Skocz do zawartości

pomocy potrzebuje, pare pytan, zakupiłem betke :)


karolass

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczów :) posiadam betke e39 98/99 rok 523i i potrzebuje instrukcji obslugi po polsku bo z serwisu oryginalne jest wszystko po niemiecku, macie jakis link albo cos?? a drugie pytanko odnośnie sekwencji do tej betki.... ile trzeba dać za dobrą sekwencję gazu, taką naprawdę dobrą, czym sie rożni na co u gazownika zwrócić uwagę.... sorki ze pytam może o tematach w miare podobnych do tych co juz z pewnoscia wystepowaly ale jestem nowym uzytkownikiem zarowno forum jak i bmw wiec prosze tak na poczatek o lagodniejsze spojrzenie w moja strone i pomoc :) z gory dzieki za wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zadajesz pytania, na które odpowiedzi znajdziesz już na forum. W temacie instrukcji już się kolega wypowiedział. W temacie LPG ja krótko:

Zakładaj to, co jest na rynku, czyli STAG lub KME. Aktualnie różnice techniczne między instalacjami są minimalne, ale... różnice wśród gazowników... OGROMNE!!! Po prostu - uważaj, u kogo montujesz, żeby nie uczył się na Twoim aucie. Najlepiej jedź do warsztatu, w którym była już robiona taka, jak Twoja.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOlejne BMW z gazem ja wyznaje zasade BMW gazu nielubi i sie niegazuje no ale co zrobic takie jest moje zdanie najlepiej jedz do kogos kto jest obcykany w tym i nierrobi pierwszy raz BMw jak juz gaz zakładasz to radze z najwyzszej połki

e90 330i manual :D http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=180705

///M - The most powerful letter in the world!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, dlaczego wszyscy sie upierają na instalację gazu w swoich autach.

no, wiadomą rzeczą jest że to oszczędność, ale... np. nie kojarzę w ogóle myśli instalujących gaz w silnikach 3,5 albo 4,4L!

jesli cie nie stać na paliwo kup mniejszy silnik albo ekonomiczniejsze auto.

no, ale nie chcąc urazić co niektórych kolegów - zwolenników LPG, każdy ma swój gust.

 

pozdrawiam serdecznie i zwolenników i przeciwników LPG

Małżeństwo to głupota, lepiej kupic se kota ;)

http://images.spritmonitor.de/247664_5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cena sekwencji to koszt ok.:2600 - 2800zł. Ja dowiadywałem się w sprawdzonym punkcie tylko że to pod Łukowem a dokładniej w Świdrach czy Świderkach. Wszyscy znajomi którym poleciłem to miejsce są bardzo zadowoleni z ich usług, zero problemów. Ojciec tam zakładał w 3 samochodach i bez problemu przejechał 8 lat. Baz strzałów i bez zbednych regulacji. Jak coś to prześle ci dokładny adres i nr tal jeśli cie to interesuje. Pozdrawiam
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki chlopaki za wypowiedzi, ja tez jestem przeciwnikiem gazu jednakze bede jezdzil wiecej jak go zaloze bo koszta spadną i tym samym zwroci mi sie szybciej instalacja, boje sie jednak gazu bo mialem nieprzyjemnosci ze zwyklym gazem wczesniej w gorszych autkach, natomiast to juz jest konkretne i chcialbym jesli to zrobic juz to dobrze u dobrych ludzi, i interesuja mnie warsztaty, namiary, ceny i marki gazu rodzaje itd....nie znam sie dokladnie ale rozne napewno są ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa akcyza na gaz

a benza u mnie po 4.40

a ropa po 4.20

gaz 2.30

gaz podskoczy max o 10 gr

benzynka zatańczy koło 4.80

ropka podciągnie pod 4.50

i będzie super

Cud nad Wisłą,

 

ciekawe co by się wydarzyło jakby tak złotówka teraz gwałtownie by spadła w notowaniach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że już od dawna się tak mówi że ma gaz zdrożeć, ale jakieś dwa, trzy dni temu był artykuł na onecie o tym że w najbliższym czasie ma zdrożeć gaz o 20%-30%. Nie wiem czy to prawda, ja tylko artykuł czytałem, a był to artykuł o ile się nie mylę gazety wyborczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że już od dawna się tak mówi że ma gaz zdrożeć, ale jakieś dwa, trzy dni temu był artykuł na onecie o tym że w najbliższym czasie ma zdrożeć gaz o 20%-30%. Nie wiem czy to prawda, ja tylko artykuł czytałem, a był to artykuł o ile się nie mylę gazety wyborczej.

 

Masz może link do tego artykułu? Jak tak to możesz go tu wkleić bo nie mogę go znaleźć.

Pozdrawiam,

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie doczytaliscie ze akcyza owszem wzrosnie ale na CNG a nie na LPG

 

Hehe o CNG to wiem, że o 7 gr, a że co dziennie przeglądam portale z informacjami to się pytam o ten artykuł, że niby gaz (LPG) podrożeje.

Pozdrawiam,

 

Rzeczywiście dałem d... :mrgreen:

sorki za wprowadzenie w błąd, a poza tym akcyza na LPG to już chyba nawet jest ... mylę się czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.