Skocz do zawartości

Kradzieze


jarosd

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupic betke E46-(3 - 3letnia) ale mam jedna zasadnicza obawe- kradziez.

Poprostu obwiam sie ze mi ja dmuchna na poczekaniu.

Napiszcie please jak to jest jest z betkami czy rzeczywiscie tak duzy procent tych aut jest kradzionych czy sa to tylko obiegowe opinie

Ps.

AC -oczywsicei wykupie ale starcic BETKE to nic przyjemnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zamierzam kupic betke E46-(3 - 3letnia) ale mam jedna zasadnicza obawe- kradziez.

Poprostu obwiam sie ze mi ja dmuchna na poczekaniu.

Napiszcie please jak to jest jest z betkami czy rzeczywiscie tak duzy procent tych aut jest kradzionych czy sa to tylko obiegowe opinie

Ps.

AC -oczywsicei wykupie ale starcic BETKE to nic przyjemnego

 

Sprawa kradzieży już się przewijała na forum - popatrz na starsze posty. Ogólnie nie jest dobrze, a jak masz auto zadbane - jest jeszcze gorzej... Jak nie trafi się amator jazdy, to chętny na części. W ostatnich latach sprowadzono b.dużo betek i popyt na części jest... Gdybym nie miał parkingu strzeżonego pod domem i parkingu w pracy - zastanowiłbym się przed zakupem BMW.

Z drugiej strony ginie też dużo Daewoo ............ Więc nie ma bezpiecznego samochodu.

I've got a power, MPower :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Wszystko zależy od tego gdzie mieszkasz, gdzie parkujesz, itp. Poczytaj stare posty o zabezpieczeniach. W bieżącym Auto+ jest duży artykuł o Auto Casco.

 

---

Michał

E34 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic betke E46-(3 - 3letnia) ale mam jedna zasadnicza obawe- kradziez.

Poprostu obwiam sie ze mi ja dmuchna na poczekaniu.

Napiszcie please jak to jest jest z betkami czy rzeczywiscie tak duzy procent tych aut jest kradzionych czy sa to tylko obiegowe opinie

Ps.

AC -oczywsicei wykupie ale starcic BETKE to nic przyjemnego

 

Twoj problem jest mniej wiecej tego rodzaju :

- Pojde na spacer ;

- Nie , nie pojde na spacer , bo przy mojej uliczce jest przejscie dla pieszych , na ktorym ostatnio kogos tam potracili ;

- Posiedze wiec w domu , przy piecu , w cieplych kapciach i serdaczku z owczej welenki i pomarze sobie o pomykajacych pod moim oknem E46 ...:)

Stary , jesli Cie na taka fure stac - to ja kupuj . Chocby po to , aby wiedziec co bys stracil , gdybys z niej zrezygnowal . Na rynku jest zabezpieczen od cholery , wystarczy sie mocniej tym zainteresowac . I spisz spokojnie ...:)

Pozdr...:)

MKa E46 M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupic betke E46-(3 - 3letnia) ale mam jedna zasadnicza obawe- kradziez.

Poprostu obwiam sie ze mi ja dmuchna na poczekaniu.

Napiszcie please jak to jest jest z betkami czy rzeczywiscie tak duzy procent tych aut jest kradzionych czy sa to tylko obiegowe opinie

Ps.

AC -oczywsicei wykupie ale starcic BETKE to nic przyjemnego

 

Twoj problem jest mniej wiecej tego rodzaju :

- Pojde na spacer ;

- Nie , nie pojde na spacer , bo przy mojej uliczce jest przejscie dla pieszych , na ktorym ostatnio kogos tam potracili ;

- Posiedze wiec w domu , przy piecu , w cieplych kapciach i serdaczku z owczej welenki i pomarze sobie o pomykajacych pod moim oknem E46 ...:)

Stary , jesli Cie na taka fure stac - to ja kupuj . Chocby po to , aby wiedziec co bys stracil , gdybys z niej zrezygnowal . Na rynku jest zabezpieczen od cholery , wystarczy sie mocniej tym zainteresowac . I spisz spokojnie ...:)

Pozdr...:)

MKa E46 M3

 

Zapraszam zabezpieczoną MK-ę na ulicę powiedzmy Wrzecino obok giełdy Wolumen i pozostawienie samochodu na jedną noc - gwarantuję mnóstwo wrażeń przy porannym wsiadaniu do samochodu ( jeśli jeszcze będzie ). Napewno jest dużo takich miejsc - to akurat nieświadomie sprawdziłem namacalnie... :?

