Skocz do zawartości

Odma?????????


lukrew

Rekomendowane odpowiedzi

To może podaj namiay na ten serwis:)

Mam nadziej że wysyłają towar bo tak jak np. mi nie opłaca się jechac do niemiec po odmę za 18eur skoro naliwo wyjdzie mnie 400zl:)

 

Ja dalej odmy nie wymieniłem, bo jedna nie pasowala (ta plastikowa) a komletu za 170 nie kupowałem. czekam na rozwiązanie tematu, który będzie pasował-z tych tańszych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To może podaj namiay na ten serwis:)

Mam nadziej że wysyłają towar bo tak jak np. mi nie opłaca się jechac do niemiec po odmę za 18eur skoro naliwo wyjdzie mnie 400zl:)

 

Ja dalej odmy nie wymieniłem, bo jedna nie pasowala (ta plastikowa) a komletu za 170 nie kupowałem. czekam na rozwiązanie tematu, który będzie pasował-z tych tańszych:)

 

Ta "plastikowa" to od 320d 150KM byla, tak (M47N) ?

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwgenuineparts.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=419

 

 

Właśnie zakupiłem sobie filterek odmy z w/w stronki koszt 13 funtów plus wysyłka (silnik 136km ), z ciekawości spr. też czy istniała by opcja z wysłaniem do Polski i co sie okazuje że wysyłają koszt filtra plus 9 funtów za przesyłke. To tak z ciekawości dla zainteresowanych.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
http://www.bmwgenuineparts.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=419

 

 

Właśnie zakupiłem sobie filterek odmy z w/w stronki koszt 13 funtów plus wysyłka (silnik 136km ), z ciekawości spr. też czy istniała by opcja z wysłaniem do Polski i co sie okazuje że wysyłają koszt filtra plus 9 funtów za przesyłke. To tak z ciekawości dla zainteresowanych.

 

Pozdro

 

Zamontowałeś? Pasuje? Z tego co przeanalizowałem cały wątek (i kilka innych stron)wynika, że:

1) plastikowy filtr od wersji 150KM nie pasuje

2) natomiast pasuje filtr o 330d (i Ty kupiłeś właśnie ten)

 

Miło było by dostać potwierdzenie ;).

rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... w obudowie oprocz filtra jest rowniez gumowa membrana w drugiej czesci. Czy to przypadkiem sie nie zapycha / nie traci wlasciwosci wraz z przebiegiem?

 

Widoczne na fotce (nie zaznaczone na niebiesko :) ):

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images27.fotosik.pl/188/8bc6a5a7e6821cac.jpg

 

Dla spokoju wymienilem caly zestaw - obudowa i filtr (plastikowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmwgenuineparts.co.uk/index.php?main_page=product_info&products_id=419

 

 

Właśnie zakupiłem sobie filterek odmy z w/w stronki koszt 13 funtów plus wysyłka (silnik 136km ), z ciekawości spr. też czy istniała by opcja z wysłaniem do Polski i co sie okazuje że wysyłają koszt filtra plus 9 funtów za przesyłke. To tak z ciekawości dla zainteresowanych.

 

Pozdro

 

Zamontowałeś? Pasuje? Z tego co przeanalizowałem cały wątek (i kilka innych stron)wynika, że:

1) plastikowy filtr od wersji 150KM nie pasuje

2) natomiast pasuje filtr o 330d (i Ty kupiłeś właśnie ten)

 

Miło było by dostać potwierdzenie ;).

 

 

Jeszcze nie montowałem, ale z tego co piszą koledzy to powinien bez problemu spasować , jak tylko zamontuje to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy temat jest tak trozbudowany że zwariowałem .Mam bmw e-46

320 z roku 2001 przedliftingowy turning ,mam zamiar wymienić filtr odmy więc co mam kupić może ktoś podać konkretnie nr częśći ,za ile, i jak to wygląda .Jak czytam ten post to co odpowiedź jest co innego to raz obudowa z filtrem ,przewija się filtr papierowy ,filtr od 330 d ,jakiś plastikowy separator :jawdrop: :duh: co jest grane ???? czy to jest jedna i ta sama część .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy temat jest tak trozbudowany że zwariowałem .Mam bmw e-46

320 z roku 2001 przedliftingowy turning ,mam zamiar wymienić filtr odmy więc co mam kupić może ktoś podać konkretnie nr częśći ,za ile, i jak to wygląda .Jak czytam ten post to co odpowiedź jest co innego to raz obudowa z filtrem ,przewija się filtr papierowy ,filtr od 330 d ,jakiś plastikowy separator :jawdrop: :duh: co jest grane ???? czy to jest jedna i ta sama część .

