Skocz do zawartości

Akcyza od 19 lipca!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma problemu na pewno napiszę.

Mam nadzieję chociaż złudną że sobie odpuszczą.

Pożyjemy zobaczymy.

A tak swoją drogą to jest istne okradanie.

Przecież mogłem kupić od znajomego np. Niemca samochód za nawet 50 euro, a nasze kochane państwo twierdzi że było inaczej.

Poje..any kraj.

[E34] 525i - 1989

[E32] 730i - 1988

[E32] 740iAL - 1992

[E38] 730iA - 1994

[F32] 430dA - 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyliczałem sam tylko oni mi wyliczyli 13.6% od kwoty na umowie.

Później przedstawili mi że wartość według EUROTAX wynosi ponad dwa razy więcej i czy się zgadzam.

Spytałem czy wysłali informację że auto ma pewne niedociągnięcia że tak nazwę.Urzędniczka na to że NIE, więc ja na to że NIE czyli się nie zgadzam.

Podpisałem również papier że w ciągu trzech dni mam przedstawić dlaczego się nie zgadzam z wartością wyliczoną z EUROTAX.

Co uczyniłem pisemnie wraz ze zdjęciami i wysłałem poleconym.

Nie wiem ile czasu ma urząd na odpowiedź.

 

Czekam.

:D

[E34] 525i - 1989

[E32] 730i - 1988

[E32] 740iAL - 1992

[E38] 730iA - 1994

[F32] 430dA - 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze zrobiłeś,kolego.Ta dziadoska banda dostała dojna krowę do raczki!!!wracamy do czasów przedunijnych kiedy "pan" szmaciarz celnik najpierw sie pytal ile wlozyles do paszportu a dopiero potem ogladal papiery,do wszystkich watpiacych w tym temacie: Panowie jesli bedziecie biernie i przestraszeni przed tymi pseudo urzednikami to beda was D....mać ile sie da.Brawa dla Krynia.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyliczałem sam tylko oni mi wyliczyli 13.6% od kwoty na umowie.

Później przedstawili mi że wartość według EUROTAX wynosi ponad dwa razy więcej i czy się zgadzam.

Spytałem czy wysłali informację że auto ma pewne niedociągnięcia że tak nazwę.Urzędniczka na to że NIE, więc ja na to że NIE czyli się nie zgadzam.

Podpisałem również papier że w ciągu trzech dni mam przedstawić dlaczego się nie zgadzam z wartością wyliczoną z EUROTAX.

Co uczyniłem pisemnie wraz ze zdjęciami i wysłałem poleconym.

Nie wiem ile czasu ma urząd na odpowiedź.

 

Czekam.

:D

:clap:

Generalnie urząd ma sprawę załatwić NIEZWŁOCZNIE, a gdy zachodzi potrzeba zebrania materiału dowodowego - nie dłużej niż miesiąc, w przypadku sprawy skomplikowanej - 2 miesiące. Można w wyjątkowych okolicznościach przedłużać, ale wtedy MUSZĄ wysłać Ci pismo z podaniem przyczyny niezałatwienia sprawy w terminie i podać ostateczną datę załatwienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nasz kraj ,to banda komunistycznych zlodzieji i wyzyskiwaczy!

Normalnie mam ochote zachowac sie jak w westernach; wziac shotgun i wyplenic te zlodziejskie mordy urzedasow.

Pojechal ojciec zaplacic akcyze do Przemysla,za Toyote 4runner 2004.

Oprucz tego ze nie interesowaly ich moje papiery ,to wartosc 4runnera naliczyli z eurotaxu ,ale nie majac w nim jego ceny rynkowej.To Babsko wredne naliczyla akcyze na podstawie Toyoty Land Cruiser,paranoja!!!

Land Cruiser w USA w najbiedniejszej wersjii kosztuje 64 tys $,a 4runner 28tys$.Przeciesz to sa dwa rozne auta,miedzy nimi jest przepasc jak miedzy bmw 1,a 7.Panowie nie wiem co robic,ojciec sie nie zgodzil ,ale co dalej??? :mad2: :mad2: :modlitwa: :modlitwa: :jawdrop:

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie muszą pisać odwołania i sie nie poddawać, nie ma innego wyjścia bo to sytuacja patologiczna do bólu....