Gratuluję spokojnych snów :D

I've got a power, MPower :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam zabezpieczoną MK-ę na ulicę powiedzmy Wrzecino obok giełdy Wolumen i pozostawienie samochodu na jedną noc - gwarantuję mnóstwo wrażeń przy porannym wsiadaniu do samochodu ( jeśli jeszcze będzie ). Napewno jest dużo takich miejsc - to akurat nieświadomie sprawdziłem namacalnie... :?

Gratuluję spokojnych snów :D

 

To oczywiste , ze uniwersalnej recepty na potencjalnego zlodzieja nie ma , ale nie ma tez powodow aby popadac w skrajnosc . Gdyby podazac Twoim torem myslenia - to podam Ci inny przyklad :

dwa dni temu siedze sobie grzecznie w swojej furce , zaparkowanej na chodniku i czekam na kogos . Nagle jakis dziadzius "super uwaznie" -wycofuje swoja Toyotka i kasuje moje lewe drzwi . A jeszcze kilka godzin wczesniej zasuwalam na autodromie , mrozac krew w zylach zebranym gapiom i nic - nawet drasniecia . A stojac grzecznie - zarobilam dzwonka . Czy wiec bezpieczniej powinnam sie czuc jezdzac , a nie stojac ? A moze w ogole nie powinnam juz na te ulice wjezdzac ? Tylko , ze to u licha miejsce pod moim lokum , wiec co ? - zmienic miejsce zamieszkania ?...:)

Pozdr...:)

MKa

E46 M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam zabezpieczoną MK-ę na ulicę powiedzmy Wrzecino obok giełdy Wolumen i pozostawienie samochodu na jedną noc - gwarantuję mnóstwo wrażeń przy porannym wsiadaniu do samochodu ( jeśli jeszcze będzie ). Napewno jest dużo takich miejsc - to akurat nieświadomie sprawdziłem namacalnie... :?

Gratuluję spokojnych snów :D

 

To oczywiste , ze uniwersalnej recepty na potencjalnego zlodzieja nie ma , ale nie ma tez powodow aby popadac w skrajnosc . Gdyby podazac Twoim torem myslenia - to podam Ci inny przyklad :

dwa dni temu siedze sobie grzecznie w swojej furce , zaparkowanej na chodniku i czekam na kogos . Nagle jakis dziadzius "super uwaznie" -wycofuje swoja Toyotka i kasuje moje lewe drzwi . A jeszcze kilka godzin wczesniej zasuwalam na autodromie , mrozac krew w zylach zebranym gapiom i nic - nawet drasniecia . A stojac grzecznie - zarobilam dzwonka . Czy wiec bezpieczniej powinnam sie czuc jezdzac , a nie stojac ? A moze w ogole nie powinnam juz na te ulice wjezdzac ? Tylko , ze to u licha miejsce pod moim lokum , wiec co ? - zmienic miejsce zamieszkania ?...:)

Pozdr...:)

MKa

E46 M3

 

Kto tu mówi o skrajnościach, zaraz, zaraz niech popatrzę, chyba tylko Ty :lol: Czy ja sugeruję żeby nie kupować wogóle samochodu albo żeby nie jeździć :shock: Nie, tylko Twój komentarz wydał mi się zbyt naiwny, jakbyś nie znała naszych realiów, albo miała na zbyciu dużo "prawnych środków płatniczych w Polsce" :D czego Tobie i nam wszystkim gorąco życzę !!!!!!!!!!!!!!! A kupować i jeździć i tak będziemy bo kochamy nasze samochody ( i dziewczyny też :lol: ) ale trzeba być świadomym zagrożeń i starć się ich unikać. Się rozpisałem aż mi się tusz skończył .......