 

Dwa posty wyżej masz link Piotrka (piotres) , wszystko jest w nim napisane - co, jak, gdzie i za ile do 320d przed liftem.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to Kolego chodziło:)

 

Aż miło popatrzeć:) teraz jedziemy i kupujemy. Mam nadzieje że już zwrotu nie bede robil bo mam z 2000r. ale z listopada:)

kupiłem u Misiaka w ASO za coś ponad 80zł ale jest na zamówienie , na drugi dzien poza tym nie ma już czegoś takiego jak filc na wałku , jest już obudowa i całość się wkłada a ten filc do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i o to Kolego chodziło:)

 

Aż miło popatrzeć:) teraz jedziemy i kupujemy. Mam nadzieje że już zwrotu nie bede robil bo mam z 2000r. ale z listopada:)

kupiłem u Misiaka w ASO za coś ponad 80zł ale jest na zamówienie , na drugi dzien poza tym nie ma już czegoś takiego jak filc na wałku , jest już obudowa i całość się wkłada a ten filc do kosza

 

Znowu ktoś miesza dzwoniłem do bmw w Bydgoszczy i na jutro mają mieć sam wkład do 330 sam serwisant powiedział że do 320 podejdzie więc czegoś nie czaję .JAKA OBUDOWA????? BEZ JAKIEGO FILCU ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

e46 330i po lifcie; silnik M54?

Jaki jest koszt mniej więcej wymiany tego w ASO, czy też można to zlecić pierwszemu lepszemu laikowi?

 

Pozdrawiam i dziękuje pofatygującym się by odpowiedzieć :!:

Edytowane przez moniaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja jestem na etapie rozpoznawania tematu. Polecam

 

http://www.youtube.com/watch?v=axFTZp9uMKc&feature=related

 

+ kolejne filmiki , do tego temat /druga strona szczególnie/ http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=38440 + ten temat i linki z pierwszego posta. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=59444

 

Wychodzi na to, że mając małpią zręczność obejdzie się bez zdejmowania dolotu. W PDF-ie znalazłem coś takiego 11 61 7 534 237 Oil Separator Repair kit - ktoś wie co on zawiera bo cena ponad 340zł, a sama odma kosztuje coś koło 170zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 330i po lifcie; silnik M54?

Jaki jest koszt mniej więcej wymiany tego w ASO, czy też można to zlecić pierwszemu lepszemu laikowi?

 

A zresztą - do wymiany oleju zostało mi 22tyś. Jakoś tak wychodzi, że zgodnie z inspekcją olej wymieniam co 2 latka, w tym egzemplarzu będę to robić po raz drugi. Autko zamierzam sprzedać latem, więc jeśli do tego czasu będę zmuszona wymienić olej to i przy okazji niech zajmą się odmą;- jeżeli nie - to przyszły właściciel zrobi jak będzie uważał. Nasi zdolni mechanicy i tak mnie naciągneli na ponad 3tyś. zł, więc nie potrzebuje dodatkowych wydatków. Najwyżej sprawdzimy z jakimś laikiem, czy nie ma tam jakiegoś wielkiego "syfu" - bo przy moim tegorocznym pechu... :mad2:

 

Pozdrowienia dla "prawdziwych" mechaników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze małe pytanko - bo nie chce mi się tego szukać - czy pulsująca na żółto kontrolka oleju raz na 2 tygodnie może wskazywać na problem z czujnikiem ciśnienia oleju, czy raczej jest coś na rzeczy i trzeba się udać ponownie na warsztat? Edytowane przez moniaad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.