Skocz do zawartości

Problem ze wspomaganiem-Pilne

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc koledzy-dajcie jakas rade bo nie wiem co to moze byc.NIe mam wspomagania,jakis cas temu skreciłem na maxa kierownice,i cofałem,po wyprostowanai po prostu znikło wspomaganie,bez gazu w ogole go nie ma a jak dadam ok 4tys obrotów działa prawie dobrze tylko strasznie pompa ''jęczy''.Wymieniłem pompe i nic-co to moze byc?jesli ktos miał cos takiego kiedys to dajcie jakas rade albo jesli ktos ma jakies pomysły.Z gory dzieki

 

E36 2.0Vanos

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Maglownica się poddała.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
witaj kolego! ja u siebie miałem kulawą maglownice,tzn płyn od wspomy uciekał mi przez zimeringi do gumowych kondonów na maglu.pzdr
Klema
Opublikowano
  • Autor
ale ona jest sucha nic nie cieknie,nie ma luzów?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Wycieki z przekładni to tylko jedna z możliwych awarii.

 

Ona jest bardziej skomplikowana niż na to wygląda.

Może mieć wewnętrzną nie szczelność.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
  • 4 miesiące temu...
Opublikowano
Czy pompa wspomagania od 325i bedzie pasowala do 320i E36??
Opublikowano
a moze jakieś zawory poszły przelewowe czy coś w tym stylu
Opublikowano

I mam problem bo nie wiem czy to pompa czy maglownica. wspomaganize przestaje dzialac podczas skretu w ulice gdzie musze wysprzeglic i obroty zejda do 800obr/min musze wtedy dodac troche gazu i wspomaganie zaczyna dzialac. za kazdym razem tak jest. a na wysokich obrotach az gwizdze jakby jakies lozysko tarlo cos w tym stylu :?

Na co byscie obstawiali bardziej?

Opublikowano
pompa ja np. mam czasem takie coś że jak kręcę bąki i ostro kierownicą skręcę to jest tak jakby brakło wspomagania chwilę :? ostatnio daję po zelówie do odcięcia i chcę odbić a tu ups jakoś ciężko :shock: ale zaraz wróciło do normy może to oleju wina :roll:
Opublikowano

Normanie uśmiech mi się pojawia na twarzy jak to czytam :) Od razu wszyscy "POMPA!" , "MAGLOWNICA!". Pojedź do warsztatu niech rozbiorą Ci cały układ kierowniczy i wtedy się dowiesz co to może być.

 

Ja posłuchałem diagnozy z internetu i niepotrzebnie zamówiłem nową maglownicę gdyż moja okazała się 100% sprawna. Przyczyną okazał się stary zardzewiały krzyżak kolumny kierowniczej, który wymieniono i wspomaganie jak nowe. Dodam, że też doświadczyłem raptownego zaniku wspomagania.

 

Rada na przyszłość: Lepiej jechać do stacji / warsztatu i tam się więcej dowiesz na temat taki gdzie wiele może być przyczyn awarii.

 

Pozdrawiam.

____________________________

Pozdrawiam,


Kamil

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
Widze ze sa rozne pompy jedna 90bar druga 110. chyba lepiej brac 110!? Jakie macie zdanie na ten temat?
http://img299.imageshack.us/img299/402/zegaryod9.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.