Skocz do zawartości

wahacze gorne i dolne firmy Teknorot


luther 735i

Rekomendowane odpowiedzi

Też kupiłem u AREKAUTKO i jestem zadowolniony. Ostatnim razem dałem ciała delikatnie mówiąc : zamówiłem wahacz nie precyzując do jakiego silnika i dostałem z niebieską wkładką , nie zwróciłem uwagi zamontowałem i po czterech miesiącach kapota. Jak go zdemontowałem dotarło do mnie że to nie ten typ.

Niebieska wkładka = do 3.5l

zielona wkładka = do 5.0 są zdecydowanie twardsze.

 

Pozdrawiam kanap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

odswiezam temat ...

 

w zwiazku z tym ze mam dosc kupowania wahacvzy po 300zł ( wytrzymuja u mnie max 40 tys - a teraz sie rozsypal gorny po 25 tys ) - chce kupic cos tanszego

 

 

lepiej kupic :

 

http://www.allegro.pl/item177953104_wahacz_gorny_bmw_seria_7_e32_nowy.html

 

http://www.allegro.pl/item177989351_wahacz_przedni_gorny_bmw_7_e32_87_94_nowy.html - te sa podobno auto parts ltd

 

 

 

gratuluje odwagi.

 

wahacz SHIG GSHF SFKJFS :cool2:

 

 

:twisted:

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na oryginałach - osobiscie zrobiłem 100 tys km - wahaczy dolnych nie ruszałem jeszcze i w sumie nie wiem jaki mają przebieg ale ja sam na nich juz zrobiłem tak jak piszę 100 tys km po naszych drogach (zero stuku czy luzu) na górnch (wymieniałem osobiście i załozyłem Lemfordery wraz z nowymi lulejami gumowo-metaowymi tez lemfordera - zrobiłem juz 60 tyś km i tez cisza - zero luzu a słuch mam wyczulony na takie rzeczy.

Wiec tyle co moge powiedzieć o oryginałach (nie kupowałem ich oczywiscie w ASO gdyż tam duzo droższe)

Drążek środkowy mam TRW - też wymieniałem i tez ma 60 tyś km - też cisza.

Łączniki drążka stabilizacyjnego mam firmy Febi - zrobione koło 60 tyś km i też cisza.

Tył mi za to łupie gdy wpadnę w większą dziurę - podejżewam poduszki pod amorami gdyż wszystko inne mam zdrowe - cena za sztuke 39 PLN firmy Febi - niebawem będę patrzył.

 

 

:cool2: to jest rozsadne podejscie. Dobre , trwale, pewne i BEZPIECZNE czesci.

Prowadzę sklep z częściami do samochodów.

sklep@czescidobmw.pl

www.czescidobmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam juz gdzies wahacze pewne , bezpiec zne itp - 300zł za wahacz na 25 tys km :duh: paranoja jakas ...

 

skoro juz kilka osob jezdzi na takich wahaczach i nic sie z nimi nie dzieje - wiec w czym problem ??

 

jezeli stac Cie zeby wydawac takie kwoty na oryginalne wahacze ( gdzie remont przedniego zawieszenia na oryginalnych czesciach przekracza wartosc samochodu :mad2: ) to czemu nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mozecie mnie za to zlinczowac ale trudno :D Podziele sie z wami doswiadzczeniami z regenerowanymi koncowkami wszystkich drazkow przedniego zawieszenia. (...) Koszt calej operacji regenerowania to okolo 200 zł .

Mam pytanie gdzie regenerowałeś te wachacze?

 

i do reszty czytających czy słyszeliście o tej firmie?

 

http://www.autozawieszenia.bigduo.pl/

 

czy można być z nich dumnym :D ?

 

też właśnie planuje im wysłać do regeneracji swożnia kulowego (dziend Paweł :) ), jak nie znajde tej cześci oddzielnie.

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
XSILVER: napisz co w Autoswiecie pisali na temat "tanich wahaczy" ?

 

Hmmm musialbym sprawdzic.

Ale pisali ze sa DOBRE!!! I na pewno NIE ODSTAJA tak jakby sie moglo niektorym wydawac.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie można dostać te Teknoroty do e32 750 ? i jeszcze jedno ważne pytanie czy te dolne wstawiacie aluminiowe?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XSILVER: napisz co w Autoswiecie pisali na temat "tanich wahaczy" ?

 

Hmmm musialbym sprawdzic.

Ale pisali ze sa DOBRE!!! I na pewno NIE ODSTAJA tak jakby sie moglo niektorym wydawac.

