Skocz do zawartości

Co wybrać?


dmcneo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu 5-tki i chciałbym porady: jaki silnik najlepszy? Chodzi tu o kompromis między rozsądnym spalaniem oraz dobrymi osiągami a trwałością. Słyszałem same dobre rzeczy na temat 5-tki E34. W ostatnim numerze BMW TRENDS naczytałem się o bardzo niskiej awaryjności tego modelu. Wiadomo, żę jak dbasz tak masz ale interesuje mnie bardziej trwałość i niezawodność, komfort niż super odjazd bo tego typu auto raczej kojarzy mi się z dostojną jazdą. Proszę o pomoc : jaki rocznik najlepszy i jaki silnik.
"Jak się przyłożysz to osiągniesz każdy cel"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 2,5 24V jest warty rozważenia. Jestem z niego zadowolony. Ale jechałem 530i z 218KM i trochę bardziej mi sie podobało,bardziej zrywny i ma ładniejszy dźwięk.

bo to jest silnik M60,czyli V8.

BMW E34 1989 r. 2.4td 20.03.08 - 24.08.08 (stłuczka i śmierć pompy wtryskowej)

http://www.polskajazda.pl/Samochody/BMW/5/30920

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony odradzam M50B20 :D

 

Do spokojnej jazdy wystarcza, ale trzeba uważać przy wyprzedzaniu, poza tym pali tyle samo, co M50B25, które jest znacznie żwawsze.

 

Jedynym argumentem za kupnem M50B20 wg mnie może być idealny stan auta, wtedy można się skusić.

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale ceny części zamiennych nie dosc ze ciężej dostępne to zabijają cena

 

via - wydech :norty:

Była E34 M50 2.5 24v :) czerwona

Była Lancia Lybra 2.4 jtd SW lx 2000

Jest Citroen c5 2.2 hdi 2001 exclusive

Jest E34 524 td 1991

1997 YZF 750R (4hd)- sold- nastepny sezon juz hayabusa

http://img244.echo.cx/img244/9103/podavatar6bx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDS przy dzisiejszej cenie ropy nie są zbytnio oszczędne...Ja bym polecił 3.0 V8 bądź starą dobrze znana M30B35-spalanie dosyć nie duże części tanie a już jest wystarczająco czym jechać...mam go w e32 i jestem bardzo zadowolony.ale jak ktoś napisał wyżej dzwięku V8 nic nie zastąpi

 

j0hnny2007-w e34 nie było 2.8,coś Ci się pomyliło :wink:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ,3.5 R6 to chyba jeden z najbardziej udanych motorow BMW i w polaczeniu z manualna skrzynia biegow spalanie waha sie w granicach 9.5l trasa i 14.5- 15l miasto :cool2: Do tego czesci nie sa wcale drogie no i jest ogromna frajda z jazdy. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze sa jeszcze 3.0 R6, jak one sie sprawuja ?

Jeśli chodzi o trwałość?

Tak samo jak 3,5 bo to też M30.

Ale generalnie jest to o wiele gorszy silnik jesli chodzi o osiągi.

 

Dokładnie jak napisali niektórzy-jeden z najlepszych silników BMW!

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam motor m30b35 szukałem długo dobrej sztuki i dałem trochę więcej jazda na gazie w mieście 17l do 20l silnik używany przez kolegów do driftu dlaczego nie wkładają do e30 m20b25 odpowiedz sobie sam polecam m30b35 stare dobre mocne silniki dodam że szukałem właśnie takiego.M20 mi nie podchodzi zbyt plastikowy bez urazy dla posiadaczy
dresta30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.