Skocz do zawartości

speedalarm.pl


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.speedalarm.pl/

 

Pewnie jest to jeszcze mało rozpowszechnione i użytkowników nie jest wielu, ale może ktoś z was już z tego korzystał albo coś o tym słyszał i może się podzielić wrażeniami czy to zdaje egzamin ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja testowałem i naprawdę jestem zadowolony, na trasie Rawa Maz. - Łódź zostałem ostrzeżony na czas przed każdym fotoradarem. Jedyny minus jest taki, że jeszcze mało kierowców tego używa i jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że natrafimy na patrol z suszarką którego nikt na czas nie zaznaczył w systemie.

Według mnie to radyjko CB doskonale ostrzega przed patrolem policji na drodze, lecz nie sprawdza się w przypatku postawionych fotoradarów. A ta aplikacja w tel. komórkowym świetnie ostrzega nas właśnie przed fotoradarami.

Za jakiś czas kiedy odpowiednio duża liczba kierowców będzie już używała właśnie tej aplikacji to i na czas będziemy się ostrzegać o patrolach w krzakach, bo zaznaczenie miejsca i wysłanie wiadomości o pozycji szuszarki do wszystkich innych kierowców trwa kilka sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjeżdżając samochodem włączasz aplikację w telefonie. Telefon łączy się z satelitą przez chwilę i od tego czasu aplikacja cały czas działa. Przejeżdżając koło radaru przyciskasz obojętnie jaki klawisz w telefonie i w tej właśnie chwili zapamiętuje twoją pozycję. Później masz trochę czasu żeby zaznaczyć czy to był fotoradar, patrol, przejazd kolejowy czy np. wypadek. Bardzo łatwo i szybko się to robi, dosłownie 3-4 ruchy palcem na tefelonie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie piszą, że korzysta z gprs aby ączyć się z bazą danych. Mnie ciekawi inna sprawa: czy korzystając z tego programu można jednocześnie korzystać z nawigacji w telefonie?? Sprawdzał ktoś?

Można , ale pierw uruchamiasz garmina np. a potem speedalarm , ale navi pozostaje jedynie głosowa , odwrotnie nie sprawdzałem osobiście i tak wolę CB bo o wszystkim mówią , co do GPRS to zjada jakieś 50gr na 100km - speedalarm ale faktycznie pokazuje te fotoradary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, telefonow z gps coraz wiecej, tez chyba bede zmianial i wezme nokie z gps, chyba lepiej miec niz nie miec, moze sie kiedys przyda hehe.

 

Mysle ze jak komorki z GPS beda popularniejsze to i to bedzie.

 

A GPRS jest juz tak tani ze raczej koszty nie powinny byc duze chyba ze to jakis zamulacz ktory setki KB wysyla ale to watpliwe.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, telefonow z gps coraz wiecej, tez chyba bede zmianial i wezme nokie z gps, chyba lepiej miec niz nie miec, moze sie kiedys przyda hehe.

 

Mysle ze jak komorki z GPS beda popularniejsze to i to bedzie.

 

A GPRS jest juz tak tani ze raczej koszty nie powinny byc duze chyba ze to jakis zamulacz ktory setki KB wysyla ale to watpliwe.

Kupiłem Nokie N82 i wgrałem garmin'a , jest dokładny mimo że mam MIO C520 / navi / to czasami korzystam z garmina w innym aucie no i jest pod ręką bo telefon :D speedalarm tak z ciekawości zainstalowałem ale jeszcze nie miałem tak żeby jakiś foto ominął nawet te nowe bo każdy dodaje do bazy jak mija a jak nie ostrzeże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, telefonow z gps coraz wiecej, tez chyba bede zmianial i wezme nokie z gps, chyba lepiej miec niz nie miec, moze sie kiedys przyda hehe.

 

Mysle ze jak komorki z GPS beda popularniejsze to i to bedzie.

 

A GPRS jest juz tak tani ze raczej koszty nie powinny byc duze chyba ze to jakis zamulacz ktory setki KB wysyla ale to watpliwe.

Kupiłem Nokie N82 i wgrałem garmin'a , jest dokładny mimo że mam MIO C520 / navi / to czasami korzystam z garmina w innym aucie no i jest pod ręką bo telefon :D speedalarm tak z ciekawości zainstalowałem ale jeszcze nie miałem tak żeby jakiś foto ominął nawet te nowe bo każdy dodaje do bazy jak mija a jak nie ostrzeże

 

Dokladnie ten telefon chce kupic, mial byc po wielu SE nastepny SE tj K850 ale te sterowanie nim ... no i w N82 bez dodatkowych rzeczy bede mogl z tego systemu korzystac :) Masz chwile na PW , mam kilka pytan co do N82 ale czy miales moze wczesniej jakiegos SE ??

