Skocz do zawartości

Dymi na bialo jak komin, POMOCY !


ka0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem BMW e46 320d po lifcie 2 miesiace temu i zaczely sie klopoty. Z tego co czytali mi w bmw to mam pompe paliwowa, ktora ma przejechane 40 tys oraz turbine, ktora zostala wymieniona 50 tys temu, auto obecnie ma przejechane 192 tys. Ostatnio musialem wymienic ten element sprezynujacy (siatka) bo zarylem podwoziem i gosc powiedzial mi, ze katalizator mam do wymiany.

Nie wiem czy ma to cos wspolnego ale ludzie ta moja bejca wczoraj rano zakopcila tak na bialo, ze auta musialy sie zatrzymywac. To samo dzisiaj kopci strasznie przez jakies 5-10 min od odpalenia a pozniej luz, zero dymu. Nie wiem o co chodzi i nie znam sie na tym, dlatego prosze o pomoc napiszcie co o tym sadzicie i co robic w tym przypadku bo boje sie, ze jeszcze troche pojezdze to rozwale jakies inne podzespoly tego niewiadomego ... Spala i jezdzi normlanie, turbina troche wyje ale tak jest od poczatku jak go mam. POMOCY !

Dzieki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Normalna sprawa, ze po odpaleniu zimnego silnika (auto po chlodnej/ zimnej nocy - szczegolnie zima) bedzie wydobywal sie bialy/ siwy dymek... Common Rail tak ma (para wodna).

zobacz jak pisze autor moja bejca wczoraj rano zakopcila tak na bialo, ze auta musialy sie zatrzymywac. To samo dzisiaj kopci strasznie przez jakies 5-10 min od odpalenia a pozniej luz, zero dymu. to nie jest normalne , ja stawiam na jakiś uszczelniacz i po prostu płyn chłodniczy w tym czasie się dostaje , powinien sprawdzić czy ma ubytek płynu czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego Auto nie może ci dymić na biało, są dwa proste ale nie wiem czy najlepsze sposoby na sprawdzenie czy to jest uszczelka pod głowicą a na to wygląda:

1. Ciągle ubywa wody w układzie chłodzącym - sprawdzić to możesz odkręcając na zimnym silniku zbiornik płynu wyrównawczego znajduje się on zaraz przy chłodnicy jeśli nie ma płynu to dolej

2. odkręć korek od wlewu oleju i zobacz jak wygląda pod spodem jeśli ma biały nalot to źle a nawet bardzo źle.

 

 

p.s. ściągnij sobie instrukcję obsługi i dowiedz się gdzie co się sprawdza, nie chcę być złośliwy ale brak tak elementarnej wiedzy może Cię bardzo drogo kosztować.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestesmy na kolejnym etapie, okazalo sie, ze nie mialem w ogole plynu w chlodnicy. Nie sprawdzalem go nigdy wczesniej ale nalalem pol litra i zobaczymy czy ubywa. Jesli tak to jakie macie pomysly dalej ? Nie wiem czy mi sie zdaje ale jak go zalalem i przejechalem 20 km juz nie dymi tak jak wczesniej. Napiszcie co z tym dalej robic i co tu moze dalej nie grac.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz teraz jeździć i patrzeć co się dzieje jeśli płynu zacznie ubywć to gdzieś go wciąga pomijając plamy na ziemi jak wyleci przez nieszczelność, jak nie będzie ubywało to OK

Obserwuj bo to jedyna metoda na takie manewry

Miałeś jeszcze sprawdzić korek wlewu oleju czy ma biały osad.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moglem go odkrecic a jechalem do pracy i nie moglem sie ubrudzic :) zobacze dzis wieczorem co jest ale raczej nie bedzie tego nalotu bo olej wymienilem 2 tyg temu. Plam na ziemi nie ma wcale. Pojezdze i napisze ale masakra czegos takiego jeszcze nie widzialem tzn takiej chmury...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

To ja sie rowniez podlacze, bo mam podobna przypadlosc i moze cos wspolnymi silami zdzialamy! :)

 

Otoz, u mnie wydobywa sie siwy dym, ale tylko wtedy i to tylko przez chwilke, jak gwaltownie przyspieszam (zaznacze, ze nie jest to kopcenie, bo ten moj siwy dym jest widoczny tylko w nocy w swiatlach innych samochodow).

