Skocz do zawartości

Panel od Klimatyzacji


Nasa87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich dzisiaj nabylem umarzoną E36 jestem z niej bardzo zadowolony ale ma jeden mankament panel sterowania od klimy nie chce mi się włączyć klawisze świecą lecz wyswietlacz nie:( i tutaj moje pytanie moze ktos z was wie co moze z nim byc nie tak? dziekuje z gory za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do elektryka, prawdopodobnie trzeba wymienic wyswietlacz. Mozesz jeszcze sprobowac to wyjac i zobaczyc czy jakis kabel nie styka. Ja ostatnio mialem problem z wyswietlaczem, ale trzeba bylo zarowke wymienic a taka zarowka kosztuje 2-3 pln, wiec zaden wydatek! :roll2:

http://img.userbars.pl/100/19975.png

BMW - Bokiem Mozna Wyjechac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dzisiaj nabylem umarzoną E36 jestem z niej bardzo zadowolony ale ma jeden mankament panel sterowania od klimy nie chce mi się włączyć klawisze świecą lecz wyswietlacz nie:( i tutaj moje pytanie moze ktos z was wie co moze z nim byc nie tak? dziekuje z gory za odpowiedzi

 

sprawdz bezpieczniki...

Rozpiska Bezpieczników E36

 

1.Dach

2.

3.Mycie / Wycieranie

4.Podgrzewane siedzenia

5.Siedzenie kierowcy

6.Podgrzewana szyba tylnia

7.Zamek centralny / Centralny zespól sterowania

8.Sygnały dźwiękowe

9.Radio

10.ABS

11.Światła mijania lewe

12.Światła mijania prawe

13.Zespół sterowania silnika

14.Szyba(a) przód / Centralny zespól sterowania

15.Przednie światło przeciwmgłowe

16.Zespół sterowania silnika

17.Tylnie światło przeciwmgłowe

18.Zespół sterowania silnika

19.Siedzenie(a)

20.Ogrzewanie i wentylacja

21.ABS

22.Przełącznik świateł

23.Podgrz.Siedz./Przerywacz/Przyrządy/Przełącznik Świateł/Zegar Cyfrowy

24.Lusterka

25.Przerywacz/Światła zewnętrzne

26.Zespół sterowania silnikiem / Alternator / Wentylator Chłodnicy

27.Airbag / ABS / Przyrządy

28.Rozrusznik

29.Światła drogowe / Światła przeciwmgłowe

30.Światła drogowe / Światła przeciwmgłowe

31.Silnik rozruchowy / Komputer Pokładowy / Układ Alarmowy / Immobilizer / Przyrządy /

Zegar / Moduł sterowania nadwozia

32.Przedział dla pasażerów

33.Moduł sterowania nadwozia / Boczne światła / Światło tablicy rejestracyjnej / Przełącznik

świateł / Tylnie lampy / Lampy wewnętrzne

34.Światła awaryjne / Czujnik wypadkowy / Czujnik alarmu

35.Moduł sterowania nadwozia / Centralny zamek

36.Układ mycia wycierania

37.Wyrównanie reflektora / Boczne światła / Światło tablicy rejestracyjnej / Tylnie lampy /

Lampy wewnętrzne / Przedział dla pasażerów / Układ wycierania mycia

38.ABS / Ogrzewanie wentylacja

39.Zespół sterowania silnika / Ogrzewanie wentylacja

40.Ogrzewanie i wentylacja

41.Airbag

42.Airbag

43.Moduł sterowania nadwozia / Lampy wewnętrzne / Zamek centralny

44.Radio / Moduł sterowania nadwozia / Urządzenia do mycia przedniej szyby

45.Zegar / Immobilizer

46.Światła STOP / Przyrządy / Komputer pokładowy / Regulator ruchu

 

