Skocz do zawartości

[seria 5] Automatyczna skrzynia biegów GM A5S390R - jej wady


MeWho

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ekspertyza z ASO by cos pomogła?

 

Niby co może pomóc? Palka ma w tyłku zdanie serwisu, przywiozłem mu wydruk z serwisu dotyczący oleju to stwierdził że mało wiedzą. W końcu powiedział że wymieni mi ten olej jak się upieram, 700 zeta i już. I gwarancja przepada.

 

A czy pórównywałeś w końcu pracę swojej skrzynii z jakąś inną, prawidłowo chodzącą, bo z tego co kojarzę to miałeś taki zamiar?

 

Tak, w e39 2002 sedan tez 390R i w x3 tylko ze nie wiem czy tam byla taka jak u mnie i biegi przełączają się identycznie u mnie jak w e39 i podobnie jak w X3 (tylko ze ta skrzynia ma 25 tys przebiegu) :).

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 949
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To jak porównasz w końcu i rzeczywiście będą różnice w pracy skrzyń to weź do tego mechaniora od siódmej boleści to drugie auto do porównania i przejedź się z nim i może wtedy nie będzie mógł Ci wciskać kitu, że skrzynia chodzi ok. Nie wierzę, że w Twoich okolicach nie znajdziesz chociaż jednego uczynnego forumowicza z taką skrzynią, który Ci pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pórównywałeś w końcu pracę swojej skrzynii z jakąś inną, prawidłowo chodzącą, bo z tego co kojarzę to miałeś taki zamiar?

 

Miałem taki zamiar ale brokat się wystraszył chyba ze mu zarżnę auto.

\

 

spox ja jestem codziennie w Bieruniu ok 17 wiec zapraszam :)

 

spox luzik

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spox ja jestem codziennie w Bieruniu ok 17 wiec zapraszam :)

 

Na razie mam auto unieruchomione, odpalam przejadę 4 km i maszyna stop. Zamówiłem pompę paliwową, bo to chyba jej sprawka.

Zapomniałeś wtedy... no cóż, jak zrobię pompę to się ugadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
spox ja jestem codziennie w Bieruniu ok 17 wiec zapraszam :)

 

Na razie mam auto unieruchomione, odpalam przejadę 4 km i maszyna stop. Zamówiłem pompę paliwową, bo to chyba jej sprawka.

Zapomniałeś wtedy... no cóż, jak zrobię pompę to się ugadamy.

 

Teraz pompa Ci padła :cry: Chyba to autko Cię nie lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak mówią "życie to nie M jak miłość" z takim przebiegiem to kto Ci kupi??!!

Nie oszukuj się poza tym zrób lepsze zdjęcia w ładnej scenerii.

Nie dawno sprzedałem taką z 2000r. przed liftem drożej niż teraz masz swoją wystawioną.Zwiększ cenę i zmiejsz przebieg bo wg. stanu wygląda na 176tys. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie będę grzebał przy przebiegu - nie potrafię tak. W najgorszym razie sprzedam konikowi pod giełdą i pewnie sobie zmieni i zarobi dobrze, ale ja nie oszukuję.

Napiszcie jak opis lepiej zrobić albo jaką cenę dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie, nie będę grzebał przy przebiegu - nie potrafię tak. W najgorszym razie sprzedam konikowi pod giełdą i pewnie sobie zmieni i zarobi dobrze, ale ja nie oszukuję.

Napiszcie jak opis lepiej zrobić albo jaką cenę dać.

 

Daj więcej gdzieś z 34tys.minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to dziwna logika ale ja bym nic nie pisał o skrzynii biegów. Jak ktoś kupi to wtedy powiesz, że zapomniałeś wspomnieć że mają jeszcze gwarancję na naprawę skrzynii, ale normalnie się o tym nie chwal bo ludzie się boją automatów, a naprawianych to już szczególnie. I smutną prawdą jest to, że z takim przebiegiem będzie ciężko nawet jak tak naprawdę i tak jest mniejszy niż większość tych z ogłoszeń co mają ponoć poniżej 200 tys km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
A najlepiej to się przeproś z becią i zostańcie kumplami :norty: Wymień jej te pompki, Palce zrób nalot z kolesiami i jeździj spokojnie jeszcze kolejne 200kkm :mrgreen: A jak coś Cię zacznie niepokoić to podgłoś radio, w 90% działa :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Sprzedaj parcha i kup takiego samego z manualem.Święty spokój gwarantowany :D

 

Zajeżdżony każdy będzie "parch" a manualu padnie Mu sprzęgło z kołem dwu masowym i ta sama polka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej to się przeproś z becią i zostańcie kumplami :norty:

 

Naprawdę chciałem, porobiłem jej wszystko co trzeba że niby będę śmigał. Potem padła skrzynia, uznałem że skoro tyle dołożyłem to naprawię że niby będę śmigał. Historię z naprawą ASB znacie.

