Skocz do zawartości

Kupuje auto - ktore wybrac - szybkie pytanie!!!


J4C3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie..

Mam do kupienia BMW 318Ci z 2000 roku czyli z silnikiem 1.9 118KM jak sie nie myle i BMW 318i sedan z 2002 roku czyli bodajrze 2.0 143KM. Zastanawiam sie ktory silnik jest lepszy,oczywiscie ten drugi jest mocniejszy,ale czy lepszy? Ktory jest trwalszy? Jak wyglada sprawa ze spalaniem,czy ten pierwszy jest oszczedniejszy? Nie wiem ktore auto wybrac,mam ochote na coupe,jednak sedan jest mocniejszy,pomozcie. Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ten, ktory jest ogolnie w lepszym stanie i z lepiej udokumentowana przeszloscia. A jezeli oba beda w podobnym stanie to... kup to, co Ci sie bardziej podoba.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba mi sie podobaja, chodzi mi tylko o silnik, ktory jest bardziej godny polecenia, bo czasami nowszy nie znaczy lepszy,stad moje pytanie do znawcow tematu..jutro wybieram sie prawdopodobnie ogladac te auta,chcialbym poprostu dobrze wybrac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden z tych silników nie jest sportowcem, więc kup co Ci się bardziej podoba wizualnie. Pamiętaj tylko, że E46Coupe które objedzie Fabia w klekocie to troszke poruta ;)

 

 

Co ty porównujesz auto dla emerytów jakim jast SKODA chyba ci się w głowie pomieszało tym autem będziesz miał problem z POLONEZEM jaki masz tam silnik 200KM to byś miał rację Takie wypowiedzi spotkałem na forum HONDY gdzie Honda 1.4 90KM objedzie BMW 330I E46 lUDZIE NIEWIĘDZĄ CO PISZĄ a może FABIA jest sportowcem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe ładniejsza ale kilka przypadków na forum już było kiedy niedługo po kupnie 318 E46 ludzie chcieli sprzedac z powodu braku mocy :D

 

Ten silnik w sedanie 143KM już nie jest taki słaby. Na papierze jest sporo szybszy od 320 150KM. No i 2 lata młodszy.

 

Powodzonka w wyborze :cool2:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 2.0 143 KM, 200 Nm i 143KM dają już pojechać, a jak masz wąty do Fabii to wsiądź w Fabię RS 130KM, to nie jest wolne auto i ani e46 318i 143 KM, ani e46 150KM, ani E46 320d nie dadzą jej na prostej i na trasie zbyt rady.

 

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

ta właściwa beemka gdzieś na mnie czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

 

 

Dlatego w/w BMW na pewno dojdzie Skodę na zakrętach. Niektórzy myślą że jazda to tylko na wprost. Tak twierdzą przednionapędowcy.

 

Ja bym wybrał mocniejszy silnik, a nadwozie sedan jest bardzo wygodne.

 

Pozdro

http://ziomal.resmoto.com - Strefa BMW serii 3.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 2.0 143 KM, 200 Nm i 143KM dają już pojechać, a jak masz wąty do Fabii to wsiądź w Fabię RS 130KM, to nie jest wolne auto i ani e46 318i 143 KM, ani e46 150KM, ani E46 320d nie dadzą jej na prostej i na trasie zbyt rady.

 

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

Napewno na predkosc maksymalna nie bede mial zadnych szans bo Skoda ma 204km/h..... :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek prosty ze na prostej BMW rozpędzi się trochę wolniej od skody ale jak już się rozbuja to skoda ją ogląda od tyłu :cool2:

Grass , Gas or Ass - Nobody Rides For Free .


Moja Buma :) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=94528&highlight= Sprzedana !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skonczcie juz z tymi skodami bo tu przeciez chodz o samochod a nie o skode. :mrgreen:

A tak powaznie to tez wybralbym mocniejszego sedana. Teraz jedze 1.8i 115km i wiem ze to za malo, chociaz i tak mam usmiech od uch do ucha, przeciez to BMW :cool2:

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 2.0 143 KM, 200 Nm i 143KM dają już pojechać, a jak masz wąty do Fabii to wsiądź w Fabię RS 130KM, to nie jest wolne auto i ani e46 318i 143 KM, ani e46 150KM, ani E46 320d nie dadzą jej na prostej i na trasie zbyt rady.

 

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

Napewno na predkosc maksymalna nie bede mial zadnych szans bo Skoda ma 204km/h..... :dance:

 

a jakie to ma kolego znaczenie w codziennej jeździe :lol: proszę cię....

 

115KM Pb w E46 nie jedzie i nie ma co się oszukiwać, moc jak na takie auto za mała.

ta właściwa beemka gdzieś na mnie czeka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 2.0 143 KM, 200 Nm i 143KM dają już pojechać, a jak masz wąty do Fabii to wsiądź w Fabię RS 130KM, to nie jest wolne auto i ani e46 318i 143 KM, ani e46 150KM, ani E46 320d nie dadzą jej na prostej i na trasie zbyt rady.

