Skocz do zawartości

jaki olej?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Jeśli silnik w pewnej kondycji i nie ma apetytu na olej, to tylko syntetyk, po raz kolejny powtórzę, że polecam oleje Shell :)

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
tylko syntetyk. ja do swojego auta kupilem olej KROON-OIL :norty: 5W30 PRESTEZA LL olej jest robiony w holandii i tutaj wiekszosc na tym jezdzi wiec pewnie dlatego :D cenowo to jak mobil valvoline, mnie za 7 litrow tego oleju wyszlo ponad 80 euro. jak kupowalem to chcialem 0w ale koles mi powiedzial ze lepiej 5w poniewaz jest troszke bardziej gesty i nie splywa tak szybko i przez to po nocy przy odpalaniu nie slychac klawiatury. zaznaczam ze nie wiem co bylo zalane wczesniej w silniku. gdy popatrzylem na jego parametry to mimo ze ma oznaczenie 30 to jego wskaznik lepkosci wynosci 186 a wiec tyle samo co 40 mobila 1

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Podczepiam się pod temat...

 

Mam BmW 320i z 1995r. poprzedni właściciel powiedział że do silnika zalano Mobil1 10w40, minerał... Silnik pracuje fenomenalnie, nie ma apetytu na olej przy odpalaniu auta wszystko śpiewa jak należy, tak samo jest podczas jazdy, silnik chodzi jak szwajcarski zegarek. Ale tu pytanie, większość poleca syntetyka, mam 185tyś przebiegu, i muszę szykować się do wymiany oleju gdyż jego stan zachęca do powolnego szykowania się do wymiany. Co mu zalać, trzymać się minerała, czy przejść na półsyntetyka?

 

Będe wdzięczny za odpowiedź... :cool2:

'Wiadomo, ze taki a taki pomysł jest nie

do zrealizowania. Ale żyje sobie jakiś

nieuk, który o tym nie wie. I on właśnie

dokonuje tego wynalazku.'

Albert Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no ja bym sie nie zastanawial tylko lal polsyntetyk np shell helix plus 10w40 bardzo dobry olej. uzywalem swego czasu w renault i zadnych problemow z silnikiem a to bylo tylko 1.4 z przebiegiem grubo ponad 200tys

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Podczepiam się pod temat...

 

Mam BmW 320i z 1995r. poprzedni właściciel powiedział że do silnika zalano Mobil1 10w40, minerał...

Będe wdzięczny za odpowiedź... :cool2:

 

Napisz dokładnie jaki olej był bo jeśli:

MOBIL1 to albo 0w40,5w50,

MOBIL Super S, Formula S 10W40

Mobil Super M 15W40.

 

Bo z tego co napisałeś, nie można nic rozszyfrować jaki tam olej jest zalany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BMW E36 320 vanos rok 94/95 przejechane około 189tyś. do wymiany oleju zostało 7tyś. znikły już 2 kreski zielone od diagnosty, w tej chwili mam olej Castrol Magnatec 10 W 40, czy dalej lać ten olej, czy waszym zdaniem jest to dobry olej??

 

Obecnie samochód jak postoi na wolnych obrotach to zaczyna klekotać jak mu dam gazu to już nie,

 

i wydaje mi się że zaczyna brać troche oleju

 

olej był lany z beczki

 

proszę o jakieś sugestie?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja tez zapytam znawcow BMW mam na etykiecie z wymiany oleju ze Niemiec lal oststnio 10W40 :roll: i wczesniej myslalem ze bede kupowal 0w30lub 40 taki jak leja w serwisie silnik mi chodzi pieknie a tu 10w40 gadalem z znajomym co sprzedaje na serwisy olej castrola bo powiedzial z etylko taki leja jego znajomi do BMW.

 

i powiedzialz e dla mnie najlepiej serwisowy Castrol GXL SAE 10W40 ze to serwisowy olej pakowany w 1L butelki a specyfikacje ma API SJ/CF

MB 229.1 / VW 505.00

 

co wy an to?? niestety na 5W40 nie moge przejsc bo mam juz lany polsyntetyk aha i mowil ze oleje serwisowe ktorych nie mozna kupic w detalu maja lepsze dodatki niz oleje w 5 litrowych butlach.

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni szperam po internecie, czytam opinie o Castrono magnatecu 10W40 i jak narazie wszyscy sobie chwalą ten olej, można powiedzieć ze jest nawet jednym z lepszych półsyntetyków.

 

A odnoście rozlewanego w polsce czy w niemczech czy też z beczki napewno jakaś minimalna różnica w jakości będzie , ale przecież formuła ta sama.

Myśle że najważniejszą żeczą jest wymiana oleju w odpowiednim czasie sprawdzanie stanu.

 

A czy VALVOLINE MAXLIFE 10W40 jest lepszy od CASTROLA MG 10W40 ?? i czy warto przejść z Castrola na niego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym sie nie zastanawial tylko lal polsyntetyk np shell helix plus 10w40 bardzo dobry olej. uzywalem swego czasu w renault i zadnych problemow z silnikiem a to bylo tylko 1.4 z przebiegiem grubo ponad 200tys

 

A jak ja go zalałem to popychacze mi zaczęły klepac przy porannym rozruchu w zimne dni :evil: G.... a nie olej ! Zmieniałem go w Shell Service więc na pewno nie podróba. Teraz mam 10W40 Liqui Moly z Mos2 i nic nie klepnie nawet przez ułamek sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no ja bym sie nie zastanawial tylko lal polsyntetyk np shell helix plus 10w40 bardzo dobry olej. uzywalem swego czasu w renault i zadnych problemow z silnikiem a to bylo tylko 1.4 z przebiegiem grubo ponad 200tys

 

A jak ja go zalałem to popychacze mi zaczęły klepac przy porannym rozruchu w zimne dni :evil: G.... a nie olej ! Zmieniałem go w Shell Service więc na pewno nie podróba. Teraz mam 10W40 Liqui Moly z Mos2 i nic nie klepnie nawet przez ułamek sekundy.

 

nie wiem czemu. mi auto na tym smigalo pieknie, silnik z rana zapalal i zadnego klekotu stuku. od wymiany do wymiany zadnych dolewek. duzo ludzi chwali oleje shell.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.