Skocz do zawartości

ceramizer, sciema, czy moze jednak warto? film...


berthu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Pewnie kazdy z Was slyszal o czyms takim, Widzialem filmik

 

http://www.ceramizer.pl/filmy/filmceramizery.wmv

 

jak po zastosowaniu tego samochodu przejechal 300km i nawet sie temperatura nie podniosla, co o tym sadzicie, ostatnio kilku moich znajmoych to zastosowalo, ale ja mam wielkie obawy

Podobno pierwsze 150km trzeba jezdzic nei przekraczajac 2500 obrotow, proces ceramizacji. Slyszalem ze moze to cos pozatykac kanaly olejowe, ale z drugiej strony slyszalem ze to nie prawda.

Czy ktos z Was zastosowal ten srodek, moze sie wypowie.

pozdrawiam

 

polecam lekture:

http://www.ceramizer.pl/component/option,com_frontpage/Itemid,1/

...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja opowiem Ci fragment pewnego filmu, po przeczytaniu ktorego sadze zrazumiesz aluzje :).... Dwoch studentow chemii w nagrode za dobrze zdany egzamin dostalo "Zestaw poczatkujacego chemika" w sklad ktorego wchodzily zamkniete naczyna z etykietkami opisujacymi ich zawartosc. Jeden ze studentow otworzyl jedno naczynko i wylał połowe na podloge, natomiast drugi sie zerwał i krzyczy - Co Ty ku*** robisz?! Lejesz to jak jakas zwykla wode a to jest H2O!!!!!! :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a moim zdaniem idea jest dobra... cikawe co by na o powiedział rozrząd w M40 :P Jak ktoś wypróbował/uje niech daje znać :cool2:

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra powiem wprost - Wy koledzy chyba wierzycie w cuda a prawda jest taka ze to jest jedna wielka sciema. Takie wynalazki to jest po prostu maszynka do robienia pieniedzy jak jakies uszlachetniacze, magnetyzery czy te pastylki oszczedzajace paliwo. Wystarczy aplikowac w tubki jakas substancje ktora wlana do oleju ..... NIE ZROBI NIC! Nie pomoze ale tez nie zaszkodzi. Zwykle jest to jakis skladnik oleju mineralnego stosowany w procesie produkcyjnym. Nie da sie od razu, namacalnie i jednoznacznie udowodnic korzysci wynikajace ze stosowania preparatu - nie mozna powiedziec ze nie pomaga ale czy faktycznie dziala tez trudno stwierdzic. I na tej slepej tylko wierze korzysta producent tego badziewia wyciagajac kase z Waszych kieszeni. A w filmie mogli powiedziec rowniez ze ten Truck przejechal te 500 km takze bez kół i byłby równie wiarygodny.... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hihihi, to ja jeszcze poczekam na opinie , moze jush ktos jezdzi "bez kół"

:)

pozdrawiam

 

Poszukaj na forum streetracing tam byllist Pana Chojanckiego o ile sie nie mysle na ktorego powoluje sie producent ceramizera. Tam jakies niescislosci byly z tym spuszczaniem oleju bo na koniec okazalo sie ze nietypowa budowa miski olejowej sprawila ze jakas czesc oleju zostala a po dokladnym spuszczeniu oleju silnik zatarl sie szybko.

Na TVN-ie moze malo miarodajny program ale chloapki z klubu Scorpio robili jakas probe na faworicie i proba jazdy bez oleju zakonczyla sie szybkim zgonem i wyjsciem korbowodu bokiem.

Dolalem to kiedys do starego BX-a.

I moje zdanie jest nadal takie ze to wielka sciema. A najlepsze co pisze producent ze tarcie spada do tak niskiego ze chywba w stawach jest wyzsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo kiedys o tym na tvn turbo,testowali skode na tym cudownym srodku...........padla!!!!!!jesli masz bmke na zbyciu testuj,ja nie polecam,byl taki tekst w filmie chlopacy nie placza....nie bedzie zadnych udziwnien,my jestesmy normalni.pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze wielkie poruszenie, tesh w sumie nie za bardzo jestem przekonany do takich "eliksirów młodosci" dlatego zarzucilem temat, a ma ktos moze linka do tej favoritki co to sie zatarla?