 

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

 

A ty wsiąć do M3 E46.FABIĘ RS objadę swoim BMW318 TI COMPACT nie wiem z jakimi BMW się prubujecie chyba z niedobitkami w fazie śmierci technicznej. Mam jeszcze BMW 325IE36 może jeszcze tego objedzie mieżony czas od 0-100 7,1sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe wygląda super, ale ze słabym silnikiem to po prosu porażka, więc bierz mocniejszego sedana. Sedan nie musi 'udowadniać' swoich osiągów, więc co jakiś czas okażesz się cichociemnym zawodnikiem, który wytnie jakieś bryki. :D

A tak na poważnie, wydaję mi się, ze kupowanie coupe z tak słabym silnikiem, nie jest dobrym pomysłem. To tak jakbyś kupił m3 ze swapem z skody(jak już się jej czepiamy) - wygląda z zewnątrz extra, ale jeździ masakrycznie. Nie ma sensu się wqurzać. Bierz sedana

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 2.0 143 KM, 200 Nm i 143KM dają już pojechać, a jak masz wąty do Fabii to wsiądź w Fabię RS 130KM, to nie jest wolne auto i ani e46 318i 143 KM, ani e46 150KM, ani E46 320d nie dadzą jej na prostej i na trasie zbyt rady.

 

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

Napewno na predkosc maksymalna nie bede mial zadnych szans bo Skoda ma 204km/h..... :dance:

 

a jakie to ma kolego znaczenie w codziennej jeździe :lol: proszę cię....

 

115KM Pb w E46 nie jedzie i nie ma co się oszukiwać, moc jak na takie auto za mała.

 

Napewno odrzutowcem nie jest przy 115km, tak jak koledzy napisali powyżej jak już brac to wziałbym 318i 143km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coupe wygląda super, ale ze słabym silnikiem to po prosu porażka, więc bierz mocniejszego sedana. Sedan nie musi 'udowadniać' swoich osiągów, więc co jakiś czas okażesz się cichociemnym zawodnikiem, który wytnie jakieś bryki. :D

A tak na poważnie, wydaję mi się, ze kupowanie coupe z tak słabym silnikiem, nie jest dobrym pomysłem. To tak jakbyś kupił m3 ze swapem z skody(jak już się jej czepiamy) - wygląda z zewnątrz extra, ale jeździ masakrycznie. Nie ma sensu się wqurzać. Bierz sedana

:cool2:

Raczej sie zgadzam z ta opinia, sam jak patrze na to teraz wizalbym 325i albo 328i:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolego mamy taki sam problem jak ja.

 

tez zamierzam kupic 318CI i zastanawiam się nad mocą

 

ale:

 

318CI 118KM jest produkowane do 2001 i spala 1,5l wiecej niz 143KM

 

318CI 143KM jest produkowane od konca 2001 jest to 4 cylindrowa 2 litrówka. Ma wiekszy moment od starszej 2.0 150KM i spala mniej

 

więcej informacji masz w danych opublikowanych na forum dane.xls

 

Ja juz prawie zdecydowalem się na 143KM ale....wyszlo ze jest opcja ze moze tylko na PB98 jezdzic..stąd tez robie dochodzenie czy to prawda

 

Dodatkowo 318IC 143KM to silnik z VALVETRONIC'em nie zalozysz pod to ewentualnie gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście 2.0 143 KM, 200 Nm i 143KM dają już pojechać, a jak masz wąty do Fabii to wsiądź w Fabię RS 130KM, to nie jest wolne auto i ani e46 318i 143 KM, ani e46 150KM, ani E46 320d nie dadzą jej na prostej i na trasie zbyt rady.

 

Inna sprawa, że Skoda ma napęd nie na tą oś co potrzeba :D

 

A ty wsiąć do M3 E46.FABIĘ RS objadę swoim BMW318 TI COMPACT nie wiem z jakimi BMW się prubujecie chyba z niedobitkami w fazie śmierci technicznej. Mam jeszcze BMW 325IE36 może jeszcze tego objedzie mieżony czas od 0-100 7,1sek

 

Szkoda, że umiejąc czytać nie posiadasz daru jakim jest rozumienie tego co się czyta. Porównujemy BMW z silnikami 1.8 :lol: Jako miejskie popychadło w compakcie to ok, ale w Coupe, ktore z założenia ma zasuwać i łoić co się da to porażka na całej linii.

Szkoda też, że nie wiesz, że te 130KM we wspomnianym 1.9TDI uzupełnia taki moment obrotowy, że idzie do przodu cały czas...a 1.8 w ciężkim BMW po prostu spuchnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że umiejąc czytać nie posiadasz daru jakim jest rozumienie tego co się czyta. Porównujemy BMW z silnikami 1.8 :lol: Jako miejskie popychadło w compakcie to ok, ale w Coupe, ktore z założenia ma zasuwać i łoić co się da to porażka na całej linii.

Szkoda też, że nie wiesz, że te 130KM we wspomnianym 1.9TDI uzupełnia taki moment obrotowy, że idzie do przodu cały czas...a 1.8 w ciężkim BMW po prostu spuchnie :)

 

COMPACT nie jest popychadłem jakim jest SKODA która waży 1270kg i przyspiesza od 0-100 w 10 sek dane fabryczne tak że to nie jest żaden dynamiczny samochód

A E46 nawet z najsłabszym silnikiem będzie sto razy lepszy niż nowa Skoda z salonu Kupując BMW E46 należy zwrócić uwagę na stan techniczny samochodu a dopiero na śilnik Kto bychciał jeżdzić skodą??? chy ba tylko emeryci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto bychciał jeżdzić skodą??? chy ba tylko emeryci

 

Samochód jak samochód, mocny, dobra trwałość. Ja lubię BMW ale bez przesady żeby mieć klapki na oczy. No ale ktoś się interesuje motoryzacją to umię oceniać obiektywnie :wink:

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.