Skocz do zawartości

[exx] amortyzatory... po raz... ktorys :)


j0hnny2007

<t>Jakie amortyzatory bys kupil?</t>  

77 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam dylemat jakie kupic, i stad ta ankieta :D

Jakiej firmy kupilibyscie amortyzatory? (kompletnie nie kierujac sie wzgledami finansowymi, i stereotypem tanie = zle, drogie = dobre, bo czesto przeciez tak nie jest).

Wczesniej mialem oryginaly (chyba sachs) ale trudno bylo cokolwiek rozpoznac. Potem zmienilem na NK, jeden gorszy o 20% ale nie reklamowalem, bo nie chcialo mi sie rozbierac, i juz tak jezdze okolo roku... ale cos z tym trzeba zrobic. Nie chcialbym przekreslac NK, ale chyba sie na nie nie zdecyduje po raz drugi... chociaz to samo sobie zaprzecza :)

Glownie waham sie miedzy GH (produkowane podobno w fabryce Sachsa / czy na zlecenie gdzies wyczytalem) i tu jest aspekt na + ze bardzo tanie (75zl/szt). Potem rozwazam NK ponownie, ten jeden gorszy bede reklamowac tak czy tak po wymianie (gwarancja 3 lata to u nich glowny +, podczas gdy cala reszta 2 lata). Nastepnie rozwazam Bilstein B4, Sachs, i Monroe - reszta jakos do mnie nie przemawia.

KYB podobno sie popsula, a Monroe tez slyszalem dziwne rzeczy ludzie mowia, wiec moze cos w tym byc, a Sachs i Bilstein chyba mozna wziac z zamknietymi oczami.

 

Co do Bilstein B4 mam pytanie, moze ktos kto ma je u siebie bedzie potrafil odpowiedziec, czy roznia sie one od oryginalow, sa bardziej twardsze czy cos?

Nie interesuje mnie obnizanie - tylko komfortowa i pewna, stabilna jazda.

Oraz ostatnie pytanie, ile najwiecej % tlumienia wyszlo Wam na tasmach na stacji obslugi i w sumie ile powinno byc po wymianie wszystkiego na nowe?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sachs'a z przodu od 2 lat i jest idealnie.

 

Z tyłu mam oryginalne, fabryczne amortyzatory BOGE, ostatnio mierzone ubiegłej jesieni i sprawność 78% oba (szok!). Mimo lekkiego zapocenia, nie wymieniam ich na razie. Auto ma 18 lat i 145 tys km oryginalnego przebiegu

pozdrawiam

qba_m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze prawie 2 krotnie przeglosowane na korzysc Sachs :)

Sluchajcie, a czy jest sens wymieniac amorki, sprezyny, poduszki, oslony/odboje, podczas gdy zostawialbym stare czesci zawieszenia (laczniki stabilizatora, wahacza, oraz tuleje belki i wahacza).

Mialo by to jakis znaczacy wplyw na prace/szybsze zuzycie sie nowych amorkow?

Bo mialem to robic wszystko naraz, ale ze wzgledu ze mam inny priorytet teraz (zdazyc z wymiana progow przed zima) to finansowo naraz nie wyrobie.

A komplet zeby zmienic amorki juz czeka z miesiac w domu, reszte dopiero mialem zamawiac ale chyba sie wstrzymam narazie.

Poza tym, czy 800zl za wymiane calego tylu amorki+cala reszta o ktorej mowilem wyzej to duzo czy malo? (za same amorki 200zl), a w planie mam to zrobic przy okazji wymiany progow, wogole nie placac za to...

Jak sadzicie?

Zmienic same amorki i potem reszta, czy jesli to tylko calosc.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie polecam zdecydowanie Bilstein...kupiłem ich rok temu do e32(dałem ponad 500zl) i teraz już będę myślał znowu nad wymianą.sachs był org montowany w bmw więc ja teraz takie kupie...Tobie też ich polecam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem się w 4% mniejszości która zamontowała amory "GH".

W moim przypadku gazowe. Przejechałem na nich, na razie ok.12 tys./km. w tym roku. Mimo ich nie wygórowanej ceny, uważam że są na prawdę niezłe. Zobaczymy tylko jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem się w 4% mniejszości która zamontowała amory "GH".

W moim przypadku gazowe. Przejechałem na nich, na razie ok.12 tys./km. w tym roku. Mimo ich nie wygórowanej ceny, uważam że są na prawdę niezłe. Zobaczymy tylko jak długo.

 

A ile masz procentowo tlumienia na nich?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem w lipcu i było 70/72%. Teraz będę sprawdzał przed zimą, ale to dopiero za ok 1,5 miesiąca.

Uważam że w tym pułapie cenowym wypadają naprawdę całkiem dobrze.

Ja nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to były Bilsteiny? 500 zł za sztukę, za parę czy za komplet?

 

teraz juz konkretnie nie pamiętam jakie to były dokładnie.a zapłaciłem 560zł za przednie(2szt)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie to były Bilsteiny? 500 zł za sztukę, za parę czy za komplet?

 

teraz juz konkretnie nie pamiętam jakie to były dokładnie.a zapłaciłem 560zł za przednie(2szt)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

ja teraz musialem kupic nowe amory na przod .

 

Gdybym mial zamiar jeszcze dlugo jezdzic swoją e39 kupilbym Sachs ( 1 montaz ) ale kupilem tansze bilsteiny .

 

Nie czuje roznicy w jezdzie zeby byly twardsze czy mieksze .

 

JEdzie sie normalnie .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mam lekko syficzne amorki w e34 525i 11.19991

chętnie bym wsadził z e39bo w e39 siedzą fajne aluminiowe sachs, no i można niedrogo kupić z rozbitka albo anglika

a używki z e34 to zazwyczaj szrot

tył pasuje 100% wiem bo wstawiałem ale co z przodem

no i jak od 540 czy nie są za wysokie/twarde do 525?

sorki za odgrzewanie ale po co mnożyc wątki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.