Skocz do zawartości

Woda na dywaniku za siedzeniem kierowcy


BorsukWro

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś wymacałem wilgoć na dywaniku pasażera za siedzeniem kierowcy.

Plama wody to ćwierć dywanika zaczyna się w tym narożniku gdzie tunel

chowa się pod fotel pasażera. Czy są tam jakieś wężyki czy coś co może

przeciekać? Podsufitka sucha - czy coś może kapać z szyberdachu?

Jakaś kondensacja pary?

Skąd ta woda?

 

p.s. E36 coupe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz drożne przewody odprowadzenia wody z szyberdachu.

U mnie działo sie podobnie winne były przytkane przewody odprowadzenia wody z otwieranego dachu (w moim przypadku dach brezentowy).

Trochę wody przelatywało ale przy większym/dłuższym deszczu wydostawała sie góra i ciekła po podsufitce po słupku na dół.

 

Jak rozwiążesz problem to daj znać jaka była przyczyna.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taz miałem wode pod nogami pasazera i u mnie to byly zapchane splywy pod podszybiem.Musialem je wyjac(podszybie) i przeczyscic gumowe odplywy.Ale to tez nie do konca pomogo i kiedys jak wyjąłęm schowek itam dopiero bylo widac skad leci!z laczenia plastiku dmuchawy z blacha!ciezko wytlumaczyc to ale radze wyjac schowek i tam zobaczyc.Duzo roboty nie ma.Silikon i juz nie mam tego problemu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Prosze szanownych kolegow o podpowiedz gdzie znajduja sie odpływy w E36 coupe (szyberdach) i w jaki sposob (jakimi preparatami) mozena je przeczyscic :?: Dzis zauwazyłem prze dziure w dywaniku ze pod nogami kierowcy i pasazera jest mokro! Nie wiem jak w pozostałych czesciach... az strach taam zagladac ale trzeba bedzie :doh: Dzieki za odp!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu dziura w podłodze?? niby banalne a lepiej sprawdzić...

w sobotę uszczelniałem swoją e30 właśnie w tamtym miejscu,

w e30 pod nogami pasażera (z tyłu) jest taki dekielek (w sumie to nie wiem po co) i ktoś u mnie go kiedyś wyciagał, nie poskładał jak trzeba i nie zabezpieczył przed rudą, i go pożarło trochę, o dziwo podłoga w stanie nienaruszonym tylko lekki nalot który oczysciłem,.

Dorobiłem dekielek z blachy nierdzewnej, zamontowałem uszczelniłem masą bitumiczną, a potem "mastyką" i jest suchutko i szczelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bono otwory te są to otwory technologiczne... Kiedy karoseria jedzie na taśmie produkcyjnej to właśnie nimi dzwig trzyma karoserie :P

Powiedz mi... maleńka, czy mnie kochasz?? Powiedz mi... czy kochasz moje BMW??


Haratacze - BMW


http://img.userbars.pl/80/15963.png

http://img.userbars.pl/26/5164.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę ten wątek ponieważ borykam (łem) się również z tym problemem . Problem z przeciekaniem do środka auta połączony jest z roszczelnieniem piankowego wytłumienia w drzwiach. Przy silnych opadach deszczu lub na myjni woda ściekająca po szybie przedostale się do wewnętrz drzwi a następnie wylewa się na zewnątrz małymi otworkami (od spodu). Jeśli wody jest b. dużo gromadzi się wewnątrz (ponieważ otworku mają ograniczoną przepustowość). Jeśli piankowe wytłumienie szczelnie przylega do blachy woda ma dodatkową objętość i czeka cierpliwie na odpływ. Natomiast jeśli to połączenie jest rozszczelnione woda wydostaje się przez boczek drzwiowy w przestrzeń pomiędzy uszczelkę zewnętrzną i wewnetrzną, a następnie przelewa się przez próg do środka (w miejscu gdzie nakładka progowa nachodzi na uszczelkę). Uszczelnienie (przyklejenie) piankowego wytłumienia załatwia sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledzę ten wątek ponieważ borykam (łem) się również z tym problemem . Problem z przeciekaniem do środka auta połączony jest z roszczelnieniem piankowego wytłumienia w drzwiach. Przy silnych opadach deszczu lub na myjni woda ściekająca po szybie przedostale się do wewnętrz drzwi a następnie wylewa się na zewnątrz małymi otworkami (od spodu). Jeśli wody jest b. dużo gromadzi się wewnątrz (ponieważ otworku mają ograniczoną przepustowość). Jeśli piankowe wytłumienie szczelnie przylega do blachy woda ma dodatkową objętość i czeka cierpliwie na odpływ. Natomiast jeśli to połączenie jest rozszczelnione woda wydostaje się przez boczek drzwiowy w przestrzeń pomiędzy uszczelkę zewnętrzną i wewnetrzną, a następnie przelewa się przez próg do środka (w miejscu gdzie nakładka progowa nachodzi na uszczelkę). Uszczelnienie (przyklejenie) piankowego wytłumienia załatwia sprawę.
podobne miejsce ma chyba i u mnie E46...właśnie wróciłem z samochodu i zaniepokoiła mnie plama wody i mokry dywanik po lewej stronie w okolicach podnóżka. Z oględzin wynika że woda dostała się z góry progu później szczelina między wewnętrzną listwą ozdobną i dalej po dywaniku i w okolice podnóżka. Po opisie kolegi wynika że od jutra zaczynam walke z przyklejeniem tego wytłumienia:/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.