Skocz do zawartości

Środki ułatwiające rozruch silnika


Fisch

Rekomendowane odpowiedzi

No nie słyszałem diesla podczas takiego rozruchu, ale mam benzola 2,3 i jeszcze muszę prawie całą zimę pośmigać zanim zabiorę się za swapik. Zastanawiam się nad wadami takiego zastosowania, mam słaby aku i raz już rozładowałem podczas kręcenia, olej 15w40 z dodatkiem motodoktorka (tak w ramach testu). Piszesz, Daniello320i, że plak działa tak samo? ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samostart tylko w ostatecznosci i na ratunek. Zreszta jest to usuwanie skutku a nie przyczyny. Jezeli masz slaby aku to go wymien, jezeli auto nie chce zapalic to je napraw... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam słaby aku i raz już rozładowałem podczas kręcenia,

 

Sorry ale jak akumulator twojego samochodu mówi dowidzenia - to z czym ty chcesz startować na zimę??? żaden autostart ci nic nie da jeśli akumulator nie będzie w stanie zakręcić tak abu na którymś z cyl pojawiła się iskra. Skoro teraz już ci pada - to zimą może nawet nie dać oznak iż wogóle siedzi w samochodzie.

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator, mimo że słaby, radzi sobie naprawdę nieźle, to że padł któregoś dnia po kręceniu to moja wina, bo zostawiłem na noc wlączone pozycyjne. Do swapu pójdzie nowy to normalka, ale jak wspominałem; po zimie, a szukać przyczyny i naprawiać silnik to się mija z celem, jedynie olej wymienię na rzadszy to powinno trochę poprawić rozruch z rana. Si? Aktualnie odpala za jakimś 3-4 razem 3-5sekundowego kręcenia, zależnie od temperatury na zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spraye to ostateczność do odpalenia, podpowiem ci że ostatnio byłem parę razy do odpalania samochodu padaki (oczywiście nie mojego i nie bmw i ta osoba sama chciała żeby jej pomóc i wiedziała co robię.) przez jakiś środek do rozruchu i powiem że można odpalić na plaku, smostarcie, penetrusie itp. oczywiście to w ramach ciekawostki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a że tak spytam, na czym polega odpalenie na spray'u? (pytam z czystej ciekawości!) :D

Polega to na tym że wpryskujesz spray do filtra ssącego a najlepiej do kolektora ssącego a że to jest substancja łatwo wybuchowa to następuje zapłon. Silnik chodzi jak by był na gaz. Odpalisz tak i diesla i silnik bezynowy (oczywiście w silniku benzynowym musi być chociaż słaba iskra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.