Po waszych opiniach to nawet jak ktos to zalal na forum to i tak sie nie przyzna zeby nie byc jak to kolega okreslil fr..em :)

Wiem jedno na razie tego nie naleje:), chociaz kolega zalal to do forda focusa i powaznei silniczek chodzi mu duzo ciszej, a katuje go na maxa, ma 220kkm i wlal jak to mi powiedzial druga mlodosc fordoska , oby mu nie zaszkodzilo :) wiec albo go zceramizuje albo remont silnika:)

Pozdrawiam.

...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do tematu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=18362

 

Nikt przy zdrowych zmysłach nie używa ceramizera jako alternatywy oleju - ale też wiele osób zgodnie stwierdziło, że wpływa on pozytywnie na silnik - ciszej chodzi, może równiej.

 

Jednego czego się nauczyłem to nie wierzyć sprzedawcom i mediom - tak więc nie wierzę ani w te 300km, ani w wyniki użycia ceramizera w favoritce - poza oczywiście faktem zatarcia silnika (a ile km przejechała do zatarcia - to już inna sprawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy

 

moze rzeczywiscie na młodych autach to nie robi wrażenia ale podziele się z wami moimi uwagami. nie jestem ani ZA ani PRZCIW. Nie namawiam nie zniechęcam.

 

Kiedyś z przypadku kupilem motorlife to to sam co militec.

nie mialem co z tym zrobic wiec posanowilem zrobic test na swoim ukochanym aucie.E30 325i cabrio rok 1988!!!!!!!!!!!!!wąska lampa.

 

było to dosc dawno temu ale z tego co pamietam:

 

- wspomaganie mi piszczało przy maksymalnym skręcie koła. Dolałem 50 ml po 2 dniach do dzis CISZA SPOKOJNIE... cos tam musiało zadziałać, nie wiem co i dlaczego...

 

dokupilem jeszcze ..... a co jak testowac to testowac

 

- silnik m20B25 olej mobil 10w40 pół syntetyk

zawsze zadbany, bez wycieków, dopieszczony na maxa...... ale jednak postanowilem dolac.... pamietam ze przed zastosowaniem mierzyłem prądy rozruchu (kolega mierzył) i po dolaniu specyfiku po 2-3 dniach robilem ponowne próby i zasadniczo mniejszy prąd rozruchu jest pobierany

rozrusznik wyraźnie szybciej kręci silnikiem, sam silnik wkręca się szybko i równo...

 

- dolalem tez jeden specyfik na pełem bak paliwa :twisted: a co :shock:

niech sie pompa i wtrysk przesmaruje w staruszku

 

nie wiem czy koledzy wierzą ale silnik wyraźnie równiej pracuje zamykam licznik tym autem .... a opory ma duze 215/40/17

 

aaaa no i jeszcze jedna rzecz, troche moze to subiektywne wszysko....

temepratura silnika jest nieznacznie niższa, no chyba ze sie termostat popsuł... :lol:

 

ogólnie czy pomogło....... nie dam sobie tego i owego uciąć ale nie zaszkodziło. oczywiscie nigdy nie uwierze ze mozna jechac autem bez oleju czy tylko na samym takim specyfiku..... to nigdy nie zastąpi OLEJU.

 

raczej jestem na tak a jak ktos chce sobie na aucie potestowac to najpierw niech sprawdzi czy jest sprawne ma olej itp.....

 

ps

 

kolega zalał to do E46 320D

według jego opinii raczej nie widac wyraźnych różnic i poprawy odczuc subiektywnych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat już był, ale pomyślałem, że i ja coś napiszę. Postaram się odnieść do tego jak najbardziej subiektywnie. ;)

 

Po remoncie rozrządu i po przebojach z pewną marką* oleju i związanym z tym problemach zalałem Motor-lifa do silnika w buni. I co zauważyłem... chyba nic. Nie zaobserwowałem jakiegoś krótszego kręcenia rozrusznika, nie zauważyłem cichszej pracy silnika (chociaż może bociek lekko zamilkł), do paliwa, bym tego nie nalał, no bo po co? Przecież Pb to rozpuszcza (zasada działania podejrzewam jest taka sama jak mieszanie oleju i benzyny do dwusuwów) i samo paliwo smaruje pompę i wtryski.

Miałem ochotę wlać tego motor-lifa do wspomagania i skrzyni, ale sobie odpuściłem. :D

Podchodzę do tego z pewną rezerwą i nie ma sensu wierzyć sprzedawcom tych "cudów". Mam jeszcze trochę motora i mam ochotę go zalać. Wtedy prawdopodobnie coś mi pomogło, to może i teraz ponownie boćka uciszy. :worried: :roll2:

 

* - Znaną i cenoną.