Jakaś podejrzanej prowieniencji baba nie może na bazie swej niekompetencji i lichości papierów decydować o ważności czy nieważności legalnej umowy... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Nie jestem prawnikiem, ale jakbym miał więcej pojęcia o zaskarżaniu ustaw i przepisów, to już bym pisał coś do jakiegoś sądu, czy nawet do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi że trzeba gdzieś coś napisać, sam chetnie się tym zajme z kimś kto ma pojęcie o prawie. To jest paranoja, że w kraju UE, gdzie jest gospodarka wolnorynkowa czyli towar jest wart tyle ile za niego dają, ktoś wyjmuje jakąś tabelke i wylicza sobie należny podatek. Według mnie to skandal. A jak są tacy madrzy to niech kupią od ciebie tego 4 runnera w cenie od jakiej naliczyli ci akcyze, zobaczymy co wtedy powiedzą. Zyjemy w wolnym kraju i niestety ale musimy brac sprawy w swoje ręce, bo nasi ustawodawcy z uporem maniaka ciągle nas okradają, nie dająć nam nic w zamian. Takie są własnie Polskie realia. Proponuje założyć jakieś kołko zainteresowanych :) i może gdzieś coś uda się napisać żeby zmienić ten badziew ktorym nas poczęstowali od 19 lipca. Czekam na jakiś odzew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie 4runnera;urzedas naliczyl akcyze na podstawie eurotaxu z Land Cruisera ,wyszlo 15.000 zl do zaplacania :mad2: :mad2:

Ojciec oczywiscie odwolal sie,zrobil raban i urzedas postanowil dzwonic do ASO Toyoty w Rzeszowie z zapytaniem o cene rynkowa tego modelu. :mad2:

W ASO stwierdzili ,ze o tym modelu (Toyota 4runner Sport Edition 4wd)nie maja zielonego pojecia! :jawdrop:

Ale ,na moje szczescie zaproponowali naliczenie akcyzy na podstawie Toyoty Hilux (pickup).Poniewaz jest podobna "z twarzy" :roll2:

Nie do konca to rozwiazanie odpowiadalo urzedasowi ,dlatego ze Hilux mial naped na jedna os i cos tam jeszcze z wyposarzenia mu nie pasowalo.

W koncu po dlugich negocjacjach i interwencji oczekujacych ,naliczyla p.... ,4200zl akcyzy do zaplaty :?

To sa jaja Panowie ,jakies dowcipy,zarty,ja nie wiem! :jawdrop:

Pozdrawiam!

Ile pali?Dwie radialki tygodniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

odwolaj sie do dyrektora IC, pozniej masz wsa i nsa - jesli jest tak jak mowisz, tj. masz umowe z bankiem z us, nie jestescie podmiotami powiazanymi w rozumieniu ustaw podatkowych (nie wyobrazam sobie, aby tak bylo), to wg mnie masz sprawe wygrana - pytanie tylko w ktorej instancji

 

powolaj sie oczywiscie na przepis, ktory stanowi, ze organ okresla podstawe opodatkowania, gdy tak bez uzasadnionej przyczyny odbiega od ceny rynkowej, w odwolaniu przedstaw caly stan faktyczny, razem z szopka odnosnie braku takiego modelu w tabelach i braniu podstawy z sufitu

 

wystap z wnioskiem o stwierdzenie nadplaty

 

do osob, ktore na zarobkowo sprowadzaja samochody - mozna wystapic do urzedu celnego z wnioskiem o interpretacje przepisow, mozna przedstawic stan faktyczny np. w ten sposob, ze sprowadza sie samochody z usa, umowy sa z bankiem lub firma aukcyjna (trudno sobie wyobrazic, aby ktos przy zdrowych zmyslach probowal kwestionowac rynkowosc ceny ustalonej podczas aukcji) - pytanie: czy cena z umowy / faktury bedzie podstawa opodatkowania? urzad musi na takie zapytanie odpowiedziec, jesli bedziemy mieli pozytywna odpowiedz, to w przyszlosci nie powinnismy "cierpiec" ze wzgledu na widzimisie urzednikow

 

przepisy sa nowe, nie ma w tej materii zbyt duzo praktyki, dlatego trzeba polegac na wykladni jezykowej przede wszystkim - jesli przepis stanowi, ze urzednik okresla podstawe opodatowania, gdy cena odbiega od rynkowej bez uzasadnionej przyczyny, ta te przyczyne trzeba urzednikowi przedstawic i nie powinien on juz samodzielnie ustalac podstawy opodatkowania

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem,ze nie ma w sprzedazy ,ale nie powinno ich to interesowac.Przeciez mam umowe pomiedzy mna a bankiem w NY???

