Skocz do zawartości

co kupic?


yatta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Na starcie chcialem przywitac sie z klubem BMW.

Obecnie poruszam sie fordem sierra ale planuje przesiadke na nowsze auto. Z racji sentymentu do tylniego napedu zdecydowalem sie na Bmw :)

 

Budzet mam max 30k. Planowany zakup to E39 po 1998 i raczej kombi.

 

No i pojawia sie pytanie - jaki motor brac? Bede jezdzil glownie po trasach 1000km 2 razy w miesiacu + troche malego miasta - czyli realny przebieg roczny < 30kkm a najprawdopodobniej wyjdzie pewnie 20kkm.

 

Pojemnosc nie jest wiekszym problemem - dopuszczam spalanie w trasie do 12-14 litrow PB. W miescie i tam nie bede pokonywal duzych odleglosci. Dlatego rozmyslam nad v8 od 530 do 540.

Skrzynia - hmm coraz czesciej sklaniam sie ku automatowi. Ale lubie nieco poszalec wiec 6 biegowy manual nie jest zla opcja.

 

Zastanawialem sie na 530d - ale te auta zazwyczaj maja duuuzo km najezdzone i troche ryzyko kupic taki motorek.

 

Zatem co kupic ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba jasno wynika z kolegi wypowiedzi, że koszt zakupu bo w utrzymaniu V8 jest porównywalne cenowo :wink: z "inszymi" :wink:

niekoniecznie dla mnie jasno bo porownuje ceny roznych silnikow i 540 nie odstaje znacznie od mniejszych(zapewne auto z 4 litrowym silnikiem duzo ciezej sprzedac z powodu roznych przesadow) - stad moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie biorąc pod uwagę droższych części w porównaniu do r6 :) :wink:

 

Myślałem że to jest oczywista oczywistość :)

 

 

Zastanawialem sie na 530d - ale te auta zazwyczaj maja duuuzo km najezdzone i troche ryzyko kupic taki motorek.

 

Kwestia odpowiedniego szukania :) A możesz przybliżyć co to znaczy dla Ciebie "dużo najeżdżone" ? :)

Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia odpowiedniego szukania :) A możesz przybliżyć co to znaczy dla Ciebie "dużo najeżdżone" ? :)

 

Spodziewam sie ze auto 10 letnie typu 530d moglo trzaskac 30k rocznie co daloby 300 350 kkm. Znakomita wiekszosc ma magicznie nieco ponizej 200 kkm :)

 

Generalnie nie patrze az tak na przebieg - ale wiadomo ze im mniej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Witamy na forum! :P

Przy budżecie 30kPLN (rozumiem, że na gotowo z akcyzą itd) odpuść sobie 530d bo w tej kwocie prawie niemożliwym jest znalezienie godnego uwagi egzemplarza. Zajechany 530d jest skarbonką bez dna :duh: Skoro nie będziesz pokonywał dużej ilości km jedynym słusznym rozwiązaniem jest benzynka :mrgreen:

Pamiętaj, że silnik 3.0 benzynka występowała w autkach po faceliftingu, a to Ci znacznie zawęża krąg poszukiwań. Jak wpisałem na allegro 530i kombi i ograniczyłem budżet do 30 tysi to wyskoczyła mi jedna :? oferta ...

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6529332

 

Może źle szukałem :lol:

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, ze jedynym wyjsciem z racji faktu, iz dysponujesz budżetem ok. 30tys i chcesz autko po roku 98 , będzie 528i. Dobrego egzemplarza 540 z tego rocznika nie kupisz w tej cenie a 2,8 w tej cenie mozna już niezłe całkiem wyrwać a silnik też bardzo przyjemny i ossczędny i mocny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze, ze jedynym wyjsciem z racji faktu, iz dysponujesz budżetem ok. 30tys i chcesz autko po roku 98 , będzie 528i. Dobrego egzemplarza 540 z tego rocznika nie kupisz w tej cenie a 2,8 w tej cenie mozna już niezłe całkiem wyrwać a silnik też bardzo przyjemny i ossczędny i mocny

 

Z tego co patrzylem to wiekszosc 540 jest w kwocie 23-28 z lat 98 99 - pytanie czy to normalna cena czy wszystkie niewarte :)

 

Te 530 bardzo ladne - dziwne ze v8 bylo w automacie a w manualu r6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 530 bardzo ladne - dziwne ze v8 bylo w automacie a w manualu r6.

 

tzn??

 

V8 to były wersje 535 silnik 3.5, oraz 540 silnik 4.4 i obydwie wychodziły zarówno w automacie jak i manualu. a jeśli chodzi o silniki 3.0 to były tylko R6 i także z obiema skrzyniami, czyli 530d od roku 98 oraz 530i od końcówki roku 2000 czyli liftingu zastępujący 528i. mówimy oczywiście tylko o E39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm tak wynika z pliku z danymi ze strony glownej - w 530 ia jest v8

 

nie nie nie... 530i to silnik R6 - 231km, 300Nm. w tej specyfikacji jest po prosu błąd :)

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images30.fotosik.pl/282/5e18aa003c890e92.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić zadbaną i niezjeżdzoną E-39 w Polsce jest naprawde trudno. Wiem coś o tym bo sam rok temu szukałem i po obejrzeniu 9-ciu aut jeżdząc po całym kraju odpuściłem :duh: .Same szroty -albo ja mam za wysokie wymagania. Pojechałem do wroga i po dwóch dniach poszukiwania trafiła mi się 528. Teraz nie za bardzo już sie opłaca ze względu na sposób naliczania akcyzy (wg ceny katalogowej a nie ceny w umowie). Nie pchaj sie w diesla przy takich rocznych przebiegach. Lepiej 540 (ewentualnie dobry gaz). Do 30 tysi 530i 01' nie kupisz. Bierz 528i lub 540i :cool2: .

Średnie spalanie 528 wyjdzie ok 11, 540 ok 14 (przewaga tras)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Hmm czyli brac kase i jechac do niemiec?

Mowisz ze w PL ciezko kupic np 540 w dobrym stanie?

Dobre auta mają dobrą cenę...nikt normalny takich aut nie oddaje poniżej ceny rynkowej, w Niemczech większa szansa na dobry zakup...przywracanie do życia trupa kosztuje majątek i rzadko się udaje. Radzę zdrowy rozsądek w zakupach najważniejszy jest stan auta później rocznik i przebieg...okazje są raczej do sprzedaży a nie do zakupów...

UIHZ9556.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.