Skocz do zawartości

Wzrost akcyzy o 5% ? Stała opłata 500 EUR zamiast akcyzy ?


DRAY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fundusz Solidarności społecznej, ja nie wiem może jestem ślepy ale jaka tu solidarność społeczna? Wyzysk na tych co spożywaja alkohol oraz na tych co maja lepsze auta? Ja tu widze jedną wielka niesprawiedliwość, mysle że sprawiedliwiej by było obiżyć pensje politykom, opodatkowac kościoły, jak są już kasy fiskalne w taksówkach to niech będa wszędzie. Co za kraj, Afryka niebawem przegoni to nieporozumienie na mapie nazywające się Polska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusz Solidarności społecznej, ja nie wiem może jestem ślepy ale jaka tu solidarność społeczna? Wyzysk na tych co spożywaja alkohol oraz na tych co maja lepsze auta? Ja tu widze jedną wielka niesprawiedliwość, mysle że sprawiedliwiej by było obiżyć pensje politykom, opodatkowac kościoły, jak są już kasy fiskalne w taksówkach to niech będa wszędzie. Co za kraj, Afryka niebawem przegoni to nieporozumienie na mapie nazywające się Polska.

Jak Cię stać na furę i wódę, to znaczy, że masz kasę, a skoro masz kasę, to trzeba Ci ją zabrać i dać biednym :norty:

Poznajecie?

Tak, to KOMUNIZM :D (no, a przynajmniej socjalizm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię stać na furę i wódę, to znaczy, że masz kasę, a skoro masz kasę, to trzeba Ci ją zabrać i dać biednym :norty:

Poznajecie?

Tak, to KOMUNIZM :D (no, a przynajmniej socjalizm)

 

A może jednak ROBIN HOOD ???

 

Coś w tym jest, niby to ci bogaci głosowali na PO, więc oni narzekac nie będa bo nie wybiora innych radykalnych przygłówpów albo Leppera, a biednym zabrac nie mogą bo już więcej na nich nie zagłosują. Całkiem logiczne rozwiązanie. Jednak pomimo powściagliwości rządów PO w przeciwieństrwie do radykałó z PIS odczuwam że delikatnie mówiąc od samego początku promuja korporacje i majstrują z przy podatkach, a przecierz do cholery mieli go obniżać! Pamiętajcie następnym razem głosujcie na komunistów, oni przynajmniej są przyjaźni społeczeństwu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuniści swoją przyjaźń społeczeństwu okazali już u siebie mordując mnóstwo ludzi, aby tym lepszym żyło się lepiej - i jeszcze w paru innych krajach. Więcej logiki!

 

Jakoś nic mi nie wiadomo żeby po transformacji kogokolwieg zamordowali, no a jeśli ci chodzi o poprzedni system, to niestety jak to w każdym systemie, zawsze jakieś ofiary być muszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do smutnego tematu. Dotychczas pow. 2L pojemności naliczano 13,6% akcyzy, czyli teraz ile będzie 13,6% + 5% da 18,6% ? :jawdrop:

 

Z tego wynika że tak, w artykule jest mowa o 5 pkt procentowych czyli 5 procentach, to jest dla rządu nieznaczny wzrost. Ja nie wiem ale chyba zostane rewolucjonitom, bo to wsyztsko to jakis skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jako optymista powiem tyle - na szczęście 120d, 320d, 520d, X3 2.0d mieszczą się w dwóch litrach :) - poza tym paliwo ma jeszcze potanieć.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa... :mad2: :mad2: :mad2:

 

miałem w planach na wiosnę kupno z niemiec e60 530d, chyba będę musiał wybrać 520d (chce koniecznie piątkę)

płacić złodziejom prawie 20% akcyzy??!!! nigdy!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuniści swoją przyjaźń społeczeństwu okazali już u siebie mordując mnóstwo ludzi, aby tym lepszym żyło się lepiej - i jeszcze w paru innych krajach. Więcej logiki!

 

Większość społeczeństwa nie narzekała. Ludzie żyli i żyją, zakładali rodziny i zakładają, byli kowalami swego losu i nadal są. Jedyna różnica w tym, że towarzyszy z pzpr zastapili solidaruchy ze styropianem zamiast mózgu. Poza tym nic sie nie zmieniło. Kiedyś Polska była zależna od ZSRR, a dziś jest na krótkiej smyczy UE. Nie ma się co oszukiwać. Dlaczego te tuskomozgotłuki nie ujawnią archiwum IPN, bo sie boja, ze naród dowie sie, ze wiekszość z tych solidaruchow to donosiciele i kapusie.

 

 

''Fundusz Solidarności Społecznej'' :mrgreen: przypominają mi sie cegielki na Stocznie Gdańską, gdzie kasa zamiast trafić do stoczni rozeszła się...

 

kuźwa... :mad2: :mad2: :mad2:

 

miałem w planach na wiosnę kupno z niemiec e60 530d, chyba będę musiał wybrać 520d (chce koniecznie piątkę)

płacić złodziejom prawie 20% akcyzy??!!! nigdy!!!!

 

Owszem to nie 500Nm w 530d, ale 520d 177KM/350Nm jest calkiem przyjemnym autem, nieżle smiga, sam byłem zaskoczony, że tyle potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość społeczeństwa nie narzekała. Ludzie żyli i żyją, zakładali rodziny i zakładają, byli kowalami swego losu i nadal są.

Tyle że teraz my spłacamy kredyty zagraniczne zaciągnięte przez Gierka na coca colę i inne bzdety :/ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość społeczeństwa nie narzekała. Ludzie żyli i żyją, zakładali rodziny i zakładają, byli kowalami swego losu i nadal są.

Tyle że teraz my spłacamy kredyty zagraniczne zaciągnięte przez Gierka na coca colę i inne bzdety :/ .

 

No tak spłacamy że aż porzycamy 200mld Islandii żeby nie zbankrutowała, a w kraju podnosimy podatki żbey chyba co porzyczyć było. Bardzo, bardzo mądrze. Jestem wniebowzięty, i na dodatek głosowałem na tych imebcyli żbye już PIS sobie poszedl. Nie ma co AWS to AWS nieważne w jakiej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz to zrobilem . :wink: W sumie jak teraz wetuje masowo to moze i ta ustawe zachaczy ?

 

niestety te zmiany są wprowadzane rozporządzeniem ministra finansów -;(((

 

ale w sumie to mnie to dziwi - platforma szła z hasłem obniżania podatków- a czym w istocie jest akcyza jak nie podatkiem??

 

wzrost akcyzy to głupota ogólnie - mrówki na granicach będą miały więcej pracy i znowu nasze zakłady monopolowe będą w plecy- także zakładany wzrost dochodów dla budżetu państwa z tego tytułu będzie złudny.

 

Co do samochodów, to większość ludzi po prostu będzie sprowadzała samochody o pojemności poniżej 2000cm^3 - i tez nic nie skorzystają - jedynie wbija nóż w plecy fabryce silników co w Polsce produkuje diesla d4d o poj 2.2 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.