Skocz do zawartości

kto chce gaz II generacji do swojego BMW


NIrVaNA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ja zalozylem gaz bo jezdze bardzo duzo i niemam zamiaru wywalac takiej kasy na bezinu. :) ale moja instalacja przelacza sie przy 90 stopniach i obsesyjnie dbam o olej swiece i cala reszte.fajnie jest smigac na bezynie ale moj gaz nawet nieodaje odczuc kiedy sie wlancza niema zadnej ruznicy w osiagach. a na tankowni asz sie serce raduje :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu koledzy maja racje ze gaz nawet w bmw to nie zabujstwo dla silnika tylko wlasciciel,czytalem w fachowym pismie ze zdania sa podielone co do gazy jedni mowia ze gaz wydluzy zycie silnka poniewarz nie rozrzedza oleju jak bezyna tylko trzeba dbac o silnik a nie zagladac jak cos sie dzieje.mialem 520 ze zwzkla kuchenka i ani rayu mi nie kichnela moze troche slabsza ale na wyscigi nie jezdze jak bym chcial poszalec to zakupil bym porshe lub subaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalozylem gaz bo jezdze bardzo duzo i niemam zamiaru wywalac takiej kasy na bezinu. :) ale moja instalacja przelacza sie przy 90 stopniach i obsesyjnie dbam o olej swiece i cala reszte.fajnie jest smigac na bezynie ale moj gaz nawet nieodaje odczuc kiedy sie wlancza niema zadnej ruznicy w osiagach. a na tankowni asz sie serce raduje :mrgreen:

Wiele jest sprzeczności w Twojej wypowiedzi. Nie chcesz wydawać kasy na Pb, a temp. przełączania masz ustawioną na 90. Temp. przełączania instalacji V gen. jest uzależniona w nieco inny sposób od poprzednich generacji i zupełnie nie rozumiem tych 90 stopni ( błąd instalatora?).

Obsesyjnie dbasz o olej i świece, a powinieneś dbać obsesyjnie o jakość gazu jaki tankujesz.

Nie wiem z czego tu się radować na "tankowni", no chyba, że same trasy robisz.

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrace sie w temat mam e32 V12 kupujac to auto instalacja lpg byla. W sobote 8 marca przy wymianie pomp paliwowych ( zaniedbanie poprzedniego wlasciciela , niemial benzyny , chcial byc oszczedny... ) mechanik odlaczyl instalacje lpg i zdjal zwezki z dolotu chcialem tylko powiedziec nigdy wiecej gazu !!!!!! Musze jeszcze tylko usunac butle i pozostalosci po lpg

Było e30 323 wąska lampa :)

Potem e34 525

Teraz e32 750 V12 :D


www.fabrykaksztaltu.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiedz jedno PRAWDZIWY MILOSNIK BMW gazu do niej nie zalozy.

 

o ile masz jeden samochód to można sobie pozwilic na Bp.Ciekawe co byś mówił mając kilka samochodów a nie tylko jedną E32.Znalazł sie FAN bmw...Nie obraź się ale twoje posty i podpis są bardzo śmieszne....

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) dajcie sobie spokój z ideologiami typu gaz do bmw tak lub nie.

Problem polega na doborze odpowiedniej instalacji do odpowiedniego samochodu i zestrojenie tego jak należy.

 

Gdyby samochody wyjeżdżały z fabryk zasilane LPG, a przerabialibyśmy je na "benzynę" u garażowców, to też było mnóstwo różnych "kwiatków" na gaźnikach, bo jest taniej i nie trzeba tej całej elektroniki. Gdsyby gaźnik nie wyrabiał z dostarczeniem benzyny to przysłaniałoby sie dolot, żeby zachować jako takie AFR. :lol:

 

 

A koledze "prawdziwemu miłośnikowi bmw" przypominam, że jeżdżą już pierwsze modele (albo lada chwila zaczną) H7 zasilane fabrycznie wodorem.

Napisz do bmw protest, bo to wygląda na jakąś profanację. :twisted:

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja moge zarznac swoj silnik byle bym sie nasycil jazda swoja 7 :norty: . a na gazie jest duzo taniej i jusz :cool2: .wymiana amorow kosztowala mie 1700 zl a silnik kupie juz za 1000 zl i oco ta awantura czy gaz czy bezyna auto ma cieszyc i jusz :cool2:

 

Silnik 3.5 litra do E32 ze sprawną głowicą nie biorący oleju? Bez wycieków? Z niewytartym wałkiem rozrządu, zawory całe, kompresja ok?

 

Ano tak. Tu mamy przykład: http://www.allegro.pl/item325557257_bmw_730_3_0_e32_1992r_silnik_3_0.html za 1300 pln mamy silnik 3.0 czyli raczej tańszy niż 3.5 w tym konkretnym przypadku, jest on w aucie gdzie jest zamontowana profesjonalna instalacja gazowa przedłużająca żywot silnika i głowicy. Gratis w kolektorze dolotowym jest jakaś dziura czy coś takiego czarnego... super sprawa.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko..

Tylko się nie śmiac

Chce przeprowadzic takie doświadczenie

 

Wezme małą butle gazową z kuchenki i podłącze ją do listw wtrysków paliwowych następnie obróce do góry nogami,, odkręce zawór i zaczekam az gaz się przeleje na wrtyski a następnie spróbje zapalic auto,,,,

 

I tu pytanko,, czy to ma szanse zadziałac,, i czy to bezpieczne i mądre??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko..