Edytowane przez Lucass_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja wam powiem tak :

skoro BMW stwierdziło że ma być tak a nie inaczej to właśnie tak ma być i jakieś gadżety należy sobie odpuścić

czarny316 dobre porównanie dałeś

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze korzystam tez z innych forum prosze o zerknęcie zainteresowanych i sceptyków na dane z przeprowadzonych amatorskich testów

jednych moze to bardzej przekona na tak a innych bardziej na nie :-) ale im wiecej imformacji tym łatwiej wyrobic sobie swoje własne zdanie

 

 

http://jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=2144&start=0&sid=2465f59fed45046256acaccabc257be0

 

i tu nie chodzi o złoty srodek który zrobi z naszych aut niewiadomo co.

nigdy nie powiedzialem ze to poprawia moc , zmniejsza zuzycie paliwa itp

 

 

 

a do sceptyków o ile chce sie wam zrobic test, sam nim bylem:

to przed wymianą oleju, zmierzcie amperomierzem pobór prądu przy sstarcie. wlejcie militeca albo motorlife i po chodzby kilkunastu minutach zmierzcie ponownie pobór prądu...... :shock:

 

 

no i mozna zmieniac olej...jak ktos tego dziadostwa nie chce w silniku

 

jak ktos nie chce próbować na swoim aucie to niech koledze po cichu wleje :twisted: :twisted2: :dance: i powie ze musi cos tam zmierzyc

 

bylem sceptykiem - widzialem na własne oczy kilka wyników i raczej jestem na tak - nie namawiam

 

a ci co twierdza ze to bzdety i wywalanie kasy w smietnik to powiem tyle ze militec czy motorlife kosztuja ze 35-40 PLN to tyle co dobra flaszka :mrgreen: :mrgreen: wiec jak ktos chwilowo ma na 2 flaszki to za jedną moze zrobic experyment i wlac ten dodatek albo inny experyment i zobaczyc czy 2 dobre flaszki mozna wypic, w obu przypadkach wyniki testów będą zadziwiające :lol:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to by komus wspolczuc lub nie (kolego prokop)... to jest dokladnie to samo co z instalacja gazowa, gaz dobry , gaz zly... chodzilo mi o to czy moze ktos uzyl tego specyfika i czy odczul jakas poprawe, wielu leje te srodki do czyszczenia wtryskow tak profilaktycznie... cytuje: nie, nie mialem klopotow z wtryskami, w to co leje to nie wierze zeby dzialalo, ale leje profilaktycznie... ( a moze to jednak troszke dziala, moze odciaza pompe wtryskowa ,moze zbiera wilgoc z ukladu?!)...a moze ceramizer tworzy warstwe ceramiczna.

Jeszcze raz powtarzam ze nie chodzi mi o to zeby sie z kogos nasmiewac lub obrazac ze jest glupi...tylko zasiegnac opini, to samo tyczy sie oleju ...nie na tym to nie jezdzij bo ja jezdze na tym ten jest super...to tak jak z paliwem shell, bp, orlen...jesli kogos interesuje to niech sie dowie skad tak naprawde brane jest paliwo do tych stacji...pozdrawiam.

...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji tego ze korzystam tez z innych forum prosze o zerknęcie zainteresowanych i sceptyków na dane z przeprowadzonych amatorskich testów

jednych moze to bardzej przekona na tak a innych bardziej na nie :-) ale im wiecej imformacji tym łatwiej wyrobic sobie swoje własne zdanie

 

 

http://jeep.org.pl/forum/viewtopic.php?t=2144&start=0&sid=2465f59fed45046256acaccabc257be0

 

i tu nie chodzi o złoty srodek który zrobi z naszych aut niewiadomo co.

nigdy nie powiedzialem ze to poprawia moc , zmniejsza zuzycie paliwa itp

 

 

a do sceptyków o ile chce sie wam zrobic test, sam nim bylem:

to przed wymianą oleju, zmierzcie amperomierzem pobór prądu przy sstarcie. wlejcie militeca albo motorlife i po chodzby kilkunastu minutach zmierzcie ponownie pobór prądu...... :shock:

 

 

no i mozna zmieniac olej...jak ktos tego dziadostwa nie chce w silniku

 

jak ktos nie chce próbować na swoim aucie to niech koledze po cichu wleje :twisted: :twisted2: :dance: i powie ze musi cos tam zmierzyc