A ,o tym mowa: http://img375.imageshack.us/my.php?image=toyota008ch8.jpg

http://img156.imageshack.us/my.php?image=toyota027ly6.jpg

jasne ze tak, tak tylko mowie dlaczego polska toya nie mogla podac, poszli ci na reke podajac hiluxa najtanszego ;)

 

btw terenowa toyka to jest to (choc najbardziej 4r mi sie podoba '91-95, no i LC z tego okresu i pozniejsze :)), gratuluje zakupu, koniec offtopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie sytuacja jak uc podejdzie do sprawy w przypadku gdy zaraz po sprowadzeniu auta zrobię wycenę u rzeczoznawcy i składając wniosek o akcyzę dołączę opinie rzeczoznawcy stwierdzająca wartość auta taka sama jaka na umowie kupna (oczywiście kwota ta będzie znacznie odbiegać od wartości rynkowej powiedzmy ze auto warte 30tys wycenione będzie przez rzeczoznawce na 3,5tys i na umowie będzie 1000euro)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie sytuacja jak uc podejdzie do sprawy w przypadku gdy zaraz po sprowadzeniu auta zrobię wycenę u rzeczoznawcy i składając wniosek o akcyzę dołączę opinie rzeczoznawcy stwierdzająca wartość auta taka sama jaka na umowie kupna (oczywiście kwota ta będzie znacznie odbiegać od wartości rynkowej powiedzmy ze auto warte 30tys wycenione będzie przez rzeczoznawce na 3,5tys i na umowie będzie 1000euro)

Urząd celny sam zleci opinię i na niej będzie się opierał. Opinia zamówiona przez Ciebie może się ewentualnie przydać na etapie postępowania odwoławczego (celem wykazania, że opinia sporządzona na zamówienie UC jest np. nierzetelna i w tym zakresie postępowanie wyjaśniające należy powtórzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie teraz czeka urzędowanie po nowemu. E46 udało mi się załatwić na styk gdy jeszcze obowiązywały stare przepisy ale teraz ich nie uniknę. Płynie do mnie corvette z 76 roku, auto którego nie ma w żadnych tabelkach, no więc zobaczymy co panowie na to powiedzą. Byłem spytać to mi powiedzieli, że zapłacę akcyzę od kwoty na fakturze abym mógł zarejestrować auto i automatycznie zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające co do wartości pojazdu. Zapytałem jak długo może to trwać i otrzymałem informacje że do 2 miesięcy. Poinformowałem celnika że auto jest niekompletne i jak tylko przyjedzie jedzie do lakiernika i będzie robione więc jak powołają rzeczoznawcę? W odpowiedzi usłyszałem że dla świętego spokoju mam powołać swojego rzeczoznawcę który opisze stan pojazdu po przyjeździe do kraju więc teraz pracuję nad tym stanem który wejdzie w życie zaraz po odebraniu auta.
PJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Urząd celny sam zleci opinię i na niej będzie się opierał. Opinia zamówiona przez Ciebie może się ewentualnie przydać na etapie postępowania odwoławczego (celem wykazania, że opinia sporządzona na zamówienie UC jest np. nierzetelna i w tym zakresie postępowanie wyjaśniające należy powtórzyć).

 

Szczerze mówiąc to wątpię w to żeby inny rzeczoznawca podważał opinie swojego kolegi "po fachu" , ale w tym kraju już nic mnie nie zdziwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i tak ale tu mamy do czynienia z inna sytuacja; urzędnik (celnik) otrzymuje wniosek o zapłatę akcyzy wraz z opinia rzeczoznawcy w której dokładnie jest opisane na jakiej podstawie wartość auta (sensownie uzasadnienie) odbiega od wyceny w infoexpercie.

Znając życie będzie tak ze co urząd to inny obrót sprawy, przykładem może być sytuacja ze w jednym urzędzie decyzje dostajemy w 15min a w innym czekamy 7dni lub przykład kiedy to w jednym z uc po 19lipca mogliśmy zapłacić akcyzę "na starych zasadach" ważna była data na umowie i oświadczenie ze auto przekroczyło granice przed 19.07 a w innym by to nie przeszło - chory kraj :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba się troszkę stawiać tym celnikom.

Jak by każdy walczył o swoje by mieli trochę szacunku dla petentów.

Jak byłem w UC każdemu podwyższali i tylko jedno słyszałem "TAK ZGADZAM SIĘ". K**** [<-ostrzeżenie - Mod] z czym że Cię państwo dyma.

Niech biorą z umowy a jak im się coś nie podoba to niech dają rzeczoznawcę.

Chyba tak to powinno wyglądać a nie w drugą stronę.

[E34] 525i - 1989

[E32] 730i - 1988

[E32] 740iAL - 1992

[E38] 730iA - 1994

[F32] 430dA - 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!!!

Ja też przywiozłem BMW 530d KOMBI 2000r. i też nie wiem od jakiej wartości policzą mi akcyze. Na umowie mam 1200euro i napisałem że padł tiptronic i servo, ale pewnie bez opini rzeczoznawcy policzą po swojemu i czy wogóle opinie rzeczoznawcy wezmą pod uwagę.

Czy ktoś mógłby mi doradzić co mam zrobić i jaka jest wartość BMW według tej "złodziejskiej urzędniczej księgi"

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.