Skocz do zawartości

Czy w waszych e36 da sie zrobic prędko/obrotomierz cyfrowy?


wernus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Tak, najpierw przekrecalem kluczyk na pozycje 1 i przyciskalem "cypelek" a trzeba bylo najpierw nacisnac przycisk, jeszcze raz nacisnac i przytrzymac jednoczesnie przekrecajac kluczyk na pozycje 1. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no moze i to od rocznika zalezy! sam nie wiem! ja mam kompa tego małego: temp. i godzina! i u mnie działa! heheh ale zaszokuje kolegów ze w mojej beci takie bajerki sa :D

a jak nie zrozumielkiscie tego co napisane było to ja napisze jak ja to robie:

1. kluczyk w pozycje 0

2. naciskam ten cycek i sie kasuje mi przebieg dzienny czy jak to sie tam nazywa

3. naciskam jeszcze raz i trzymam i przekrecam kluczyk w pozycje bodajze1(nie na zapłon tylko wczesniej)

4. wtedy wyskakuja mi te cyferki i naciskajac wybieram 15 przy czym jak juz do tego dojde to trzymam ta 15 dopóki nie zaświeci mie sie L off( najpierw bedzie L on ale jeszcze chwile sie przytrzyma to jest L of)

5. puszczam to i od nowa jade na 7(obroty) lub 8(predkosc) gdy wybiore np. 7 to właczam silnik i obroty mi hulaja na tym wyswietlaczu! tak samo sie robi z 8!!!!

spróbujcie to naprawde łatwe a satysfakcja <-OSTRZEŻENIE

Ci u których tego nie ma moga tylko żałowac!

POZDRO!

 

Tam jest za co dostalem ostrzezenie. Uzyles jakiegos wulgaryzmu bo ja sobie nie przypominam??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiek88333 na PW masz in formacje za co.

 

 

Odnośnie tematu potwierdzam, że prawdopodobnie w autach przed liftem to nie działa, bo u mnie w BMW 323i Coupe auto z 11.95 na zegarach nie działają ukryte funkcje, albo nie wiem jak to wałczyć, ale probowałem różnie:

 

1. Klikałem kilkakrotnie guzikiem przebiegu dziennego w pozycji "0" (tylko włożony kluczyk), następnie przełączałem pozycje "1" i klikałem na tej pozycji (kasował sie tylko przebieg dzienny).

2. Klikałem przyciskiem kasowania przebiegu w pozycji "0" a następnie z wciśniętym przyciskiem przełączałem w pozycje "1" (włącza sie tylko test zegarów i w jego trakcie wciskanie guzika przebiegu dziennego nic nie zmienia).

3. Klikałem guzikiem kasowania przebiegu dziennego w pozycji "1" i przełączałem w pozycje "2" i dalej klikałem na pozycji "2" lub przełączałem z pozycji "1" w pozycje "2" z wciśniętym guzikiem (jedynie kasował sie przebieg dzienny)

 

Natomiast jeżeli chodzi o Klimatgronik, to wciśniecie dwóch guzików "AUTO" i podgrzewania tylnej szyby uaktywnia ukryte funkcje, i tak na szybko udało mi sie ustalić, że funkcja 6 i 7 (zmiany ich dokonuje sie guzikami =/-) to prędkość i obroty, ale z dokładnością do 5 jednostek (jest to mało potrzebne bo w ukrytych funkcjach OBC jest to dokładniejsze, ale nie ma obrotomierza elektronicznego niestety w Klimatroniku narzazie nie wiem co oznacza reszta ale pewnie tak jak w OBC )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tym klimatronikiem to najpierw mam nacisnac auto a potem odmr. szyby czy odwrotnie?? I jeszcze jedno pytanko :) w jakiej pozycji ma byc kluczyk ??

 

Piszesz kolego, ze te funkcje sa ukryte w OBC ale niestety u mnie te funkcje nie dzialaja :( Moze cos robie zle??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciskasz jednocześnie obydwa guziki na Klimatroniku (pozycja kluczyka w stacyjce obojętna byle nie "0" ma sie palić wyświetlacz na klimatroniku).

 

Funkcje ukryte OBC uruchamia sie podobnie tylko wciskasz jednocześnie przyciski numeryczne na OBC. Patrząc od lewej strony bedzie to pierwszy przycisk pierwszej i drugiej lini przycisków, bodajże są to przycisk "1000" i "10" (wciskasz je na raz). Kiedy wejście w te ukryte funkcje sie uda na wyświetlaczu pojawiają się dwie krótkie linie (podkreślenia) oznaczające pola do wpisania numeru programy. Numer programu wybierasz przyciskami "10" i "1" (dla programu 11 wciskasz raz przycisk "10" i raz przycisk "1") i potwierdzasz wybrany program przyciskiem set/res lub jeżeli błędnie wpisałeś wybrany program korygujesz wciskaniem przycisków "10" i "1", aż uzyskasz chciany numer programu.

 

Wejście do ukrytych funkcji może być zabezpieczone i po wciśnięciu jednoczesnym przycisków uruchamiających ukryte funkcje czyli "1000" i "10" żeby pokazały sie pola do wyboru programów będzie potrzeba wpisać klucz odblokowujący, który składa sie z kombinacji daty (dnia i miesiąca) jaka masz obecnie ustawioną na OBC, ale nie pamiętam jak to sie robi chyba sumuje miesiąc z dniem i wpisuje otrzymana wartość odpowiednimi guzikami numerycznymi. Jak już wpiszesz poprawny klucz dalej jest tak jak pisałem. Jezeli na OBC masz dzisiejsza datę czyli 11.03 musisz dodać 11 + 03 i klucz będzie wynosił "13" (wpisujesz to za pomocą przycisków numerycznych tak jak dla programów ale z metodą sumowania nie jestem pewny poszukaj jak to było). Za pomocą którejś z ukrytych funkcji można to zabezpieczenie wyłączyć i ponowne włączenie będzie sie odbywało bez tego klucza czyli tak jak pisałem na początku tylko przez wciśnięcie dwóch guzików jednoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w compakcie 94 wrzesien dziala :) bardzo fajny bajer.... należałoby pokminić co z resztą testów. A co do wałku na wskazaniach to różnica miezy wskazówką a digitalem to jakieś 4-6km przy prędkości do 100

SPRZEDANA :((( buuuuuuuuuMój Compakt :)<--------- OCEŃ - komentarze i uwagi mile widziane na PW. !!!NOWE FOTY!!!

!!!Aktualizacja 05.08.2008 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.