Jeżdżę puki co, po drodze musiałem wymienić świeczki, teraz zdechła pompa.. mam nieodparte wrażenie że końca nie będzie. Teraz znowu coś buczy gdzieś z przodu i nie mogę tego zlokalizować. Zraziłem się a mówili że niby będę śmigał..... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przecież świece, olej, hamluce to podstawa, skrzynia trudno umarła zdarza się - jeździj bedzie dobrze, wymień pompe (taniej część dzwon :) polecam się, zrób jej jeszcze filterki skasuj błędy i będzie cacy :) podejdz do niej z sercem. Ja swoje E34 kupiłem hmm 3 lata stała pod chmurka - masakra 1 rok włożyłem do niej 3.000,00 zróbiłem nią tyle km jak ja sprzedawałem to było mi żal, kupiłem e39 włożylem znowy pare tys zeby doprowadzic ja do stanu uzytkowania. Mam kolejne e39 w dieslu i automacie i co - pożyjemy zobaczym. Tobie życze szczęścia z E39 będzie dobrze musi być.

 

PS.

Znajomy do 1.8 beznynka E46 z 1999r włożył już 8.000 i auta nie sprzeda mówi słaba ale w super stanie. :) :roll2:

brokat_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przecież świece, olej, hamluce to podstawa, skrzynia trudno umarła zdarza się

 

No tak, te rzeczy to normalka wiem, tylko że mi to jedno po drugim leci. Chciałbym jeździć a nie stać co chwilę. Jeszcze zastanowię. Szkoda mi jej :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przecież świece, olej, hamluce to podstawa, skrzynia trudno umarła zdarza się

 

No tak, te rzeczy to normalka wiem, tylko że mi to jedno po drugim leci. Chciałbym jeździć a nie stać co chwilę. Jeszcze zastanowię. Szkoda mi jej :cry2:

 

 

Jesli ktos nie wymienial wszystkiego przez toba to ty musisz :)

 

Z nastepnym moze byc to samo, tez bedziesz trzeba ladowac.

 

Moje auto przy kupnie bylo 5 tys po serwisie w ASO i tez trzeba bylo kilka rzeczy zrobic .... takze zastanow sie czy napewno chcesz sprzedac auto.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Jesli ktos nie wymienial wszystkiego przez toba to ty musisz :)

Z nastepnym moze byc to samo, tez bedziesz trzeba ladowac.

Moje auto przy kupnie bylo 5 tys po serwisie w ASO i tez trzeba bylo kilka rzeczy zrobic .... takze zastanow sie czy napewno chcesz sprzedac auto.

 

Święte słowa. Niemiec potrafi ojro liczyć, nie tylko my jesteśmy tacy cwani (chociaż za takich się uważamy :norty: ) Tam się auta sprzedaje nie dlatego , jak głosi obiegowa opinia, że się "nudzą", ale dlatego że ich eksploatacja powoli zaczyna być kosztowna. Teza ma zwłaszcza zastosowanie do "igiełek", które miały w ogłoszeniu dopisek "nur fur export" ;)

Limited przy kupnie używanego auta klasy wyższej nie ma czegoś takiego jak tania i bezproblemowa eksploatacja. Jeden trafi lepiej i wsadzi 2tys przez rok, drugi wpakuje 10tys... Wszystko zależy od tego jak dbał poprzednik, a niestety z tym różnie bywa. E39 530dA ma parę bolączek, które się nagminnie powtarzają, pech chciał że u Ciebie się pojawiły prawie wszystkie naraz :| Ale czy to oznacza, że należy zaraz auto sprzedać? Zrobisz je wszystkie (bo inaczej ktoś nie kupi) i sprezentujesz nabywcy być może święty spokój przez następne 100kkm :mrgreen: A Ty kupisz kolejną niewiadomą i karnawał się zacznie od nowa....

Ja też pompkę zmieniałem, padła mi pod pracą, telefon, diagnoza,wizyta w ASO po pompkę i dalej śmigam. Zostawiłem tysiaka w warsztacie i co z tego? Mam ponad 250kkm na liczniku, byłbym matołem, gdybym uważał, że nic poza sprawami czysto eksploatacyjnymi nie wpakuję w to auto. Ludzie którzy chcą mieć święty spokój przez kilka lat eksploatacji wchodzą do salonu i wyjeżdżają nową Dacią Logan, albo podobnym hitem polskiego rynku samochodowego :twisted2: Ale czy Ty chciałbyś jeździć Dacią Logan? Ja nie, dlatego jeżdżę e39, wyboru dokonałem z pełną świadomością, wiem że kiedyś mogę stanąć przed dylematem wpakowania kolejnych kilku tysięcy w to auto, ale nie sądzę żebym się długo wahał :) Może to Cię nie pocieszy, ale pomyśl ile Niemiec stracił przy odsprzedaży auta :twisted2: Wejdź sobie na bmw.pl tam jest konfigurator, "zbuduj" sobie 5er o podobnym wyposażeniu do Twojego, a potem zerknij na cenę końcową, uwierz mi, że widok tych cyferek znacznie poprawia nastrój :twisted2: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.