Skocz do zawartości

Aktywacja webasto w DIS v.44


Yaza

Rekomendowane odpowiedzi

Dodatkową pomokę należy dołożyć, żeby wydajność układu była odpowiednia. Bez niej w aucie mimo pracy webasto np godzine będzie wciąż chłodno! Ta jedna, która jest to nie wystarcza.

W wątku viewtopic.php?f=72&t=88666&p=1281028&e=1281028 kilka stron wstecz (3-4) jest opisane kto dokładał i jaki telestart oraz inne rzeczy tam sa opisane, np korzyści z dołożenia wymienionej przeze mnie wyżej pompki. Ale wybaczcie, nie chce mi sie szukac każdemu z osobna wszystkiego na forum. U góry jest wyszukiwarka - polecam.

A jak jest sterownik webasto cyfrowy to też tak łatwo uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mylisz e39 z e46 to dwie zupelnie inne bajki ... wybacz ale troche juz przerobilem tych webasto i nie pisze Ci bo tak slyszalem ...

zadnej pompki sie nie doklada!!!!!

a jak jest sterownik cyfrowy to tez latwo uruchomic tylko trzeba wiedziec jak i co jest potrzebne , ale Ty uzyjesz opcji szukaj i znajdziesz :lol:

sory za polskie znaki ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Od niedawna stalem sie posiadaczem E46 320d z zamontowanym piecem thermo top z/c-d 45W. Posiadam radio z mala navi (strzalki) i BC. Przygladam sie tematowi rozbudowy pracy tego webasto na ogrzewanie postojowe lecz trafiam na problem przy probie programowania. W zadnym module nie mam wpisu dotyczacego ogrzewania postojowego. Uzywam INPA. Ustawilem sobie takie rzeczy jak swiatla dzienne, miganie kierunkami i sygnalizowanie dzwiekiem podczas zamykania/ otwierania pojazdu wiec oprogramowanie i interfejs dziala. Jesli moge diagnozowac webasto za pomoca INPA tzn. ze piec mam sterowany cyfrowo? Czy w kazdej E46 da sie przeprogramowac to webasto czy zostaje dolozenie telestartu T80 jesli faktycznie mam sterownik cyfrowy? Moze ktos z okolic Gliwic chcialby pomoc w tym temacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Koledzy powiedzcie co oznaczaja te oznaczenia na naklejce.

Jam mam Termo Top C - co to oznacza, da sie z tego zrobić ogrzewanie kabiny?

Tak

http://www.directtraffic.pl/tl_files/clickad/zaufali_nam_small/bmw.pnghttp://kernest.fm.interia.pl/strzalka_w_lewo.gif. Zobacz link ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

http://www.youtube.com/user/RadekFiliks/videos?flow=grid&view=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Czy webasto można włączyć przy pracującym silniku bezpośrednio (przez NAVI) ? Spowoduje to szybsze zagrzanie silnika przy temp. rzędu 15-20st?

Można, ale warunek uruchomienia jest taki, że musi być mniej jak +16 stopni na zewnątrz. Jak będzie więcej piec się nie załączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Koledzy

 

Mam taki problem, wymieniłem webasto miałem uszkodzony sterownik u siebie, udało mi się to "nowe" odpalić z poziomu inpy.

 

Wszystko złożyłem próbuje się ponownie połączyć INPA z webasto a tu wywala błąd komunikacji IFH 006 COMAND NOT ACCEPTED.

Dziś wyszedłem sprawdzić czy odpala webasto wraz z silnikiem przy tem 12 stopni nie odpaliło.

 

Dodam że w klimatroniku pojawia mi się niepokojący błąd

50 Additional heater

Error frequency 254

Short circut to ground

 

Z tego co doczytałem bład ten oznacza brak komunikacji klimatronika z webasto.

 

Proszę o radę czy mam jakoś zakodować ten drugi sterownik NCS-em, na 100% teraz webasto i sterownik są sprawne ale nie odpaliły mi razem z silnikiem.

 

Spróbuje jeszcze odłączyć kostki od webasta i spr czy sie połącze ale może macie jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zmieniłem kolejny sterownik

 

Teraz mam taki problem że webasto odpala Z INPY bez włączonego klimatronika (czy też odpalonego silnika) przy czym wydaje mi się że nie przechodzi całego cyklu pracy bo temperatura płynu bardzo szybko rośnie z powodu braku obiegu.

 

Gdy odpale auto i mam włączony klimatronik podczas próby aktywacji testu pojawia się taki komunikat:

ApiCheckJobStatus: Job-Status error: [ERROR_ECU_REJECTED] instead of [OKAY]! Continue script processing po zatwierdzeniu czy też odmowie nic się nie dzieje.

 

Co oznacza ten komunikat i co może być popsute

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Koledzy, czy jest ktoś z Warszawy kto "koleżeńsko" uaktywni webasto w mojej e53 X5?

Pozdrawiam

myślę że jak się zgłosisz do kolegi Capaz z tego tematu to coś wymyśli :

viewtopic.php?f=1&t=200280

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Aktywowałem ogrzewanie postojowe ncs'em bez zadnego problemu. Smiga az milo.

 

Mam tylko pytanie czy teraz komp dalej bedzie sam zalaczal ogrzewanie przy niskich temp. jak to ma miejce w przypadku dogrzewacza czy przy aktywowanym ogrzewaniu postojowym tylko kierowca decyduje?

 

Pozdr.

 

Coobin

Edytowane przez coobin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem kolejny sterownik

 

Teraz mam taki problem że webasto odpala Z INPY bez włączonego klimatronika (czy też odpalonego silnika) przy czym wydaje mi się że nie przechodzi całego cyklu pracy bo temperatura płynu bardzo szybko rośnie z powodu braku obiegu.

 

Gdy odpale auto i mam włączony klimatronik podczas próby aktywacji testu pojawia się taki komunikat:

ApiCheckJobStatus: Job-Status error: [ERROR_ECU_REJECTED] instead of [OKAY]! Continue script processing po zatwierdzeniu czy też odmowie nic się nie dzieje.

 

Co oznacza ten komunikat i co może być popsute

 

Pozdrawiam

 

1. Nie wlaczaj webasta przy wylaczonym panelu. Tzn. mozesz, ale szybko wtedy aktywuj panel.

2. Error nie bedzie wyskakiwal jak najpierw uruchomisz webasto a potem silnik.

 

Pozdr.

Coobin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.