Skocz do zawartości

bicie kierownicy tylko przy hamowaniu


łazik

Rekomendowane odpowiedzi

witam :D mam następujący problem :roll: przy normalnej jeżdzie nic się nie dzieje nawet przy większych prędkościach,problem pojawia się przy hamowaniu kierownica strasznie ''bije''.przekładnie,sworznie,drążki i końcówkę zmieniłem ale problem dalej jest identyczny.w czym może tkwić problem? drążki stabilizatora,łożysko a może coś na połączeniu przekładni z kierownicą?pozdrawiam i czekam na rady :cool2:
klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi orginalne stalówki bmw 14'' .opony trochę zużyte ale nie kolano.spróbuje założyć jakieś inne ale jeśli to one to powinny chyba ''walić'' też przy zwykłej jeżdzie :roll:

zastanawiam się czy ta druga przekładnia nie jest identycznie zużyta co tamta bo po jej wymianie zero poprawy :jawdrop:

klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo-nie powiem Ci po czym dokładnie przestało bić bo wszystko na raz akurat robiłem i było to:

-wymiana na z przodu tulei, wszystkich sworzni, łączników stabilizatora, wymiana opon, wywarzanie, geometria.

 

Bić przestało całkowicie, teraz znowu mam lekkie bicie ale to już tarcza jedna zjechana do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo-nie powiem Ci po czym dokładnie przestało bić bo wszystko na raz akurat robiłem i było to:

-wymiana na z przodu tulei, wszystkich sworzni, łączników stabilizatora, wymiana opon, wywarzanie, geometria.

 

Bić przestało całkowicie, teraz znowu mam lekkie bicie ale to już tarcza jedna zjechana do wymiany.

no mi zostały jeszcze łączniki i łożyska w kołach i chyba też je zmienie dzięki :mrgreen:

klepało ale przestało!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

ja stawiam na tarcze hamulcowe, wystarczy że piasta przed założeniem nowych nie była dobrze wyczyszczona i bicie murowane

jakby z oponami było coś nie tak to biłyby także przy określonych prędkościach podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego, są dwa wyjścia. Albo tarcze 70% lub tuleja wahacza przedniego jest wybita (jak jest nowa to może ktoś żle ją założył). Piastom, kołom oponam daj spokój. Jesli to by była ich wina to byś miał te objawy w trakcie jazdy a nie tylko przy hamowaniu. Jak masz znajomego tokarza to bez problemu powinien na tokarce sprawdzić bicie boczne tarczy ham.

pzodrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.