Skocz do zawartości

[E38][E39] Montaż kamery cofania


Radi540E39

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Ja kupiłem taką kamerkę http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=220714182309&viewitem=&sspagename=STRK:MEWNX:IT

według pierwszego posta utworzyłem bardziej czytelny schemat:

http://thumbnails7.imagebam.com/12097/ad82ff120960029.jpg

 

I dzięki temu mamy taki efekty:

 

Czas pracy ~3h na spokojnie, koszt ~100 zł, radość po założeniu bezcenna ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. To że obraz skacze to wina tego że kamerka nadaje w PAL a nie w NTSC. Zobacz sobie to w ten sposób, że podłącz gdzieś do jakiegoś urządzenia kamerkę, które ma możliwość przestawiania PAL\NTSC. Niestety te kamerki chińskie nadajątylko w PALu. Ja podpiołem tą kamerkę do AV bo tam jest możliwość przestawienia PAL\NTSC. I działa OK. Tyle że musze manualnie ją włączać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W białej wtyczce 6 pin (jako sygnał) i 15 pin (jako ekran). Zasilanie podpiołem do wtyczki żarówki świateł pozycyjnych (tylnych). Czyli żeby kamerka zadziałała, muszą być włączone światła minimum pozycyjne (to po to żeby nie była zasilana non-stop i nie rozładowywała akumulatora przez noc).Aktywuję ją przyscisk MENU -> Television i przestawiam program na "AV". Pamiętaj żeby potem w ustawienich AV ustawić na "PAL"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
koledzy szukam odpowiedzi na mój problem z kamera taki sam jak ma kolega "ronin31" opisany w wcześniejszych postach , powtórze : uruchamiam auto włączam wsteczny na ekranie czarno , chyba ze wcześniej wejdę na sekundę w menu TV i od tego momentu działa wszystko jak należy do czasu jak wyciągnę kluczyk z stacyjki . może ktoś ma jakiś pomysł , co może być nie tak ?
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie do tych którzy już używają kamery w swoich autach-

 

pomijając kamery montowane w ramce tablicy rejestracyjnej(tylko tam jest idealnie-bo centralnie po środku,a w blendzie na elektromagnesie jest to niemożliwe),zastanawiam się czy kamerę zamontować z prawej czy może lewej strony.Otóż kamerka wytycza linie pomocnicze zarówno z lewej jak i prawej strony w jednakowych odległościach od swojej osi-niestety nie pokrywa się ona z osią samochodu(w przypadku kamer montowanych np;w miejsce światła podświetlającego rejestrację).Kolejne pytanie czy to przesunięcie jest zauważalne,znikome,raczej tylko teoretyczne,czy też może wybór strony lewej lub prawej ma znaczenie?

 

SPOKOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

witam podpięciem kamerkę i mam mały kłopot

 

a mianowicie jak włączam wsteczny pojawia sie czarny obraz muszę wejście w tv odpalić kamerkę włączając wsteczny i potem juz działa normalnie przełącza sie automatycznie i juz wyświetla obraz do momentu zgaszenia auta i wyłączenia zapłonu

 

i potem trzeba powtarzać czynność najpierw odpalic tv włączyć wsteczny i potem juz przełącz z menu automatycznie co jest nie tak kamerka ntsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam chce podłączyć coś takiego.

http://moto.allegro.pl/kamera-cofania-dedykowana-bmw-3-5-x5-x6-kolor-hit-i1994641239.html

 

ale czy podświetlenie tablic ta kamerą nie będzie się czasem włączać tylko przy wrzuceniu wstecznego,

skoro całe napięcie będzie podłączone pod żarówkę wstecznego, chyba że lampka w kamerze ma osobne zasilanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.