Skocz do zawartości

INPA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy dobra bo software mam , kabel d- can też . Brakuje mi tylko emulatora icom ...

Ale daj namiar może sie przyda ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz na vmware icoma?

jak Ci to smiga chodzi mi o iste/p najbardziej bo pisza ze lubi sie wylozyc niby

 

Ja posiadam icom ori na vm, i zadna ruznica czy na vm czy normalnie na kompie, ci co mówią ze sie wywali itp nie maja pojęcia w temacie!!!!

Święte słowa zgadzam się w 100% .

Od razu przypomniały mi się teksty odnośnie początków DIS-a , też słyszałem teksty że nie zaryzykował bym diagnostyki używając DIS na Vmware.

Plotki ,bzdury itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nikt nie napisał ze ISTA vm się wywala. Bylo napisane ze emulator ICOM potrafi się wywalić.

Tak było z stara wersja teraz jest dużo lepiej.

Instalacja nativ wersji jest bardzo czasochłonna (8h) także vm jest super spawa bo meczy się tylko jedna osoba a korzysta wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki interfejs wiem wiem ale cóż był najtańszy otóż

http://allegro.pl/show_item.php?item=2304449757 czyli VIAKEN BMW OBD USB

Zmarnowałem 2 dni i dalej nic.Naczytałem się opisów z tego forum oraz pościągąłem od trandolfa z chomika różne wersje nic to nie zmieniło.

1. Lapek Dell Inspiron 6000 z XP pro stery zainstalowane najnowsze z FDTI poinstalowane oprogramowanie według trandolfa i nerwusa com1 4096 opuźnienie 1, ediabas.ini,odb.ini poustawiane.

Efekt nie widzi baterry i ignition wszystko na bialo znaczy off

2. Lapek IBM Z61m z windows 7 ultimate 32bit poinstalowane Vmware i obrazy trandolfa włącznie z dopisaniem brakujących ini.

Efekt taki sam nie widzi Viakena BMW OBD USB.

Zmieniałem porty z com1 na com2 to samo prędkość z 4096 na 1024 zmieniałem sterowniki na inne od bmw viaken, które zrobiły mi BSOD na W7,przez inne z płyty od Viaken jakieś VAG interfejs które system sam wyszukał jako najlepiej pasujące a skończyłem na tych ze strony FTDI najnowsze jakie były. Nic nie pomogło.

Nie wiem czy mam trefny fejs czy do tego szajsu viaken trzeba jakąć dedykowaną inpę.

Ktoś podpowie czy warto jeszcze z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wygląda że wyczerpałeś wszystkie możliwości.

Jeżeli masz w edibas.ini interface=STD:OBD i w obd.ini hardware=OBD i COM1 to są ustawienia ok.

Fejs nie wymaga żaden dedykowanej inpa.

Sprawdzone Drivery to od FTDI 2.08.14 ale widzę ze już są 2.08.24.

 

Spróbuj jeszcze z kolejnością podłączania interfejsu do auta i kompa. Czasami FTDI potrafi się zawiesić. Jeżeli nie to wymień na inna szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w obudowie masz wogóle coś? Czy może ktoś podesłał ci dwa kabelki połączone czarnym plastikowym pudełeczkiem, pustym w środku...? :mrgreen:

Tak czy siak napisz do sprzedawcy, niech powie ci jak to uruchomić by zagadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacja INPA versja 9.0.7 z neta ;p i mi wywala taki komunikat cos z rejestrem

REGISTRY VALUE FAILED SUBKEY

HKEY_LOCAL_MASCHINE/SYSTEM/CURRENTCONTROLSET/SERWICES/SERIAL

MAY BY THERE ARE PROBLEMS!

 

 

Pomoze ktos ???? co zrobic ??? widzialem ze tu tez ktos mial taki problem ale nikt nie napisal jasno co z tym zrobic ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem e-mail z linkami od Viakena i instrukcją uruchomienia fejsa.

Udało się odpalić na Windows 7 32bit. Auto już przeskanowane.

Konfiguracja jest inna.

com2 1024 zamiast 4096, inpa,dis,ncsexpert vmwareplayer wszystko od viakena, linki na e-mail otrzymałem.

Aha sterowniki pasują ftdi 2.08.24 nie muszą być te od viaken, u mnie pojawił się BSOD na W7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w obudowie masz wogóle coś? Czy może ktoś podesłał ci dwa kabelki połączone czarnym plastikowym pudełeczkiem, pustym w środku...? :mrgreen:

Tak czy siak napisz do sprzedawcy, niech powie ci jak to uruchomić by zagadało.

Tak jest popieram tak trzymać. :D

A moje zdanie , niby pasjonaci bmw a interfejsik najlepiej za 15 zł, to raz

:duh: Wiem, wiem, i od razu uprzedzę odpowiedź , każdy ma problem z kasą ja też.

Po drugi piszą na forum o pomoc bo : proste Viaken olewa gości co kupili za 5 zł.

Nie tak jak niektórzy sprzedawcy na tym forum.

:search:

A odnośnie problemu z instalka Inpa 9.7.0w ediabas hardware jest wszystko napisane jak sobie z tym poradzić

Jak masz problemy ze zmiennym środowiskiem w Windows , to zainstaluj nowszego ediabas , on sam przypisze wszystko jak trzeba

Jak nadal będzie lipa zapraszam na skype pomoc po zapoznaniu się z gościem kontoPKO

 

Sterownik to byle się zainstalował prędkość nie ma żadnego znaczenia numer portu bez znaczenia

Ważne żeby kabel był porządny.

A konfiguracja sprowadza się do kilku kliknięć jak się ma nasz programik

 

http://img856.imageshack.us/img856/724/konfig.jpg

 

Brawo nerwus

:cool2:

A i bym zapomniał pytanko do moedratorka

Czy wchodzę komuś w drogę może ??? , że usuwasz moje zdjęcia z Inpa PL

Auto reklama jest może zabroniona czy co masz za mało miejsca na forum , bo jakoś innym nie usuwasz zdjęć .

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w inpa taka konfiguracje nie potrzebuje zadnych programikow wystarczy IPO odpowiednie.

Ja tam się nie znam ,ale wiem tylko tyle w inpa zmienia się tylko numer portu i typ interfejsu

Nic więcej nigdy nie musiałem zmieniać i myślę że nie będę musiał

Jak ktoś zmienia coś jeszcze to........... h...........

hhhhhhh

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
A i bym zapomniał pytanko do moedratorka

Czy wchodzę komuś w drogę może ??? , że usuwasz moje zdjęcia z Inpa PL

Auto reklama jest może zabroniona czy co masz za mało miejsca na forum , bo jakoś innym nie usuwasz zdjęć .

Proszę o odpowiedź

 

Moderator niczego nie wycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc.Zakupilem fejsa na ObdI i ObdII dostalem instrukcje jak skonfigurowac ustawienie portow i tak zrobilem .lecz ze na lapku mam. win 7 homet to zinstalowalem virtualbox bo na win 7 nie ruszy ncs.

I teraz tak podpinam do auta w srodku kontrolka na kablu sie swieci wlanczam inpe i nie ma polaczenia.czy w samym programie tez musze zmienic te porty?jesli tak to prosze o podpowiedz co i jak ruszyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem problem.Zainstalowałem tylko inpa a znalazłem instrukcję gdzie jest pokazane żeby po jej instalacji poszukać odpowiedni folder i w nim uruchomić jeszcze jedną instalację i tak zrobiłem to wszystko na wirtualnej maszynie z win xp teraz czekam do jutra i się okaże czy będzie się łączyć z autem.mam nadzieję że tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.