 

bylem sceptykiem - widzialem na własne oczy kilka wyników i raczej jestem na tak - nie namawiam

 

a ci co twierdza ze to bzdety i wywalanie kasy w smietnik to powiem tyle ze militec czy motorlife kosztuja ze 35-40 PLN to tyle co dobra flaszka :mrgreen: :mrgreen: wiec jak ktos chwilowo ma na 2 flaszki to za jedną moze zrobic experyment i wlac ten dodatek albo inny experyment i zobaczyc czy 2 dobre flaszki mozna wypic, w obu przypadkach wyniki testów będą zadziwiające :lol:

pozdro

 

A co ma motorlife albo militec do ceramizera bo to chyba srodki o roznym dzialaniu.

A motorlife nie jest czasem na bazie silikonu? tak cos mi sie wydaje a wtedy niedozowlone jest wlewac takie cos do silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ci co twierdza ze to bzdety i wywalanie kasy w smietnik to powiem tyle ze militec czy motorlife kosztuja ze 35-40 PLN to tyle co dobra flaszka :mrgreen: :mrgreen: wiec jak ktos chwilowo ma na 2 flaszki to za jedną moze zrobic experyment i wlac ten dodatek albo inny experyment i zobaczyc czy 2 dobre flaszki mozna wypic, w obu przypadkach wyniki testów będą zadziwiające :lol:

pozdro

Wiesz co, mówisz dokładnie jak w TV shopie. To jest tanie, działa tylko kupować. I właśnie o to chodzi żeby było tanie bo inaczej tego nikt nie kupi, a tak z racji ceny sporo osób to weźmie choćby właśnie dla próby. I to się nazywa marketing. Chcecie mi powiedzieć że producenci oleju którzy walczą o klienta nie wpadli by na ten genialny pomysł i nie dodali takich specyfików do swoich olejów żeby tak znacząco (buhahaha) poprawić ich jakość. Mówienie, że jeśli nie szkodzi to można w sumie lać, po pierwsze to jeszcze tak naprwdę nie widomo czy nie szkodzi bo nikt nie przejechał na tych środkach wystarczającej liczby kilometrów żeby dokładnie zbadać działanie tych środków na silnik. Nawet jeśli jest poprawa początkowa, to nie wiadomo co będzie z silnikiem po przejechaniu 100000km. O tym wspólczuciu to ja pisałem z ostrym sarkazmem kolego berthu.

PS. Ja wole wypić dwie flaszki, przynajmniej w przeciwieństwie do tych cudownych środków będzie konkretne działanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu sie rozruszało :)

 

czasami warto zrobis doswiadczenie zeby sprawdzis to na własnej skórze, ale nie mowie o odczyciach subiektywnych ale o pomiarach nawet amatorskich poboru prądu, temp silnika, miescach gdzie występuje tarcie, to takie proste sprawdzcie, nie warto ufac tylko i wyłacznie w marketing firm ktorych rekalmy atakuja nas codzień...

 

Na tym forum dzielimy sie swoimi spostrzzeniami wiec jesli ktos mi mowi ze to bzdury to mam jeden pomysł, moze zamiast pisac ze to GOWNO to zrobmy bardziej to doświadczalnie, zanim ktos napisze super albo gówno niech to poprze jakimis przykładami i tyle...

 

troche czasu zeszło mi sie na takich testach i troche przykro ze ktos to nazywa BZDURĄ bo ja przynajmniej próbowalem dociec jak to jest ....

a nie siedziec przed kompem i z nudów napisac ze to gówno...

 

to tak jak bym zapytał niekórych z was co sadzicie na temat oleju:

amaco, Chevron, gulf, phillpips 66 albo sinclair to raczej tez byscie mi odpisali ze to gowno a to sa akurat jedne z najbardziej cenionych olei w USA

pozdro ide konczyc 2 flaszke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdrufffko, ja nie zamierzam tu nikogo przekonywac zachecac czy zniechecac, zakladajac ten post mialem nadzieje ze sie ktos wypowie kto tego uzyl, a nie kto nie uzyl i nie uzyje, bo nie! a moze jest ktos kto uzyl i mu sie silnik zatarl? i dlatego odradza, to tesh bedzie b.ciekawa uwaga.

pozdrawiam

...latanie jest bogiem, predkosc nalogiem, zycie zabawa,sex podstawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.