Skocz do zawartości

Partikelfilter-czy ktoś montował?


hesio4

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego chcesz go założyć ? Dość kosztowna sprawa i zapewne nie taka prosta. Poźniej wymiana też kosztowna. Chyba, że zamierzasz sporo podróżować po miastach z zielonymi strefami.

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad puszczaniem chmury z wydechu zastanawiałem sie od dawna i tak :

moja zona ma Passata 130 KM ale jest przeprogramowany na 150 KM jak tylko filtr powietrza jest brudny to kazde mocniejsze depniecie objawia sie chmura dymu , moja bunia ma DPF (Diesel Particulate Filter) i nic nie kopci i tak sie zastawiam czy :

1. silnik jest tak idealny ze nic nie kopci ?

2. czy wszystko dokladnie jest zbierane przez DPF ?

3. jakby do takiego passata wsadzic PF jak szybko by sie zapchal

 

koledzy możne sie ktos wypowie na ten ten temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma w peugeocie ten filt i faktycznie 0 kopcenia, tylko potem wymiana okolo 5000 zl po przebiegu 80 000 km.

 

W BMW napewno drozej.

 

we francuskich samochodach trzeba dodawac czynnika co 80 000km-stad taki koszt.. tu mozna poczytac wiecej http://www.roadlook.pl/technika/filtr-czasteczek-stalych-w-silnikach-hdi.html

 

nie slyszalem aby w bmw trzeba cos takiego robic- nasze auta czyszcza sie same ;) (ale podczas procesu czyszczenia auto troche "zwalnia")

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma w peugeocie ten filt i faktycznie 0 kopcenia, tylko potem wymiana okolo 5000 zl po przebiegu 80 000 km.

 

W BMW napewno drozej.

 

we francuskich samochodach trzeba dodawac czynnika co 80 000km-stad taki koszt.. tu mozna poczytac wiecej http://www.roadlook.pl/technika/filtr-czasteczek-stalych-w-silnikach-hdi.html

 

nie slyszalem aby w bmw trzeba cos takiego robic- nasze auta czyszcza sie same ;) (ale podczas procesu czyszczenia auto troche "zwalnia")

 

Nie wiem czy to prawda ale kiedys w jakiejs gazecie czytalem ze ten filtr w BMW tez trzeba wymieniac, nie pamietam o jaki przebieg chodzilo ale podobno cena wynosila 8000 zl.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytalem w serwisie w Niemczech,a wlasciwie w 3 salonach bo mieszkam w DE, i filter da sie zalozyc ,nawet jak w aucie nie bylo go wczesniej.Koszty to 1400 euro. takze nie jest tak zle,tylko powiedzieli mi ze jedyny sens zeby go zalozyc to wjazd do zielonej strefy, a poza tym to bez sensu poniewaz co z tego ze auto nie kopci,ale z filtrem traci na mocy, auto z filtrem jest slabsze , w dodatku litr wiecej spala i powiem wam ze to chyba prawda poniewaz kupilem E60 razem z kolega,tzn. kupilismy dwie i on ma filter,a ja nie i naprawde na autostradzie mu odchodze..i pali mu wiecej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkadius1111 to ile Ci pali auto? Jak ja ostatnio jechalem z Lodzi do Stutgarttu i przez polske wiadomo po A2 160-180, potem dotelepalem sie zgodnie z przepisami do granicy a potem znow ograniczenia a jak brak ograniczen to 150 w duzym deszczu i 180 w mniejszym i spalanie w obie strony wyszlo z comp'a 7,5l/100....a jest filtr...to bez filtra ten samochod chyba tankowan nie potrzebuje juz wcale!

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebda.... jak jade np. do Polski lub gdzies dalej tu po Niemczech to pali podobnie czy z filtrem czy bez,przy predkosciach kolo 200 km/h pali kolo 8l zagadzam sie.Jednak ile Ci pali po miescie bo mnie nie pokazalo jeszcze nigdy wiecej na kompie niz 9,1 a mojemu koledze przy bmw z filtrem nigdy nie pokazalo mniej niz 10..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym mowa :shock:. Przeca zasadza działania DPF wymusza naturalnie większe zużycie paliwa.

A co za tym idzie? Ekologia? Raczej nie. Co z tego, ze auto mniej kopci. Przeciez kazdy wie im wiecej zuzytego paliwa tym wieksze koszty. Oraz wieksze skarzenie srodowiska przy wydobyciu,obrobieniu,transporcie tego paliwa. A gdzie jeszcze proces produkcji takiego dpf.

Madrzy ludzie narzucaja normy euro 4-5 a za chwile 6. Tylko po to aby w okresie gwarancji auta(ok.2lat) mniej emitowalo szkodliwych substancji. Nie myslac o tym co bedzie pozniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Mam E60 3.0D bez filtra cząsteczek stałych. Mam pytanie.Może ktoś zakładał taki filtr do swojego auta.Czy założenie sprawia dużo problemów? No i oczywiście jakie koszty?

 

mysle ,ze nie byloby to wskazane rowniez dla silnika,ktory nie jest do niego przystosowany.w marcu 2004 M57TU przeszedl gruntowny lifting by przystosowac go do DPF(min. inne wtryskiwacze,powiekszenie kanalow olejowych w tloku)--info masters--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Mam rowniez BMW 530d DPF (E60). Z tym ze po miescie pali nie mniej jak 10l/100km sie nie zgadam, mi pali 9,1. Z tego co slyszalem to wlasnie DPF jest dla ekologi, a co do spalania to nie spala wiecej tylko wlasnie mniej.

Gdy pytalem sie o objawy, ktore powstaja przy niewymienionym DPF moga prowadzic do "motorschaden" czyli silnik K.O.

 

 

Moje pytanie jest, czy probowal ktos juz samemu jakos ten filter przeczyscic, jaks dziorke zrobic lub cos w tym stylu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie jak zapoznasz się na jakiej zasadzie funkcjonuje DPF, i jakie rodzaje filtrów są stosowane w motoryzacji, a potem głosił teorie na temat spalania i przeczyszczania :duh: bo mam wrażenie że jeszcze o wielu rzeczach nie słyszałeś :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.