Skocz do zawartości

[E87] Spalanie w naszych jedynkach


wawe

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Weekend-trasa z Poznania do Bytowa i z powrotem-do Piły szeroka droga,mozna pogazowac-dalej juz kręta i wąska-ale tez mozna pogazowac :mrgreen:

 

Średnia spalania- 6,4 (118 d)

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wiem już ile pali 118d czyli 4-9 litrów, a teraz pytanie o spalanie 116 lub 118i.

Moja antypatia do diesla nie pozwala myśleć o niczym innym.

 

No to może jednak przejedź się 118d i 118i, wówczas prawdopodobnie antypatia minie... Przy stosunkowo niewielkich pojemnościach różnica między dieslem a benzyną jest ogromna, jeżeli chodzi o dynamikę (na korzyść diesla). U Posłusznego w Bydgoszczy mają sporo jedynek - przynajmniej mieli, gdy byłem w zeszłym tygodniu - zatem możesz sobie potestować. Pzdr

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jeździ diesel i mi to nie imponuje. Liczy się wyŁącznie dźwięk silnika. Auto nie będzie dla mnie więc moc silnika nie ma znaczenia. Liczy się wyŁącznie komfort (na jako takim poziomie), a jeżdżąc 120d kolegi caŁy czas sŁyszaŁem diesla.

 

Czy 116i jest w stanie zmieścić się w 8 litrach /100 km w warunakch miejskich? (kierowca dojrzaŁy i stabilny emocjonalnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jak jeździ diesel i mi to nie imponuje. Liczy się wyŁącznie dźwięk silnika. Auto nie będzie dla mnie więc moc silnika nie ma znaczenia. Liczy się wyŁącznie komfort (na jako takim poziomie), a jeżdżąc 120d kolegi caŁy czas sŁyszaŁem diesla.

 

Czy 116i jest w stanie zmieścić się w 8 litrach /100 km w warunakch miejskich? (kierowca dojrzaŁy i stabilny emocjonalnie)

 

zależy czy model z nowym silnikiem czy starym - ze 115-konną jednostką wydaje mi się to niemozliwe - natomiast z nowym...hmm...byc może. Sam jeżdże w tej chwili nową 116i - i w mieście pali zdecydowanie mniej niż ta ze starszym silnikiem.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojrzały i emocjonalnie-stabilny..Mówimy o BMW?

Sorry,tym autem (nawet seria "1") nie jest mozliwością utrzymywanie CAŁY czas emocji na wodzy.Nawet jak ktos nie jest drogowym szaleńcem (jak jak)-BMW wyzwala to coś :dance:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry,tym autem (nawet seria "1") nie jest mozliwością utrzymywanie CAŁY czas emocji na wodzy

 

Ja bym nawet powiedział, że szczególnie seria "1" prowokuje do "niedojrzałej" jazdy :cool2: Nawet w słabszych wersjach silnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zdziwisz, jak kobieta odkryje urok wchodzenia w skrzyżowanie uslizgiem tylniej osi :-). Zakupy z "Piotra i Pawła" będa latały po całym aucie :mrgreen:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wtrącę się do dyskusji :P na offtopie xD ale zgadzam sie z przedmówcą po sobie widzę zmianę zawsze jeździłem jak emeryt powoli byle do celu od kilku dni przesiadłem się do 118d i Boże... to autko jest po prostu cudowne na :) twoja mama zobaczysz jak będzie Cisnąć koreańców włochów czy japońców xD czasem na pewno zapomni o zakupach xD

pzdr :)

 

 

co do spalania to już wszystko napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że się ze mną zgadzasz :) tak jest, prawdziwa jazda samochodem zaczyna się po zakupie BMW. BMW to piękno, siła, dynamika można się naprawdę zakochać nie znajdzie się tego w żadnej innej marce. Nie moge się nacieszyć tym jest idealny.

 

jeśli chodzi o 135i :cry2: to na pewno spałbym w nim xD kilka tygodni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu..135...

 

Ja na mysl o 123 już mam mokro :norty:

 

p.s.Wszytsko co napisał nowy kolega-siła,dynamika..tylko gdyby jeszcze dało się wyeliminować te "trzaski" elementów w środku :oops: ..ale to już chyba nastapi jak zmienię model na ten po liftingu :cry2:

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest kilka niedoróbek w tym aucie (polecam przejrzeć post z naszymi spostzreżeniami na temat plusów i minusów)-ale prawdopodobnie po 2007 zostały juz wyeliminowane.

Chodzi o trzeszczenie tapicerki w niektórych miejscach,a mnie zdecydowanie wkurza hałasująca na wybojah kanapa tylnia :jawdrop: (gdzieś w okolicach zaczepów poluzowała się i lekko się przesuwa na wybojach na tych zaczepach-stąd takie hałasy,stuki).

MIKE


"Pokazał taki międzynarodowy gest pokoju i przyjaźni, środkowym palcem" M.Sokół o geście Nicka Heidfelda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.