Skocz do zawartości

pytanie zwiazane z wydechem


Damian e34

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na tym ze mam oberwany któryś wydech takie dźwięki dochodzą i moje pytanie polega na tym czy to możne ograniczać jakoś osiągi bo posiadam silnik 2.0 R6 oczywiście Vanos a wcześniej posiadałem e34 z podobnym silnikiem tyle ze bez Vanosa i odczucie moje jest takie ze e36 wydaje się wolniejsza a i co myślicie o montażu strumienicy i sportowym ostatnim wydechu ??

 

będę wdzięczny za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak mi się wydawało ze będzie lepiej śmigać niż e34 a zapomniałem dodać ze auto śmiga na 225\16 ale to wsumie nie powinien być problem bo w e34 były 235\17 co do strumienicy to się tak tylko zastanawiałem bo jakbym coś już robił z wydechem to może bym ja wsadził ale skoro rura zwykła jest lepszym rozwiązaniem to możne tak zrobię ale nadal nie dostałem odpowiedzi czy oberwany wydech w środku może tłumic auto czy nie bo powierzchownie cały układ wygląda ze jest w dobrej kondycji zresztą auto niedawno przyjechało z włoch i z tego co mi wiadomo zimy jeszcze nie widziała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy oberwany wydech w środku może tłumic auto czy nie bo powierzchownie cały układ wygląda ze jest w dobrej kondycji zresztą auto niedawno przyjechało z włoch i z tego co mi wiadomo zimy jeszcze nie widziała

 

pewnie ze tak zdejmij tlumik i sprawdz czy cos w nim lata moze jakis syf sie nazbieral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś dzwoni jakby na srodku auta.Najlepiej toi słychać jak jadę miedzy budynkami i mam otwarte szyby.Po staniu w korku auto robi sie głośniejsze,trochę sie zamula.Ostatnio stanąłem,przegazowałem do odcinki i przeszło.Czy to może być zapychający sie kat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To objawy obluzowania/ubytku mocowania wydechu tuż za kolektorem wylotowym. Przynajmniej u mnie. Brzęczenie najbardziej słychać na zimnym silniku, gdy silnik jeszcze nie pracuje idealnie gładko.

Nieźle:)ostatnio jak wchodziłem po auto to widziałem że to mocowanie katalkizatora z kolektorem wydechowym jest już skorodowane i z lekka popękane.Gość w warsztacie powiedział ze to nie ma nic do rzeczy bo jakby tamtedy wylatywały spaliny to by był okopcony...Sam bym może wymienił to mocowanie ale jak patrze na te śruby to mnie przeraża!!!musze chyba poszukać dobrego warsztatu z wydechami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 100% zapchany jest katalizator. Temat przerabiałem bo pokruszyło mi sie to coś w środku i też brzęczało. I jest to na 200% pewne jeśli to jeszcze fabryczny katalizator i zauważyłeś spadek mocy. Po takim okresie eksploatacji miał prawo się pozypać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat jeszcze oryginał.Wyciąl bym go,ale nie wiem czym zastąpic,w tym cały problem:(jeśli wstawię zwykła rure bedzie głośno,zrobiłem tak w e30 no i bardzo było słychać końcowy tłumik.Myśle zeby uadc sie do jakiegos warsztatu i moze oni cos maja zeby wsadzic zamiast kata zeby nie zamuliło i nie było głośno.jakieś rady?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumiennica jest sensowna (ale szczelinowa (Venturiego), i tylko wtedy kiedy przerobimy cały wylot, a najlepiej również dolot w raz z filtrem sportowym.

Inaczej daruj sobie, koszt takiej zabwawy od 2 tys w gore ;)

 

Sam to przerabialem i wiem ze strumiennica jednak cos daje, ale nie jako pojedynczy element.

Uklad wydechowy musi posiadac odpowiednia dlugosc, a kazdy element musi byc w odpowiednim miejscu na długości ukl wydechowego, nie byle gdzie jak sie nam podoba (co czesto jest praktykowane).

Ktos to musi umiec obliczyc i zaprojektowac - to tyle bardzo duzym w skrócie.

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamontowany w BMW Compact i spisuje się super,tylny tłumik z Ulter sport dedykowany, to są tłumiki przelotowe w obudowie Katalizatora Starannie wykonane, kupiłem na Allegro.Zamontowałem sam a katalizator sprzedałem za 600zł

Jak mozesz to przeslij mi link do tej strony z allegro.Ja mam nowy seryjny wydech koncowy i przy nim pozostane.Moze byc na priv.Dzieki wielkie!komu sprzedales starego kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietac nalezy ze czesto (nie mowie zawsze) tlumiki przelotowe zamiast katalizatora powoduja wieksze spalanie, poniewaz sonda ma wowczas slaszowane wskazania, a szczegolnie jak ktos wstawia rurę zamiast kata ;-)

Gdyby pan Bóg był za przednim napędem - chodzilibyśmy teraz na rękach ;)

http://miniurl.pl/becia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sonda znajduje się przed Katalizatorem to niema skutków ubocznych w działaniu silnika ja mam tak zamontowane i niesala więcej a na dodatek jest zrywniejszy. Trwałość katalizatora obliczona jest na ok 100tyś ,po takim przebiegu należy wymienić katalizator na nowy,nowy katalizator orginalny do BMW 320i E36 kosztuje prawie 4000zł.CZytałem na forach że po wycięciu Katalizatora Silnik zaczą żle chodzić to można wsadzić między bajki.UWAGA: Przed wykonywaniem prac spawalniczych przy BMW należy wyjąć Komputer,a nie tylko odłączyć akumlator,najlepiej spawać tłumik zdemontowany z auta.Nienależy słuchać że wystarczy odłączyć akumlator i można spawać. A Katalizator sprzedałem w skupie złomu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.