Skocz do zawartości

czy termostat siada???


sqnix

Rekomendowane odpowiedzi

normlane, wszystko jest ok

 

 

tak jak kolega napisal jest tak poniewarz wlaczajac ogrzewanie cieplo ktore kumuloje sie w silniku nagle ma ujscie i poprostu sie studzi ja w tensposob chlodzilem silnik w lato jak mialem terostat walniety i to mi obnizalo troche temperatore silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normlane, wszystko jest ok

 

myslałem ze wskazówka ma stać prosto i nie powinna ani drgnąc :?:

 

jak jeżdze po miescie to nawet kiedy rozkrecam cieplo to stoji na bacznosc i ani drgnie.

 

Opada w lewo tylko w trasie po rozkreceniu ciepła :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie martw, wszystko jest OK. Natomiast u mnie jest jakis problem z ogrzewaniem...jechalem do pracy 45min i przez ten czas kabina caly czas prawie jak na podworku (za oknem bylo +6'C). Zmarzlem jak diabli a z kratek zasuwalo ledwo cieple powietrze. W zime nie dam rady... wie ktos co to moze byc? Nagrzewnica?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem typowy objaw uszkodzonego termostatu, masz pewnie otwarty caly czas na maxa i samochod sie za bardzo wychladza. Nie spotkalem sie zeby z powodu chlodzenia temp miala spadac ponizej normy, od tego wlasnie jest termostat zeby trzymac temp 95 st a nie nizsza.

Mialem kiedys w innym samochodzie tak, ze w miescie bylo ok, w trasie spadala temp nizej i to byl termostat.

 

Odpal sobie rano samochod i kontroluj nagrzewanie sie przewodu idacego od kolanka termostatu do chlodnicy (jak stoisz przed samochodem od przodu po lewej stronie chlodnicy). Jesli robi sie cieply zanim dojdzie wskazowka temp do srodka znaczy sie ze walniety.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem typowy objaw uszkodzonego termostatu, masz pewnie otwarty caly czas na maxa i samochod sie za bardzo wychladza. Nie spotkalem sie zeby z powodu chlodzenia temp miala spadac ponizej normy, od tego wlasnie jest termostat zeby trzymac temp 95 st a nie nizsza.

Mialem kiedys w innym samochodzie tak, ze w miescie bylo ok, w trasie spadala temp nizej i to byl termostat.

Dokładnie tak, miałem to samo, termostat do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem typowy objaw uszkodzonego termostatu, masz pewnie otwarty caly czas na maxa i samochod sie za bardzo wychladza. Nie spotkalem sie zeby z powodu chlodzenia temp miala spadac ponizej normy, od tego wlasnie jest termostat zeby trzymac temp 95 st a nie nizsza.

Mialem kiedys w innym samochodzie tak, ze w miescie bylo ok, w trasie spadala temp nizej i to byl termostat.

Dokładnie tak, miałem to samo, termostat do wymiany

 

Tak samo miałem ja, w mieście stało idealnie na środku, jak wyjechałem za miasto i go przedmuchałem studził się i wskazówka opadała. Pojechałem na serwis aby się upewnić i odebrałem auto z nowym termostatem. W niektórych termostatach są plastikowe łapki i jak jest zagrożenie przegrzania się te łapki pękają aby "ratować" silnik. Wymienisz i będzie ok, trzeba jeszcze odpowietrzyć układ.

BMW i wszystko jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na przykład wisko zbyt zasprzęgla i wiatrak cały czas na dużych obrotach śmiga i w trasie wychładza? Powiem szczerze że też teraz jak taka temperatura jest jadę spokojnie w trasie to wskazówka spada ciut niżej niż pion, ale dość szybko się podnosi i znowu...

I tak się też zastanawiam bo jak będzie ujemna temperatura, a jeżdżąc głównie na krótkich kawałkach to dojeżdżając na miejsce wskazówka pewnie ledwo z niebieskiego mi zejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.