Skocz do zawartości

Wyskoczyła świeca z prawej głowicy podczas jazdy


Tjw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś może się orientuje co może być przyczyną tego, że:

 

1 Najpierw poczułem wibracje na silniku jak przy poduszce silnika, ale okazało się, że delikatnie świece w prawej głowicy V nie były dokręcone. Po dokręceniu świec, wszystko wróciło do normy.

 

2. Przy wyprzedzaniu a więc redukcji biegu (kick down) nagle wyskoczyła mi świeca i samochód zaczął klekotać. Problem w tym, że wyskoczyła z całym gwintem.

 

Czy myślicie, że nawet po założeniu jakimś cudem świecy spowrotem, mogę spodziewać się tego typu sytuacji z pozostałymi świecami ? Wtedy myślałem, że ktoś ich po prostu nie dokręcił a teraz boję się, że jest coś co je wypycha (wykręca lub wywala)

 

Pozdrawiam

 

Tjw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam takich jaj to jeszcze nie widziałem żeby dokręcona kluczem świeca sama się odkręciła ale skoro już topowiem ci że raz odkręconej świecy nie wkręca się z powrotem bo w świecy jest uszczelka która po wkręceniu zgniata się uszczelniając połączenie z głowicą spróbuj wkręcić nowe i obserwować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa obiawy były na różnych kompletach świec. Między zdarzeniami miała miejsce wymiana świec, także tej świecy, która mi wystrzeliła nikt nie ruszał. Przy mnie była wymiana wszystkich świec.

 

Pozdrawiam

Tjw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca wpada w rezonans i się odkręca. To raczej poważny problem skoro nowy komplet się wykręcił. Może być coś krzywe typu wał lub wałki rozrządu, koło zamachowe itp i wpadać w drgania niewyczuwalne dla nas o bardzo dużej amplitudzie. Kiedyś mówił nam o tym problemie nauczyciel mechaniki. Osobiście nie spotkałem się z takim przypadkiem. Niestety nie wiem jak temu zaradzić. Mechanik powinien wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości aby prawidłowo wkręcona świeca została wyrwana z głowicy,jest to błąd mechanika lub jego uczniów,albo usterka po poprzednim właścicielu co wkręcił krzywo świecę,psując pół gwintu i sprzedał auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś może się orientuje co może być przyczyną tego, że:

 

1 Najpierw poczułem wibracje na silniku jak przy poduszce silnika, ale okazało się, że delikatnie świece w prawej głowicy V nie były dokręcone. Po dokręceniu świec, wszystko wróciło do normy.

 

2. Przy wyprzedzaniu a więc redukcji biegu (kick down) nagle wyskoczyła mi świeca i samochód zaczął klekotać. Problem w tym, że wyskoczyła z całym gwintem.

 

Czy myślicie, że nawet po założeniu jakimś cudem świecy spowrotem, mogę spodziewać się tego typu sytuacji z pozostałymi świecami ? Wtedy myślałem, że ktoś ich po prostu nie dokręcił a teraz boję się, że jest coś co je wypycha (wykręca lub wywala)

 

Pozdrawiam

 

Tjw

ktos spier..... gwinty w głowicy i sprzedał auto :mad2: taka jest prawda.Szykuj sie na wymiane głowicy lub naprawiać gniazda świec u fachowca :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem tak , kiedyś miałem 740 (ten sam silnik) i rzeczywiście coś z tymi świecami jest.

Co prawda nigdy mi nie wypadła czy wystrzeliła , ale przy któreś wymianie mechanior wykręcił jedną czy dwie ręką :jawdrop:

 

Stwierdził że to norma w tym silniku :jawdrop: i że muszę kupować świece Bosch bo mają lepiej dobrany materiał pod względem rozszerzalności cieplnej niż inne ??

Nie wiem czy to prawda bo auto sprzedałem koledze , ale nigdy potem nie narzekał , a ja o tym zapomniałem bo uznałem za drobnostkę.

 

Oczywiście wsadziłem te świece Bosch wcześniej, a powód sprzedaży był inny niż motoryzacyjny.

zibi

BYŁO w kolejności:

318,320, M3, 735AHG, 730, 525TDS, 725TDS, 740

JEST : 530D Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.