na tył jeśli na przód chcesz 255/45 wepchnąć?

 

dla mnie to tez bez sensu - napisalem jaka jest optymalna konfiguracja - tyle ze on pisze ze chce to zrobic na chwile czy cos w tym rodzaju?

...

http://images.google.pl/url?source=imgres&ct=img&q=http://www.after-hours-japan.com/forum/download/file.php%3Favatar%3D2927_1256015996.jpg&usg=AFQjCNHOPvQjuY6a3NonAqZpEu-c86ARiw w benzynie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale 255/40 R17 to nie 255/45 R17 które chce kupić Michael. 255/45 na przód bez sensu wg mnie, 255/45 R17 ma większą średnice/jest wyższe od serii 225/60 R15. A co założysz na tył jeśli na przód chcesz 255/45 wepchnąć?

 

dla mnie to tez bez sensu - napisalem jaka jest optymalna konfiguracja - tyle ze on pisze ze chce to zrobic na chwile czy cos w tym rodzaju?

 

generalnie to złapałem kapcia z przodu, opona nie do naprawy... a miałem z przodu 225 / 45 / 17 a z tyłu 255 40 17... i mam okazję kupić nowe 255 / 45 / 17 za pół ceny. Chce je użytkować z przodu lub dać je do tyłu a do przodu chwilowo te 255/40/17 które są teraz z tyłu :)

 

Pytanie w ogóle czy na tył te 255/45/17 nie będą za duże? Bo już sam nie wiem :) Wiem tylko że mam obecnie trochę za mały rozmiar w stosunku do fabrycznego i jest on chyba trochę za mały - za twardo i zawieszenie chyba za szybko leci :(

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie!!!

 

Z tego co ja sie orientuję do nie da rady tego założyć ( ale mogę sie mylić :) :)

 

Ja mam:

przód 235/45/R17

tył 255/40/R17 -

przy obniżeniu -40

I ten zestaw to max do e32

 

A przy rozmiarze 255/45/R17 to już jest na pewno za dużo na przód.

A po drugie chyba będzie się kiepsko jeździć. Na 235 z przodu czasami nie mogę wyjechać z koleiny co wcale nie jest fajne ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka opona ma bardzo duże opory toczenia,bez sensu jest ładowanie jej do przodu nie tylko ze względów ekonomicznych,ale i prowadzenie auta.Taki rozmiar idealnie nadawałby się na tylnią oś na felgę o szerokości 10 cali(miałem taki rozmiar opon).Teraz na Borbecie z tyłu mam 245/45(10J),a z przodu 225/45(8.5J).Jeździ się bardzo fajnie,przód nie ucieka na koleinach,mniejsze też są opory.Przód idealnie wygląda,opona prosta,z tyłu zrobił się minimalny stożek,ale tak chciałem,ranty i tak są zakryte przez stopkę zabezpieczającą na oponie.
Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady :) teraz mam do kupienia opony 245 / 45 / 17 :) i mam pytanie. Czy ktoś ma lub miał takie z PRZODU?

Nie chce różnych wymiarów z tyłu i przodu bo ASC głupieje i nie działa tak fajnie jak na takich samych. Wiem że istnieje coś takiego jak prawie idealne zamienniki ale tego też nie chce - gdyż żeby to dobrze działało felgi musiałby być pod dobrane. A mam po 8" z przodu i z tyłu i zawsze opona 255 będzie inaczej leżeć na feldze niż 225 i będzie powodowało że inny będzie obwód niż powinien być.

 

Wejdą te 245 / 45 / 17? :) W instrukcji jest rozmiar taki jak 245/45/415mm, czyli mniej więcej 16,4" :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale 255/40 R17 to nie 255/45 R17 które chce kupić Michael. 255/45 na przód bez sensu wg mnie, 255/45 R17 ma większą średnice/jest wyższe od serii 225/60 R15. A co założysz na tył jeśli na przód chcesz 255/45 wepchnąć?
Na srednicy to tylko 1.5 procent roznicy z oryginałem a najwieksza zalecana jest 2 procent,dopuszczalna 4 procent zatem nie jest tak zle...jednak na przod proponuje węższe.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale 255/40 R17 to nie 255/45 R17 które chce kupić Michael. 255/45 na przód bez sensu wg mnie, 255/45 R17 ma większą średnice/jest wyższe od serii 225/60 R15. A co założysz na tył jeśli na przód chcesz 255/45 wepchnąć?
Na srednicy to tylko 1.5 procent roznicy z oryginałem a najwieksza zalecana jest 2 procent,dopuszczalna 4 procent zatem nie jest tak zle...jednak na przod proponuje węższe.Pozdrawiam.

 

to może jednak najlepsze byłyby 225/45/17? Bo są węższe mogą być wszędzie i z tyłu i z przodu jedyny minus jest taki że mają trochę ponad 2% mniejszą średnicę. Jednak gdybym zastosował komplet 235/45/17 miałbym bliższą oryginalnej średnicę jednak za szerokie opony na przodzie (koleiny).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz dobre opony 225/45 to się nie zastanawiaj,kupuj,tak samo z oponami 235/45.Różnicy w jeździe nawet nie poczujesz.

 

Jeszcze raz dzięki za rady. Zakładam na przód 225/45/17. Z tyłu mam jeszcze 255/40/17 jak myślicie jeśli zmieniłbym je na 225/45/17 to będzie jakaś poprawa komfortu i prowadzenia w koleinach?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.