Skocz do zawartości

740 czy 750


Rafał525

Rekomendowane odpowiedzi

nikt mi nie powie ze V8 i V12 to jest to samo.. jezeli ktos kupuje V12 napewno nie po to zeby dziadowac na tym a jezeli tak jest nieh szybko to sprzeda w dobre rece nie oszukujmy sie V12 jest bardzo drogie w utrzymaniu fakt podalem dane e32 ale sa bradzo podobne do e38 i roznice sa do zauwazenia i kupujac takie auto powinno sie liczyc z kosztami utrzymania.... to moje zdanie

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

nikt mi nie powie ze V8 i V12 to jest to samo.. jezeli ktos kupuje V12 napewno nie po to zeby dziadowac na tym a jezeli tak jest nieh szybko to sprzeda w dobre rece nie oszukujmy sie V12 jest bardzo drogie w utrzymaniu fakt podalem dane e32 ale sa bradzo podobne do e38 i roznice sa do zauwazenia i kupujac takie auto powinno sie liczyc z kosztami utrzymania.... to moje zdanie
zaraz zaraz...sugerujesz,ze ci co kupuja 740 kupuja po to ,zeby dziadowac...alez prosze cie...zaden z tych silnikow nie zniesie dziadowania.fakt,ze V8 jest troszke tanszy w utrzymaniu ale to tylko ze wzgledu na troche nizsze spalanie i mniejsza ilosc swiec...no jeden filtr powietrza tez,ale nie sa to tak druzgodzaco nizsze koszta,zeby tu mowic cos o dziadowaniu,Ja co prawda mam wersje E32 a nie E38 ale nie załuje na serwis i to jak obchodze sie z moim samochodem nie ma nic wspolnego z dziadowaniem...tak,ze troche szacunku dla posiadaczy 740ek,bo to,ze nie kupilem 750 to nie byla kwestia kosztow tylko tego.ze M60 jest nowoczesniejszym silnikiem i dlatego go wybrałem...mowa o E32 w moim przypadku.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo193 zle mnie zrozumiales nic nie mam do 740 oczywiscie jest to nowsza konstrukcja napewno oszczedniejsza w eksploatacji a dziadowac mialem na mysli ze kupic V8 lub V12 a potem zbierac caly miesiac na benzyne zeby raz w niedziele sie przejechac.. Roznica w kosztach jest raczej przy kupnie czesci bo wiadomo ze do 750 kupujesz wszystko x2 no ale kupujac e38 to nigdy i tak nie bedzie oszczedne auto :naughty: a patrzeac ze pali pare litrow mniej to chyba nie przy 7...

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kup to co bardziej ci sie podoba v8 i v12 to dwa dobre silniki,nie możesz patrzeć na koszty utrzymania bo nie są to bardzo duże różnice,jeżeli podoba ci sie v12 to nie kupuj v8 bo zawsze będziesz mówił ze to nie v12 a najważniejsze żebyś był zadowolony.Pozdrawiam

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V12 rzadzi!!!!

 

nie ma co porownywac 0-100km/h ale od 160-max...wtedy zadna 740 nie da rady...

 

 

a panowie wszcy co maja gaz w swoich 7er powinni miec w podpisie np 740lpg lub 750lpg to tak samo jak jest 725tds...

 

lanos kontra 750lpg .... no wlasnie w takim razie bmw w posce maja dawni wlasciciele lanosow.... tragedia... zeby tak porownywac...a potem fajnie bedzie czytac panowie cos mi duzo pali albo gaz mi strzela...

 

zastanowcie sie czy was stac na takie auto !!! bo widze ze sami "zamozni" tu siedza i dumaja czy sprzedac lanosa lub inne gowno i kupic bmw... :duh:

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze cos w tym jest jak ktos chce dobre Bmw to musi sie liczyc z kosztami a oszczedzanie po przez lpg to nienajlepszy pomysł.... :duh:

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doam ze gdybym mial dzisiaj kase to bralbym 750i ... bo jaka to roznica w spalaniu 19l-20l V8 czy 21l V12.... zadna i tak masakrycznie duzo pali... aprzyjemnsc z jazdy jest zupelnie inna!! a po 2000roku to poprostu rakieta!! ale ta rakieta kosztuje....

 

a moze 725tds :jawdrop:

na pytanie ktore BMW mam kupic...odpowiedz jest tylko jedna...


E 38 - p o l e c a m


a jaki silnik... nie wiem..ale stan musi byc rewelka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V12 rzadzi!!!!

 

nie ma co porownywac 0-100km/h ale od 160-max...wtedy zadna 740 nie da rady...

 

 

a panowie wszcy co maja gaz w swoich 7er powinni miec w podpisie np 740lpg lub 750lpg to tak samo jak jest 725tds...

 

lanos kontra 750lpg .... no wlasnie w takim razie bmw w posce maja dawni wlasciciele lanosow.... tragedia... zeby tak porownywac...a potem fajnie bedzie czytac panowie cos mi duzo pali albo gaz mi strzela...

