Skocz do zawartości

Ktoś pozazdrościł...


maciekszz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ktoś pozazdrościł samochodu i porysował mi całą maskę w mojej trójce... orientujecie się ile takie lakierowanie może kosztować? Około? Możecie macie jakiegoś dobrego i taniego blaharza-lakiernika który mógłby takie coś zrobić? Dzięki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podał 200-600zł. w zależności od lakiernika. Ale za 500-600zł. to juz powinien być suuuper lakiernik

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pozazdrościł samochodu i porysował mi całą maskę w mojej trójce... orientujecie się ile takie lakierowanie może kosztować? Około? Możecie macie jakiegoś dobrego i taniego blaharza-lakiernika który mógłby takie coś zrobić? Dzięki!!

 

Najpierw napiszę, bo MUSZĘ, że takich rysowników, to powinno się kastrować na miejscu. Niech zapracują i zasłużą sobie na BMW, to będą wiedzieć, że to nie tylko auto, ale coś więcej...

 

A co do naprawy, to kasują 200-400zł za element w zależności, jak ładnie chcesz to mieć zrobione plus koszty lakieru. W 500zł powinieneś się spokojnie zmieścić.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie czeka to samo, po ostatniej wizycie w Koszalinie mam zarysowany prawie cały lewy bok na wysokości klamek (od klamki kierowcy aż nad tylne koło) + tylne lewe drzwi są wgniecione. Sądzę że taka impreza będzie chyba droższa od maski, pytanie tylko o ile?

 

PS. Pozdrawiam wszystkich nieumiejących parkować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedym pocieszeniem w tym wszystkim jest fakt, ze kilkunastoletnie auto za kilkanascie tysiecy potrafi w kims jeszcze wzbudzic tak ogromna zazdrosc :twisted:

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ehhh nie jest tak źle. Kumpel załatwił mi u znajomego blaharza lakierowanie maski za ok200 - 250zł. Gościu z tego co słyszałem robi bardzo solidnie i właśnie tanio. Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Dam znać jak wyszło. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i wielbicieli beemek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi rok temu dokładnie w dzień Babci :D porysowali maskę z czystej zazdrości i byli jeszcze do tego perfidni że stali z boku parkingu i wyśmiewali sie, no ale co im zrobie zgłosze na policje buahahaa, a oni mi za tydzien poczęstują szyby kamieniami...... cza było udać głupa i udawać że nic sie nie stało :evil:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dobrego lakiernika to w " polecane warsztaty " zamieściłem namiary... Robiłem u niego moją betkę, koleś jest naprawdę dobry i tani :arrow: max 250 za element albo mniej :norty:

Jak być jechał do niego to powiedz że jesteś od zielonego bmw, pewnie policzy taniej... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perla w warszawie to ok 350 zl za litr + reszta materialow i robocizna.

Na maske pojdzie ok 0,5 litra , w zaleznosci od koloru ( zalezy jak kryje ) do tego doliczyc filer , papier scierny , polerka itd - to 250 zl to za darmo.

Za maske trzeba liczyc jakies 350-400 zl , zalezy od wielkosci ( czyli ilosci materialu ) bo inaczej to nic nie zarabiasz.

Pozdrawiam

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem skąd Wy wszysy bierzecie te ceny ja lakieruje auta juz od kilku lat tzn. nie jestem lakiernikim tylko mam kolegę co się tym juz ładnych pare lat zajmuje (lakieruje super w kabinie lakierniczej i bez polerki praktycznie) i za element ok 200 zeta oczywiście jeżeli jakąś rzeźbę trzeba robic to drożej (czyt. szpachlować) ale jak nie trzeba, czysty element pod lakierowanie to koszt ok 200 zł nie więcej .

Ci lakiernicy z Was zdzierają.

Pozdrawiam.

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze ja place duzo bo 250 zeta od elementu :lol: . Jeszcze zalezy jaki masz lakier, bo jak perla to sie mozna zdziwic :). 200 z hokiem za litr, a na maske pojdzie z pol.

 

pół litra na maskę :shock: no chyba że 250ml bazy i 250ml bezbarwnego, ja 5 lat temu malowałem Forda wprawdzie biała perła, ale cały samochód pomalowali mi 1,1-1,2l lakieru i to malowali 3 razy w komoże. Również malowałem felgi 13" z dużym rantem stalówki i 4 szt domowym kompresorem obleciałem dwiema setkami bazy i 150ml bezbarwnego i malowałem 2 razy

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja 5 lat temu malowałem Forda wprawdzie biała perła, ale cały samochód pomalowali mi 1,1-1,2l lakieru i to malowali 3 razy w komoże.

 

To teraz trochę przesadziłeś. Średnio wychodzi 220ml. bazy na element (wiadomo, że na dach wyjdzie więcej niż na błotnik). Do tego rozcieńczalnik, utwardzacz i na koniec bezbarwny. Jak malujesz postoletem niskociśnieniowym może być trochę mniej. 1,1l na cały samochód i malowany 3 razy to jakaś pomyłka. W 2,5l mogę uwierzyć.

Oczywiście mówimy o malowaniu wyłącznie zewnętrznych powierzchni.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może biały kolor jest wydajniejszy, ja wiem jedno kupiłem ok 1200ml białej perły i tym został polakierowany cały samochód 3 krotnie, owszem lakier był rozcięczany rozpuszczalnikiem i był dodawany utwardzacz co w rezultacie mogło dać nawet 1800ml gotowego do położenia lakieru ale tego nie mieżyłem, faktem że ok. 1200ml lakieru kupiłem i ani grama więcej a samochód był piękie polakierowany łącznie z wnękami drzwiowymi. Widocznie trafiłem na dobrego lakiernika 8)

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Piaseczna pod Warszawa i lakierowanie elementu kosztuje ( w profesjonalnym warsztacie) ok 400-500 zl .Ten twoj kolega co lakieruje element za 200 zl to chyba tyle bierze za blotnik , bo niewyobrazam sobie ze polakierowanie maski w BMW E34 kosztuje 200 - sam lakier to tyle wychodzi , a gdzie reszta.

Mozna obnizyc koszty lakierowania , ale wtedy uzywasz nedznych materialow i jakos moze i jest ladna po lakierowaniu , tylko co dalej ??

No i przypuszczam , ze ceny lakierow sa znacznie nizsze u was

Fiu , fiu - zaszczekał kot Filemon :-))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mi rok temu dokładnie w dzień Babci :D porysowali maskę z czystej zazdrości i byli jeszcze do tego perfidni że stali z boku parkingu i wyśmiewali sie, no ale co im zrobie zgłosze na policje buahahaa, a oni mi za tydzien poczęstują szyby kamieniami...... cza było udać głupa i udawać że nic sie nie stało :evil:

 

Ja dlatego mam bejzbola pod siedzeniem :lol:

 

Ostatnio mnie też pozazdrościł autka ktoś 20 cm rysa na błotniku - jest poszukiwany na osiedlu a za siebie jak go dorwe to nie recze.

Co do lakierowania to u mnie jest naprawde bardzo dobry lakiernik (dobry znajomy) 200 zl element w tym już lakier.

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.