Tylko się nie śmiac

Chce przeprowadzic takie doświadczenie

 

Wezme małą butle gazową z kuchenki i podłącze ją do listw wtrysków paliwowych następnie obróce do góry nogami,, odkręce zawór i zaczekam az gaz się przeleje na wrtyski a następnie spróbje zapalic auto,,,,

 

I tu pytanko,, czy to ma szanse zadziałac,, i czy to bezpieczne i mądre??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Chwila... ale gaz z kuchenki wydobywa się płynny czy już rozprężony? Bo wydaje mi się że kuchenka ma coś w rodzaju małego reduktora i to nie jest palnik, tylko jest reduktor + palnik (a palnik jest odpowiednikiem miksera).

 

Pamiętaj także że w kuchence masz propan-butan a nie metan.

 

Moim zdaniem wtrysk benzynowy na LPG/CNG w fazie gazowej chodziłby nie wiem... może 30 minut potem się zatrze. Szkoda go :(

 

W fazie ciekłej może by nawet pochodziło ale kto wie czy ciśnienie wytrzyma.

 

Dam Ci dobrą radę: chcesz kombinować to kup sobie nawet jakąś używaną sekwencję z rozbitego auta, to i tak na V12 nie będzie tanie... ale będzie szło coś z tego sensownego zrobić.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak.

Myslalem o sprzedazy swojej 7 i kupieniu jakiegos TDSa. Myslalem, kombinowalem bo nie chcialem wsadzac do niej gazu. Jednak stalo sie. Przeliczylem i dzisiaj 7 poszla do gazownika. Zakladam instalke IIgen. Zobaczymy jak bedize.

Ogolnie rzecz biorac bylem i jestem przecinikiem gazu ale jak sobie pomyslalem ze sprzedam auto w ktore wsadzilem kupe kasy i kupie jakis smietnik w ktory bede musial od nowa ladowac siano to jednak zdrowy rozsadek wzial gore. Bede dbal o przewody,swiece,jakosc tankowanego gazu etc. i zobaczymy jak bedzie. Jak bedzie dobrze to ok, jak kupa to sie z bumka rozstaniemy.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem tak.

Myslalem o sprzedazy swojej 7 i kupieniu jakiegos TDSa. Myslalem, kombinowalem bo nie chcialem wsadzac do niej gazu. Jednak stalo sie. Przeliczylem i dzisiaj 7 poszla do gazownika. Zakladam instalke IIgen. Zobaczymy jak bedize.

Ogolnie rzecz biorac bylem i jestem przecinikiem gazu ale jak sobie pomyslalem ze sprzedam auto w ktore wsadzilem kupe kasy i kupie jakis smietnik w ktory bede musial od nowa ladowac siano to jednak zdrowy rozsadek wzial gore. Bede dbal o przewody,swiece,jakosc tankowanego gazu etc. i zobaczymy jak bedzie. Jak bedzie dobrze to ok, jak kupa to sie z bumka rozstaniemy.

 

W Twoim przypadku będziesz miał muła... kup serio używaną sekwencja za grosze nawet z uszkodzoną listwą czy reduktorem i będzie O WIELE MNIEJ problemów.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeliczylem i dzisiaj 7 poszla do gazownika. Zakladam instalke IIgen.

 

jak sobie pomyslalem ze sprzedam auto w ktore wsadzilem kupe kasy i kupie jakis smietnik w ktory bede musial od nowa ladowac siano to jednak zdrowy rozsadek wzial gore.

Zdrowy rozsadek chyba jednak nie wzial gory. :duh:

 

Mnie jest dość ciężko przesiąść się na sekwencję, bo po prostu musiałbym kupic druga instalacje, ale kiedy montowałbym dopiero teraz gaz, to nawet nie myslalbym o niczym innym jak o sekwencji.

Trwa ładowanie podpisu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamietam jak moj ojciec zalozyl gaz do e32 735. Nie przejechal nawet 20km rozwalilo przeplywomierz i cos od instalacji gazowej, auto musialo zostac jeszcze na pare dni w warsztacie. A pozniej regularnie byly cyrki zwiazane z codzienna ekspolatacja i jazda "na gazie". Nie ma to jak w czasie wyprzedzania uslyszec huk pod maska i stracic cala moc bo sie przeplywomierz zablokowal. Albo jak zjezdzalem po stromej i kretej drodze a tu bum i silnik zgasl, wspomaganie hamulcow i kierownicy nie dziala z biegu nie odpale i zatrzymaj 2 tonowe autko :-) Gaz do kuchenki!!
E38 735iA Sport Individual 99`
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pitolicie ....

 

 

sa rozwiazanie dopasowane technologicznie i niedopasowane technologicznie do 32 ...

 

gaz 2 gen jest niedopasowany technologicznie - zaklada sie go dlatego ze jest tani , a kiedys nie bylo sekwencji , a jak byly to cena przekraczala wartosc samochodu...

 

 

to tak jak zalozyc kola od wozu do e32 i sie dziwic ze samochod sie nie prowadzi i ze sie jechac nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.