 

Moze to byc zwiazane z wtryskiwaczem, ktory na kompie pokazuje jakis blad?

 

Plynu mi nie ubywa, bialego osadu nie ma, moze delikatnie oleju znika, ale to moze byc i prawidlowe zuzycie, bo duze smigam po trasach i to z duzymi predkosciami.

 

Filtry all wymienione, odma rowniez, jedynie EGR, dolotu oraz elektrozaworkow nie czyscilem?

 

A i na zimnym slychac turbine, ale jak sie silnik rozgrzeje to juz milknie...

 

Co to moze byc? Czym spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukasz dziury w całym :nienie:

W nocy w światłach samochodów które jadą za tobą zawsze coś tam będzie sie unosić w dzień poproś kogoś aby spojrzał jak przyśpieszasz i czy dym jakiś się wydobywa.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz dziury w całym :nienie:

W nocy w światłach samochodów które jadą za tobą zawsze coś tam będzie sie unosić w dzień poproś kogoś aby spojrzał jak przyśpieszasz i czy dym jakiś się wydobywa.

 

Wydobywa sie, bo inne samochody, rowniez doladowane diesle, za ktorymi wyprzedzalem, nie zostawialy taakiego sladu w powietrzu za soba jak ja...

 

Co ciekawe to trwa tylko chwile, mimo ze pedal gazu pozostaje dalej w podlodze...

 

Uszczelka albo glowica -obym sie mylil,

 

A jak to mozna sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ten niby dym kurz zawsze widać w lusterkach samochodu którym się jedzie watpie że ktoś inny to widzi

W dzień daj się komuś przejechać stań za autem i niech ktoś ostro ruszy jak puści smuge to źle ale watpie żeby tak było :wink:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz to co ja mialem na poczatku. Trubine na zimnym slychac, przy mocniejszym depniecu puszcza chmure ale nie zawsze. Teraz to ja mam tak jak pisalem na poczatku, ze puszcza chmure taka jak parowoz i nic nie widac. Jutro zobacze co z tym korkiem od oleju ale ja nie mialem w ogole plynu chlodniczego. Teraz sie zobaczy co tam mu dolega jak zauwaze, ze go ubywa ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Też mi się to zdarzyło - dokładnie parowóz - i podejrzewam, że to ciśnienie wywalało płyn przez nadmiar zbiornika wyrównawczego (bo tylko tam mam ślady płynu, a troche go ubywa) na gorący silnik. Efekt parowozu trwa 3-5 sekund ale wystarczy żeby przestraszyć. Jeszcze nie wiem czy to termostat czy cos innego, ale tu bym szukał przyczyny.

Pozdrwiam, Hary.

Pozdrawiam, Hary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale efekt parowozu mam przez 10 min a nie 3 sec i to mnie boli. Nie wiem czy to jest spowodowane uszczelka, ale fakt jest taki, ze ma moc, nie pali wiecej temp. ok gdybym nie popatrzyl w tyl to nawet bym sie nie kapnal, ze cos jest nie tak. Dolalem plynu chlodniczego i zobaczymy. W piatek dam go do mechanika jakiegos niech cos zrobi bo jak ma sie cos rozwalic powaznego to wole zapobiec temu odrazu. Radzicie obserwowac czy tak jak pisze wyzej ?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według twojego opisu a mojego doświadczenia z bialym dymem

i niepotrzebnymi kosztami wymiany uszczelki pod głowicą sprawdz najpierw to:http://moto.allegro.pl/item459819109_chlodniczka_spalin_do_bmw_e46_320d.html

 

A jakie to pelni funkcje i jak to sprawdzic czy dobrze je spelnia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maricin zaloz sobie wlasny temat ;) Chlopaki bylem dzis u mechanika, co prawda tylko gadalismy bo za tydzien bedzie dzialac ale ... okazalo sie, ze to nie jest uszczelka tylko 1. turbina 2. silnik mozliwe, ze zajechany przez brak plynu w pewnym momencie 3. jakis filterek pod pokrywa (nie pamietam nazwy) jest zuzyty. Sa trzy warianty ale co mnie martwi, ze mialem juz regenerowana 40 tys temu turbine w salonie bmw w niemczech (wiem to z historii auta) i znow ja robic po raz drugi ? Jestem w mega dupie i nie wiem co robic, dramat ... a auto z dnia na dzien tak daje tym dymem, ze mimo ladnej budy wsyd jezdzic ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.