 

 

ja jestem chodzącym przykładem że teknoroty są ok ,montowałem je w swoim audi a8,moich dwóch 750 - tkach, szwagier zamontował w passacie b5 i wszystko jest ok. W audi przejechałem na wachaczach teknorota ok 1,5 roku czyli 50.000 km.Cos mi pukało w zawieszeniu po kupnie auta i wymieniłem od razy wszystkie-komplet kosztował mnie ok 700 zł + montaz , za oryginały zaplaciłbym ok 10 razy więcej.Po założeniu teknorotów stuki ustały , wszystko było ok.W bmce tez wszystko jest ok- szczerze polecam.Przykład różnicy w cenie - wachacz tylny górny taknorot 90 zl - oryginal 800 zł.Czy na oryginałach przejadę 10 razy więcej km?? -śmiem wątpić :)

 

 

pozdrawiam

 

p.s.

polecam tez łączniki stabilizatora i końcówki drążków tez teknorota,mechanicy którzy mają na codzień kontakt z oryginałami z aso tez polecali mi teknoroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
też u siebie mam Teknoroty wszystkie cztery z przodu zobaczymy ile pochodzą ..... ale z ceny jestem bardzo zadowolony!! ciekawe czy na Lemfordera albo TRW dają gwarancję?

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam odświerzam temat

opisywany wcześniej sprzedawca zallegro maobok teknorta wachacze "autoparts" i też opisuje że mają atesty czy ktoś się nimi rozczarował lub nie ? :)

Te teknorta z tego co zauważyłem mają inne tuleje metalowo gumowe - te comiałem do tej pory i te autoparts wyglądają znajomo tzn. takie jak dotej pory soptykałem z zielonym plastikiem i ważne w nich jest odpowiednie wprasowanie ich a twknorty wyglądają symetrycznie...

 

Wymienić komplet tzn. też górne? Wydaje mi się że tylko dolne wysiadły a dokładnie ich swożnie kuliste, bo cześniej z rok temu wymieniłem tuleje metalowo gumowe.

proszę o jakieś spostrzeżenia - jak przetestować stan górnych wachaczy?

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w górnych nie siada najczęściej sam sworzeń tylko właśnie tuleja metalowo-gumowa!!! a w dolnych faktycznie sworzeń bo tuleje wyglądały u mnie jak nowe!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zamontowałem wahaczy teknorot kilka kompletów. W moim samochodzie starczyły na rok - około 40 tys. km. - wszystko w mieście. Co do ceny - kwota na poziomie 300 zł za komplet jest ok, ale trwałość (1 rok) przy takim przebiegu nie jest satysfakcjonująca. Najsłabszym elementem tych wahaczy są gumowe osłonki sworzni. Jeśli ktoś wcześniej miał oryginały, wie, że zastosowano tam osłonki w kształcie harmonijki, które dobrze się sprawdzają w skrajnych położeniach sworznia. Jeśli zatem montować teknorot, to najlepiej założyć gumki ze starych, oryginalnych wahaczy - trwalsze i lepiej działające. Poza tym polecam wymieniać komplet za jednym zamachem, bo to jedna robota a koszta niewielkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No i padły obydwa dolne teknoroty ( aluminiowe ) po 30 tyś km. Nie wytrzymały sworznie (gumki osłaniające padły już rok wcześniej). Jazda głównie po mieście.

 

 

nie ma co plakac - u mnie tyle wytrzymal lemforder za 300zł ...

 

polskie drogi to srodowisko dla Tatry 813 a nie BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że sprzedawanie takiego szajsu powinno być jakoś karalne :mad2:

 

A te lemfordery naprawde tak mało wytrzymały,,,coś dziwne to jakieś,,,

Może tylko pudełko lemforder było :mrgreen:

 

 

Moje autko przejechało 65tyś km

Zawieszenie było orginalne BMW

Raz najechałem na krawężnik i skrzywiłem wachacz górny

Kupiłem nowe teknoroty dolny + górny

Po 3 miesiącach dolny miał już wyczuwalny luz na gałce :mad2:

Więc założyłem stary wachacz,,,góry wymieniłem po następnych 3 miesiącach

i z takim zestawem jezdziłem do wypadku,,,,

Do koncza w zawieszeniu nie było najmniejszych luzów

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i nie zaczynam nowego postu bo to prawie to samo tylko chodzi nie o jakość wachaczy tylko jak wymienić dolny bo górny już wczesniej wymieniłem przy ramie to proste bo łatwy dostęp tylko jak przy piascie odkręcić ??? czy może trzeba zdjąć tarcze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie mojej 730i musialem liczyc sie z tym ze zawieszenie bede wymienial, jak zaspiewali mi cene za oryginalne czesci to sie o malo nie przewrocilem, dlatego zainwestowalem z zamienniki z teknorotu i powiem szczerze-przejechalem samochodem ok 64tys km od tamtej dokladnie 19miesiecy temu. Teraz zawieszenie tez wymieniam ale nie koniecznie musze bo mam luz na prawym dolnym i lewym gornym na sworzniach ale z tego wzgledu ze czesci sa tanie to wymieniam komplet. Naprawde polecam zawieszenie z Teknorotu jest warte swojej ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.