 

zastanowcie sie czy was stac na takie auto !!! bo widze ze sami "zamozni" tu siedza i dumaja czy sprzedac lanosa lub inne [bAD] i kupic bmw... :duh:

Jestem tego smego zdania.

 

 

Jesli mialbym wybierac to bralbym 750tke. Jak uzbieram kase to wlasnie e38 750 bedzie moim kolejnym zakupem.

BMW - to jedyna rzecz dla której warto żyć!!!

Pozdro dla wszystkich posiadaczy BMW bez LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doam ze gdybym mial dzisiaj kase to bralbym 750i ... bo jaka to roznica w spalaniu 19l-20l V8 czy 21l V12.... zadna i tak masakrycznie duzo pali... aprzyjemnsc z jazdy jest zupelnie inna!! a po 2000roku to poprostu rakieta!! ale ta rakieta kosztuje....

 

a moze 725tds :jawdrop:

a kto powiedział Ci,ze V8 pali 20 litrow?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doam ze gdybym mial dzisiaj kase to bralbym 750i ... bo jaka to roznica w spalaniu 19l-20l V8 czy 21l V12.... zadna i tak masakrycznie duzo pali... aprzyjemnsc z jazdy jest zupelnie inna!! a po 2000roku to poprostu rakieta!! ale ta rakieta kosztuje....

 

a moze 725tds :jawdrop:

a kto powiedział Ci,ze V8 pali 20 litrow?????

 

Nie zaczynajmy znowu tematu spalania samochodów bo to naprawdę zależy od wielu czynników takichjak , środowisko gdzie tym samochodem się poruszamy i co najważniejsze styl jazdy kierowcy!!

 

A pewnie za chwile ktoś powie, że 740 pali mu 10l :mad2:

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na 50KM. :duh: Co za róznica czy 4l czy 5l to i tak są potezne pojemnosci. I według mnie one palą praktycznie to samo. Moze 4l mniej za sprawa innej skrzyni ale gdyby 5l miało tą skrzynie role by się zamieniły gdyz 750 ma wiekszą moment obrotowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 750 potrafi wciagnac 40 L Pb 740 pewnie tez tyle potrafi niema co zaczynac tematu ile pala owe auta bo jeden jezdzi wolniej drugi szybciej jezeli juz zaczynac temat spalania to trzeba zaczac ile najmniej auto spali przy emeryckiej jezdzie (moja np 18 L) . Wracajac do tematu postu :majac do wyboru 740 vs 750 :arrow: niepatrzmy na spalanie bo obydwa auta potrafia spalic swoje litry , jezeli ktos patrzy na oszczednasc :arrow: to niech kupi 740 czesci nie sa x2 tak jak w 750 . V12 napewno ma wieksza kulture pracy silnika niz V8 to jednak 4 gary wiecej. 750 oddaje swoja moc przy wiekszych predkosciach... Wiecej jest za 740 bo tansza w eksploatacji bo mniej pali itp lecz ja wybralem V12 i Polecam a decyzje jaka podjac to przyszly wlasciciel e32 sam musi podjac :cool2:

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na 50KM. :duh: Co za róznica czy 4l czy 5l to i tak są potezne pojemnosci. I według mnie one palą praktycznie to samo. Moze 4l mniej za sprawa innej skrzyni ale gdyby 5l miało tą skrzynie role by się zamieniły gdyz 750 ma wiekszą moment obrotowy.
Jak moga palic praktycznie to samo skoro jest litr pojemnosci roznicy??? i 750 jest mniej zawansowana konstrukcja silnika.jesli tak sadzisz to Viper dopiero paliłby mało na tej skrzyni bo to auto ma dopiero moment obrotowy...haha.Ok zgodze sie,ze 740 spali 20 litrow przy ostrej jezdzie a 750 tyle samo przy emeryckiej....panowie jezdze po kretych gorzystych ,norweskich drogach fakt,ze nie przekraczam 110 na godz i do pracy mam niecałe 14 km wiec silnik w zimie ledwie sie zagrzeje i traeba stawac,tankuje zawsze na tej samej stacji i zawsze do pełna i teraz w zimie spalanie nie przekroczyło mi 15 litrow.Na autostrzadzie sprawdzałem tez.Jadac z ystad do Oslo z predkoscia na szwedzkich drogach do 160 i na Norweskich nie prakraczajac 120 bo wiecej nie ma sensu z uwagi na mandaty spaliła mi 12 litrów.Chcecie to wierzcie,nie chcecie to nie.Ale ok przy ostrej jezdzie z czestym chamowaniem i przyspieszaniem moze i spali 20 litrow,moge sie z tym zgodzic jednak spalanie pomiedzy 740 i 750 rozni sie dosyc sporo.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo193 zgodze sie ze roznice sa spore w spalaniu. Na ten temat by dlugo dyskutowac lecz nie o tym ten post... A jaki byl maks spalania w twojej 740?? o ile to sprawdziles bo napewno jest to wiecej niz 20 L ... :naughty:

