Skocz do zawartości

Kupno najtańszego auta


grakem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim Be-e-mowców :D

Wiem że temat tego typu był już poruszany wielokrotnie wiec po uzysakniu od was potrzebnych mi informacji usunę ten temat

 

1. Rozwijając moj temat chce zapytac WAS znawców, posiadaczy. Czy kupno BMW E46, 9-10 letniego, do 20.000 zł Byłoby opłacalne ?

Przeglądając Allegro zawsze trafi się model za taką cenę. z wyglądu na zdjęciach jest przepiękny. Handlarz zapewnia że auto jest sprawne, lecz czytając nasze forum większość chce przeznaczyć na BMW ok 30.000 zł ?

 

2. Czy wybierając BMW e46 tak żeby nie mieć z nim w poźniejszym czasie większych kłopotów mam sie sugerować silnikiem benzynowym ???

Odwołując sie do forum ... najwieksze problemy (takie które przeczytałem) w E46 z silnikiem diesla jest Pompa paliwa, wtryskiwacze, turbo, przepływomierz. Natomiast o silnikach benzynowych nie wyczytałem nic. lub źle patrzylem :worried: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam przyszłego posiadacza BMW E46, myślę że najlepszego z BMW. Jestem posiadaczem E46 z silnikiem M52 na bendzynę. Nie mam z nią najmniejszych kłopotów. Jest to rocznik 1999 z Sardynii, tam nie ma gdzie popędzić i dlatego jest niski stan na liczniku 155k/km. Polecam taki nabytek.
Szulman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo silniki benzynowe BMW to "specjalność szefa kuchni" ale za 20tys to chyba bym wolał ładne E36 niż zryte E46 bo tak mniej więcej to będzie wyglądało.

Ja też mam M52 tyle że w E36 i też jest bezproblemowy, i pięknie brzmi.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tanio to drogo, i ta uniwersalna mysla okreslilbym chec kupna E46 za 20tys, pozdrawiam! Problemy silnikow diesla biora sie z oplakanej jakosci ON jaki jest serwowany przez polskie stacje, nie ma co sie dziwic ze precyzyjna aparatura przy tym kapituluje, problemy z turbina zas biora sie z jej nieumiejetnego eksploatowania. Benzyna pewniejsza, bez dwoch zdan, moze i drozsza w utrzymaniu na codzien, ale tansza w przypadku jakichs awarii. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tanio to drogo, i ta uniwersalna mysla okreslilbym chec kupna E46 za 20tys, pozdrawiam! Problemy silnikow diesla biora sie z oplakanej jakosci ON jaki jest serwowany przez polskie stacje, nie ma co sie dziwic ze precyzyjna aparatura przy tym kapituluje, problemy z turbina zas biora sie z jej nieumiejetnego eksploatowania. Benzyna pewniejsza, bez dwoch zdan, moze i drozsza w utrzymaniu na codzien, ale tansza w przypadku jakichs awarii. Pozdrawiam!

 

Tak jak kolega napisał zła jakość paliwa i przede wszystkim nieumiejętne korzystanie z turbiny. Ale pytanie brzmi kto ma zawsze tyle czasu aby studzić turbo i nie katować na zimno? hm... ja także polecam benzynę nie ujmując dieslowi.

Btw. nie lubie określenia beemkowcy, brzmi tak hmm...gardząco :P pozdrawiam

BMW i wszystko jasne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytanie brzmi kto ma zawsze tyle czasu aby studzić turbo i nie katować na zimno

Nie no tylko młodzież przed 20-tym rokiem życia, potem jest już górki i przejechanie tych kilku kilometrów z poszanowaniem silnika to zbędna strata czasu która przybliża cię do nieuchronnego zgonu :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ostatnio był takim temat, że ktoś kupił tanio 320i i miał masę problemów, wyjdzie w podobnej cenie jak zadbane egzemplarze, ale włascicielowi już obrzydnie.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że temat sie ożywił... Czytałem o tym forumowiczu z BMW 320i...

Nie umiejętnie kupił, wady tego auta miał już przy kupnie tylko handlarz mu piękną srubkę wkręcił, wiec ten forumowicz z opinii odpada. :P

--------------------------------------------------------------------------------

 

co do be-e-mowców... jeżeli nie podoba Ci się to określenie zastąpię go fanatykiem, smakoszem, znawcą BMW :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka ze e46 to juz nie jest auto najwyzszych lotow i o cenie ponad 30 tys zl mozna po malu zapomniec juz nie mowie ze kupi sie ideal za 15 tys zl aczkolwiek i takie ceny sie zdarzaja ale za cene 20 20 kilku tys kupisz spokojnie e46 z poczatkowych lat 98 99 00 w dobrym stanie oczywiscie wersje coupe czy z wiekszymi silnikami sa duzo drozsze ale jakis sednaik 320 czy 320 D spokojnie
mam bmw i juz nie chce innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wersje z najsłabszymi silnikami i słabym wyposażeniem to pewnie można trafić w przybliżonej cenie ale niestety nie ma cudów, auto jest tyle warte jaki jego stan. Ciężko rafić 5-6 latka w dobrym stanie, a co dopiero 9 czy 10. :duh: Pytanie tylko czy BMW ma być bo ma być, czy coś więcej. Ogólnie jak ktoś chce jeździć padłem ale ma to być koniecznie BMW to opcja najtańsza sztuka z danego rocznika jest dla niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę kupić, można ale nie koniecznie będziesz miał frajdę z tego co kupisz, bo taka jest prawda że jeśli chodzi o pieniądze to nie ma idiotów i nikt dobrego samochodu tanio nie oddaje. A za 15 tyś to widziałem i lepsze auta niż E46 i też podobno super stan... podobno. Zresztą pytanie jest troche dziwne bo z autami jak ze wszystkim, pewnie już nie raz się przekonałeś, że jak coś się tanio kupi a ceny średnie są znacznie wyższe to puźniej ma się problemy. A średnie ceny BMW E46 chociaż by z 99 to około 23-24tys bez wypasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceną kuszą nieuczciwi sprzedający np. uszkodzona elektronika , moduł, on już to wie , że trzymanie tego grozi katastrofą finansową i goni leszcza bo mu zależy na czasie. A podsumować można to łatwo: kto się rozstanie z dobrym nie zajeżdżonym e46 za niżej niż 20 tys.?
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bax trafił w moje myśli. Poprostu chce miec BMW E46 bo podoba mi się. Nie intersuje mnie kosmiczny silnik lub wrażenia z jazdy tylko żeby był sprawny technicznie.