 

http://img318.imageshack.us/img318/5963/przekaznikiibezpieczniki8co1dh.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby okazało się, że to coś poważniejszego to Ci powiem, że jakiś czas temu był sobie na allegro koleś, który takie panele naprawiał. Polegało to na tym, że wysyłasz mu zepsuty panel a on po jakimś czasie odsyła naprawiony. Zdaje się, że ktoś tu na forum już o tym mówił. Co do jakości takiej usługi to się nie wypowiem, bo po prostu nie wiem :D Ja tylko informuje :D
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wymianę kondensatorka,który znajduje się w panelu.Ja jestem po takiej operacji i jak narazie wszystko działa. Aha ceny tej usługi na Allegro grubo przesadzone ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak nawiew dmucha raz ciszej raz glosniej i tylko na szybę, co do wyjęcia panelu chciałem to zrobić ale nie wiem jak? najgorzej ze cale sterowanie jest na tym zasranym panelu i nic nie moge zmienic;/ zobaczę bezpieczniki może akurat to ich wina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... jak korzystałem z takiej naprawy,u mnie poprostu panel ,,wariował,, i tylke.... gosciu wlaczył znim ponad 2 tygodnie ale dał jakoś rade naprawił w 80% dzwoniąc do mnie co pare dni z przebiegiem naprawy.... bo ktos kiedys go ,,sam,, próbował naprawiac- no ale to inna historia

 

namiary na tego goscia: KOMP-GSM

Nagórny Sławomir

al.Tysiąclecia 9/15

78- 600 Wałcz

tel. 0504 334 432

 

Pozdrawiam

Jadąc 200km/h to co jest przed tobą,jest już wspomnieniem,ale ty tez możesz nim być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli moglbym to podlacze sie pod temat.

 

A w troche dziwnej sprawie. Chodzi o ten caly panel od klimy.

 

Nie mam klimy u siebie ale czy mozna go w ten sposob podlaczyc zeby mozna bylo sterowac nawiewem poprzez niego?? mysle ze trzeba bybylo caly ten mechanizm za nim wmontowac zamiast tych pokretel...poprostu podmienic bebechy.

 

wiem ze moze nie oplaca sie w to bawic ale pytam z ciekawosci i moze jednak skusilbym sie jakby bylo to wykonalne i mozliwie nie bardzo drogie. Moze to takie smieszne sie wydaje ale coz :oops:

 

czekam na pomoc Panowie :D

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrrado dzieki za namiary , skorzystam z tej usługi bo sam nie będę się brał za naprawe bo w ogole bedzie padoch... możesz jeszcze napisac ile bierze za taką naprawe w przyblizeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kolego przeczytaj uważnie poprzednie posty. Jest tam napisane co trzeba zrobić. Jest podany link do całej naprawy. Jak Koledzy napisali, jak nie umiesz sie bawić w lutowanie zanies panel so pierwszego lepszego elektronika i poproś o przelutowanie tego kondensatorka.
Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum wczesniej mialem stara 316 "rekina" teraz kupilem 318i Touring z 99r dwustrefowy klimatronik tak jak wczesniejsze opisy wariowal raz chodzil bez problemu czasami wogole nie dzialal szybka naprawa odlaczyc caly panel nadmuch taki jak ostatnio ustawiony(szyby odparuja) wlasciwa naprawa wymiana kondziora koszt w sklepie 70gr. wystarczy przelutowac jest ok. Mam jedno pytanie w panelu tym jest wiatraczek pobiera powietrze z kabiny czy po wylaczeniu zaplonu powinien dzialac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli wymieniłeś ten kondensator na TAKI sam, a nie jak większość instrukcji mówi (na prawie dowolny) i nadal nie działa to pewnie sprawa przetwornicy napięcia (której elementem jest zresztą ten kondzior).

 

Polecam nie jakiegokolwiek elektronika ale takiego który kiedyś to robił - naprawa uradzeń automotive to nia zabawa dla gościa który jest ambitnym uczniem w technikum (chociaż i im czasem się udaje naprawić różne dziwne rzeczy).

Cena naprawy powinna wahać się od 10 do 100 PLN w zależności od usterki (oczywiście kondziorek 10, a reszta odpowiednio w górę)

 

Pozdr

M.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.