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturo193 zgodze sie ze roznice sa spore w spalaniu. Na ten temat by dlugo dyskutowac lecz nie o tym ten post... A jaki byl maks spalania w twojej 740?? o ile to sprawdziles bo napewno jest to wiecej niz 20 L ... :naughty:
Nie wiem ile max spalila mi pb,bo na pb jeszcze nigdy ostro nia nie jechałem,z uwagi na to ,ze kilka mcy temu zrezygnowałem z gazu,wiec kilka mcy na pb i po Norwegii a tutaj nie poszalejesz ale jak jeszcze jezdziłem na gazie i trasa koszalin gdynia w niektorych miejscach 200 na godz generalnie cała trasa szybko i po drodze wiele miejscowosci wiec czesto zmieniała bieg i czeste chamowanie i przyspieszanie cos miedzy 17 a 18 litrow gazu.W butle wchodziło mi 57 litrow i robiłem 330 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam ze jak bym dostal w swoje rece 740 to bym szybko sprawdzil ile potrafi spalic nie jezdze powoli raczej nie zaluje swojej 750 i wiem ile potrafi wciagnac Pb tez mialem lpg (kupilem z lpg na ktorej zrobila niecale 10 tys km) ale szybko sie tego pozbylem :cool2: niewiem czym sie sugerujesz przy spalaniu wskazaniem obc?? Lpg to nieporozumienie w '7'

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 750 potrafi wciagnac 40 L Pb 740 pewnie tez tyle potrafi niema co zaczynac tematu ile pala owe auta bo jeden jezdzi wolniej drugi szybciej jezeli juz zaczynac temat spalania to trzeba zaczac ile najmniej auto spali przy emeryckiej jezdzie (moja np 18 L)

 

Sorry, ale jesli twoje auto pali przy jezdzie "na emeryta" 18l/100km to masz cos nie tak z autem. Moje V12 przy moim stylu jazdy spala na trasie okolo 13l/100km, a kiedys na trasie do Kotliny Klodzkiej (ponad 400km) wyszla 11l/100km. Nie jechalem na oszczednosc, tylko relaksowalem sie jazda :D Wynik 11l/100km wyszedl po zatankowaniu do pelna i podzieleniu litry/km, zeby nie bylo ze mi BC oszukuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marcinem moje 750ki też mi paliły 11-13 do 14 litrów benzyny. Ale nie jeździłem nimi byle gdzie bo to auto do tego nie jest.A jak ktoś rusza i hamuje i tak w kółko to wiadomo ,że spali ile wleźie. Więc nie ma potrzeby zakładania gazu za 10kpln lub coś koło tego, jak to w miarę oszczędna fura.

Żeby było jasne ja mówię o E38

Edytowane przez marek760i
BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowimy o spalniu w miescie sory ale 750 e32 nawet w danych ma miasto 20 L a jezeli mowimy o trasie to moja pali 13-16 i wszystko ma wporzadku

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Cię arturo zmartwie. Ja srednio swoją wychodze 15,5 -16l i latam tak jak kazdym innym autem. Na trasie wynik od 11,5 do 13l. Ale zaloze sie ze to twoje 740 po miescie spali ok 19- 20l moja 20,5- 21 I to są wyniki liczonena kilometrach a nie BC. Wielka mi rozbieznosc. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak zawsze dyskusja pomiędzy dwoma samochodami , które kupić sprowadza sie do spalania !!

 

Wystarczy sie dobrze zastanowić nie patrzcie na silnik bo 4.0 czy 5.0 to nie jest aż tak wielka różnica tylko na stan auta !!

 

Takie gadanie że szukam 750i a jak zobaczysz w bardzo dobrym stanie 740i to nie kupisz ??

 

Ja bym się tak nie kierował silnikiem tylko stanem technicznym !!

Jeśli by była w dobry stanie 735i to tez wolałbym ja niż zajeżdżona 740i czy 750i !!

 

Osobiście miałem okazje jeździć 750i e38 i nawet alpiną b12 5,7 i mity ze one palą grubo ponad 20l to można sobie włożyć miedzy bajki! ( oczywiście alpina swoje spali :twisted2: :twisted2: ) No chyba że ktoś jeździ w mieście i stoi non stop w korkach ale wtedy po co mu taki samochód??

 

750i pokazuje co potrafi na autostradzie czy jak to ogólnie się mówi na trasie :twisted2: :twisted2:

 

No i myślę że jak ktoś się zastanawia nad kupnem 750i to litr spalania wprzód czy w tył myślę że go nie zmartwi

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co porownywac 0-100km/h ale od 160-max...wtedy zadna 740 nie da rady...

Czyli w polskich warunkach w ogóle nie ma co porównywać. :twisted:

 

 

1. Silniki cztero-, pięciolitrowe, a Wy się spieracie o litr czy dwa benzyny w tę czy druga stronę.

2. No i ta sekunda, dwie szybciej w sprincie 160-250 km/h. Wow! :P

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.