 

Wnioskując powyższe posty, myślę że poprostu nie da sie stwierdzić czy da sie kupić dobre czy nie. Chyba trzeba być i na żywo spojrzeć bestii w oczy :shock: :D Jedno jest pewne. Przestroga jest dobra :nienie: :cool2: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rynek niemiecki... mobile.de

 

1998 r. >>> przebieg i wersja dowolna.

 

Po wyszukaniu pokazuje 32 strony. Powiedzmy, że szukamy przeciętnego auta, a więc ruszamy do połowy stawki 15 strona>>>

 

Na stronie piętnastej znajdujemy auta 316i i 318i z przebiegami ~100k do 200k.

 

Biorąc pod uwagę, że jest to środek stawki, a cena oscyluje w ok 6000 E = 20 000 zł nie ma możliwości aby ktoś sprowadził to auto i zarobił sprzedając je za 20k.

 

"Wyszukiwanie bez oznaczenia wersji nadwozia i wyposażenia."

 

Czyli za tąsamą cenę można kupić gołego "compacta" i wypasione "touring spot edition".

 

Patrząc na to byłbym bardzo sceptyczny, aby nie powiedzieć załamany szukając E46 w odpowiednim stanie do jazdy za cene 20 k.

 

To tak jak branie kredytu hipotecznego zaraz po kupnie losu lotto. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpie aby za 20 koła kupić w jakimś normalnym stanie E46, brat dziś kupił E36 z 94' 316i M43 za 9,700zł i też jest drobna wada (wytarty od wsiadania bok fotela) ale to pryszcz... Nie kuś się na najtańsze auto z serii E46 kup wypasione E36 a będziesz je codzinnie głaskał po udanej wycieczce :twisted:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nierealne znalezc dobre E46 za 20 tysiecy, to takie bajkopisanie i chyba pobozne zyczenie kazdego kto tak twierdzi, ostatnio jeden z forumowiczow probowal udowodnic ze mozna i za 18 tysiecy kupic... Nie wiem po co wprowadzac kogos w blad, zeby kolejny kupil pascia i by bylo o czym pisac na forum? Dajcie spokoj, za 20 tysiecy to mozna dobrze utrzymane i wyposazone E36 w coupe z konca produkcji kupic... Badzmy realistami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż poczytałeś inne wypowiedzi, chyba nie. Przecież nikt nie mówi, że nie można kupić tylko, że nie można kupić za taką cenę w dobrym stanie auta. No tak pewnie przekonała cię ta bezwypadkowa okazja :)

PS. Chcesz się dowiedzieć o E46 za 18500zł +opłaty, proszę bardzo, 2 opony do wymiany, maska do malowania (odprysków że masakra), przepływomież do wymiany, ciężko wchodzący 1 bieg, stuk z tyłu auta przy gwałtownym ruszaniu, wyciek płynu z układu chłodniczego, wyciek oleju z pod symeryngu koło filtra oleju, malowanie zderzaka (dwie wyrwy ok 1cm koło halogenu)+wymiana nadkola, wymiana kierownicy bo wytarta (odziwo tylko kiera bo cały środek naprawdę w dobrym stanie), dwie felgi do prostowania + masa innych pierduł ala zatrzaski do progów, gałka zmiany biegów. Z życia wzięte. Policz sobie ile naprawa tego wszystkiego kosztowała + nerwy właściciela i będziesz miał swoją tanią furę.

PS. Czyli tak około 23-24tyś zł :)

Edytowane przez Prokop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nierealne znalezc dobre E46 za 20 tysiecy, to takie bajkopisanie i chyba pobozne zyczenie kazdego kto tak twierdzi, .

 

A za 25 tys z 2003?? Realne, czy też nie??

 

a co do tego:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6217248

 

zawsze rozwalają mnie auta bezwypadkowe bez naklejek na kielichach - czy mi się wydaje, czy środek komory silnika polakierowany na połysk???

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za 25 tys z 2003?? Realne, czy też nie??

 

Kolego piszesz w co drugim wątku o tym za ile to Ty kupiłeś swoje e46. Ale z tego co pamiętam to nie kupiłeś go w Polsce tylko we Włoszech od prywatnej osoby a nie handlarza. Poza tym to, że Ty takie znalazłeś nie znaczy że spotyka się takie "okazje" na każdym kroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.