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy polecają N82 więc wybór był oczywisty , w piątek dostałem drugi telefon dla córki / kupiłem na allegro miesięczny z orange za 460zł / jest to SE w910i i jakoś ni się nie widzi jak dla mnie , N82 to komputer normalnie - te slide i joye nie są dobre poza tym N82 robi super zjdjęcia ma obietyw carls zeiss 5MPix oraz xenonową lampę błyskową :D wcześniej mialem zwykłe takie telefony w promo za 1zł , teraz mam pre paidy i skusiłem się na lepszy telefon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to kwestia czasu az ten program bedzie za oplata abonamentowa. W tej chwili zdobywa uzytkownikow i jak zdobedzie odpowiednia ilosc bedzie platny.

 

I to w sumie nic dziwnego bo wszystko kosztuje, utrzymanie tego systemu tez, tylko zalezy jaka cene wystawia, jak jakas symboliczna np. do 50 zl na rok to napewno ludzie moga korzystac ale jak ustala cene duzo wyzej to roznie moze potem z tym byc.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze to kwestia czasu az ten program bedzie za oplata abonamentowa. W tej chwili zdobywa uzytkownikow i jak zdobedzie odpowiednia ilosc bedzie platny.

 

I to w sumie nic dziwnego bo wszystko kosztuje, utrzymanie tego systemu tez, tylko zalezy jaka cene wystawia, jak jakas symboliczna np. do 50 zl na rok to napewno ludzie moga korzystac ale jak ustala cene duzo wyzej to roznie moze potem z tym byc.

 

większość fotoradarów jest wcześniej oznaczana więc na nic się takie coś nie zda , nie uchroni przed pajacami z kamerą , CB tak a jest za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie... Może jakaś sensowna alternatywa dla cb-radia bo kultura TIRowców czasami dobija :(

CB radia nic nie zastąpi :mrgreen:

 

To fakt, wulgaryzmy niektórych TIRowców są ciężkie do powtórzenia ;)

Generalnie gdyby pomysł się przyjął to bym wyrzucił cb i płacił abonament. W końcu spokojnie można byłoby słuchać muzyczki.. :)

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość fotoradarów jest wcześniej oznaczana więc na nic się takie coś nie zda , nie uchroni przed pajacami z kamerą , CB tak a jest za free

 

CB za free? WOW. Ja dałem za swoje prawie 1000zł z montażem.

Gdzie dają za free?;)

 

Jak dla mnie to działa lepiej niż CB. Jadę sobie drogą, widzę suszarki, naciskam w tel guzik, widzę nieoznakowany wóz z kamerą, wypadek, AKTYWNY fotoradar - robię to samo. Ludek jadący 30min później widzi co ja wpisałem i ewentualnie jak suszarek już niema anuluje mój wpis. Brzmi idealnie :)

 

Co do fotoradarów to żaden problem. Rozsądny antyradar radzi sobie bez problemu z tymi aktywnymi i nie trzeba hamować na wszystkie.

 

Szkoda, że chłopaki nie mają kasy na jakąś większą akcje reklamową bo sukces systemu opiera się tylko i wyłącznie na jego powszechnym użytkowaniu (jak cb-radio).

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon też kosztuje ale potem płaci się za dane GPS czy GPRS i abonament jak wprowadzą w tym programie , CB zapłacisz raz i masz

 

Tak, tylko telefon ma (i mieć raczej musi) każdy. Telefon z GPS będzie pewnie standardem w przeciągu kilku lat. Jak do tej pory nie widziałem fabrycznych instalacji CB w autach osobowych. Dodatkowo kupując tel z GPSem masz nawigację, której CB nie zaoferuje.

 

Biorąc pod uwagę abonament na wysokości 5zł/mc + abonament na GPRS (pakiet 50MB/mc za 5zł) kasa, którą wydałem na CB starczyłaby mi na jakieś 10 lat używania tego systemu :)

 

CB jest technologią analogową z poprzedniego wieku. To oczywiste, że musi prędzej czy później ustąpić czemuś lepszemu. Nawet taksiarze przechodzą z CB na terminale GPRS.

 

Wolę płacić abo i mieć ładnie, na telefonie wypisane wszystkie zagrożenia na trasie, w którą się wybieram niż wsłuchiwać się w wulgaryzmy TIRowców, gadki-szmatki i wpatrywanie się w te p*** słupki na poboczu ;)

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w eterze jest coraz gorzej i chamsko , albo kłótnie albo przeklinania / a osobówkach jeżdżą dzieci / w dodatku te cholerne szumy oraz pysia-pysia i zaraz kur....

 

Właśnie. Co to za pysia? To jakieś nawoływanie godowe? Słyszę to coraz częściej.

http://img125.imageshack.us/img125/2302/bmw1qf7.jpg

BMW E60 530dA Individual, 11.2006, 231hp +DENSION GW500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w eterze jest coraz gorzej i chamsko , albo kłótnie albo przeklinania / a osobówkach jeżdżą dzieci / w dodatku te cholerne szumy oraz pysia-pysia i zaraz kur....

 

Właśnie. Co to za pysia? To jakieś nawoływanie godowe? Słyszę to coraz częściej.

zwykły trol w eterze a niektórzy nie wytrzymują i przeklinają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.