Skocz do zawartości

silnik nie trzyma temperatury


tomasz530d

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za wyrozumialosc. Jestemjuz umowiony na badanie (pomiar) spalin i silnika odnoscie tej temperatury. Mechanik powiedzial mi ze to nie moze byc juz termostat bo go przeciez wymienilna nowy i oryginalny - wiec szansa 1:100000000.

Odnosnie termostatu EGR powiedzial, ze watpi aby to byla przyczyna spadku temperatury i az tak dlugiego grzaia silnika. Zasugerowal ze raczej to bedzie zaluzja i cos tutaj trzeba bedzie sprawdzic, bo moze ona sie nie przymyka itp.

W przyszlym tygodniu mam nadzieje rozwiazac ten problem i wtedy juz w pelni usatysfakcjonowany podziele sie z Wami wynikami naprawy.

 

Dzieki raz jezcze

pozdrawiam

meggiel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam podobny problem. U mnie wskazówka dochodzi na ok. 2 mm przed pionem - zatrzymuje się, dopiero po dłuższej jeździe wskakuje na pion.

 

Jeśli temp spada podczas jazdy to jest oczywista sprawa, termostat i to ten pod visco - to u kolegi wyżej.

U Ciebie kolego to na 99% termostat EGR, do kupienia w PL tylko BEHR - niedawno wymieniałem - niecałe 140 zeta/15 minut roboty.

 

czy moze ktos wyjasnic o co chodzi z tym termostatem EGR ????

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie termostatu EGR powiedzial, ze watpi aby to byla przyczyna spadku temperatury i az tak dlugiego grzaia silnika. Zasugerowal ze raczej to bedzie zaluzja i cos tutaj trzeba bedzie sprawdzic, bo moze ona sie nie przymyka itp

 

Co do spadku temperatury to ok - termostat EGR nie ma nic, ale do długiego grzania i owszem. Spadek temperatury podczas jazdy to wyłącznie sprawa termostatu głównego.

Swoją droga mechanik który "wątpi" po prostu nie wie. Pisz jak się to skończyło i ile od Ciebie wydarł zanim się dowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc nie wiem jak w benzynie ale w ropniaku to wazne mi napoczatku z nawiewu zaczeło dmuchac zimnym powietrzem zmienilłem termostat sprawdziłem wisko ale dalej [BAD] potem mizagotował i okazało sie ze głowica pekła więc jeśli chodzi o ropniaki to nie spieszcie siez wymianą termostatu i wiska bo możecie wyżucić kase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nawiązując do tematu. Ja mam wrażenie że mi się powoli grzeje tzn muszę przejechać jakieś 15km żeby wskazówka stanęła do pionu. Czy to jest normalne? Po ilu km powinna być prawidłowa temperatura silnika??

 

to zalezy jaka temp zewn i jak jedziesz ale ok 5 km i powinna stac w pionie , a jak juz jest w pionie to nie opada ??

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zna może ktos jakis cwaniaków od webasto w okoliczch białegostoku lub łomży?

 

Mozna sprawdzic na stronie producenta czyli webasto.pl

 

 

 

Unimot Jan Januć

Handlowa 7

15-399 Bialystok

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie nawiązując do tematu. Ja mam wrażenie że mi się powoli grzeje tzn muszę przejechać jakieś 15km żeby wskazówka stanęła do pionu. Czy to jest normalne? Po ilu km powinna być prawidłowa temperatura silnika??

 

to zalezy jaka temp zewn i jak jedziesz ale ok 5 km i powinna stac w pionie , a jak juz jest w pionie to nie opada ??

 

Nie opada. raczej nie ma problemu z tym że plywa wskazówka albo opada. Kwestia tylko tego że dlugo się podnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z kolei jest ostatnio tak, ze nawiew włącza się dopiero po kilku minutach od ruszenia samochodem, dziś np. włączył mi się po ok 7 minutach. Nie wiem o co chodzi.

 

To jest normalne, zawory puszczają po osiągnięciu jakiejś tam minimalnej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich .Ogólnie.czasem piszecie ze kupujecie same termostaty za ok 140 zł na allegro.nieznanych firm dziś byłem w ASO BMW w częstochowie i za oryginalny termostat do mojej buni E39 2.8 powiedzieli mi 127 zł plus 2 uszczelki po 4 zł. Czasem części są tańsze w servisach niz podróbki na allegro. radzę sprawdzać.pozdrawiam
Kierowca BMW bez punktów karnych? Nie ma takiego... no chyba że uciekł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeżywacie to jakby to było pare stów różnicy...

 

Nie każdy jest najwidoczniej krezusem jak Ty.

Zawsze można kupić lemforder lub część tej samej jakości taniej. To sprawa prywatna. Forum znakomicie pomaga kupować dobre części w rozsądnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki, spadło komuś spalanie po wymianie termostatu z niesprawnego?

 

bardzo chętnie nabędę taki za 30 zł jeżeli ktoś może podlinkować do e39 2.0d 01r

 

Nie spadło po wymianie, ale padł w lecie i jego awaria nie była zbyt uciążliwa. W zimie kto wie jakie to ma wpływ na spalanie, w benzyniaku ma znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.