I've got a power, MPower :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Zgadzam się z kolegą - ostanio znajomej buchnęli ładnego amerykańca chyba jakiś dodge - na Bródnie. Za drobną opłatą znalazł się, samochód miał nie uszkodzony zamek ani okna czy maska - czary chyba normalnie a też miał nie byle jakie zabezpieczenie.

Wrzecino obok giełdy Wolumen

Fakt to miało ciekawe miejsce

Wracając do tematu to niema idealnego zabezpieczenia, dla dobrego złodzieja to tylko kwestia czasu w jakim to zrobi. No cóż, taka jest smutna Polska rzeczywistość :evil:

Trzeba się liczyć z takim ryzykiem i nieważne czy jest to BMW czy Cinquecento ale nacieszyć się zawsze warto, może nie wzbudzi takiego dużeg zainteresowania w Twojej okolicy. Temat wart przemyślenia.

PS. kup bo będziesz chodził chory poźniej dlaczego tego nie zrobiłeś :)

Pozdrawiam, Mariusz

"Mario"

F11 Sophisto Grau


http://i59.tinypic.com/242j57c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam zabezpieczoną MK-ę na ulicę powiedzmy Wrzecino obok giełdy Wolumen i pozostawienie samochodu na jedną noc - gwarantuję mnóstwo wrażeń przy porannym wsiadaniu do samochodu ( jeśli jeszcze będzie ). Napewno jest dużo takich miejsc - to akurat nieświadomie sprawdziłem namacalnie... :?

Gratuluję spokojnych snów

A kupować i jeździć i tak będziemy bo kochamy nasze samochody ( i dziewczyny też :lol: ) ale trzeba być świadomym zagrożeń i starć się ich unikać. Się rozpisałem aż mi się tusz skończył .......

 

Mam wrazenie Safik , ze myslimy tak samo , tylko ze mnie nie odjechalo jeszcze zadne autko i na rozgoszczenie sie w mojej E46 - tez jakos zaden zlodziej nie mial ochoty . Ty widocznie miales mniej szczescia , ale jesli podsumujesz : nie najlepsze zabezpieczenia w swojej bmce + noc obok gieldy Wolumen - to bedziesz mial jak na dloni odpowiedz na pytanie : na ile "pomoglem" zlodziejowi w obrobieniu mojej fury .

Jak widze wnioski wyciagnales i zaufales parkingom strzezonym .

Ja tez . I wciaz spie spokojnie ...:)

I nie tylko ja . Popatrz jakie furki poruszaja sie po warszawskich ulicach .

Ich wlasciciele z pewnoscia nie sa wiezniami wlasnych aut .

Tak wiec - niech "jarosd" , ktory zaczal ten watek - nie zniecheca sie kradzieza i smialo wchodzi w E46 . Naprawde warto !...:)

Pozdr...:)

MKa

E46 M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kilkuletnimi beemkami (4-7dmio) pomykam po Warszawie od jakichś 13 lat i moje doświadczenia są takie:

 

1. Tylko JEDEN raz była próba włamania do mojej BMki - w 1995 późnym wieczorem w zimie (ciemno) zaparkowana przy ulicy na blokowisku Orlik

2. Vide mój przypadek powyżej - ważniejsze jest gdzie zostawiasz samochód niż to, jakie masz zabezpieczenia

3. Porządne zabezpieczenia znichęcą/przeszkodzą szczylom chcącym "pojeździć" i pomniejszym złodziejaszkom rąbiącym dla części

 

Czyli, w sumie tak jak pisała MKa, trzeba myśleć i nie prowokować losu, parkując na noc w niestrzeżonych miejscach w szemranej okolicy + mieć odpowiednio porządne zabezpieczenie (nie koniecznie od razu LoJack czy GPS). 8)

 

Nie pomagajmy złodziejom :wink:

 

Bierz E46. Najlepiej minimum 323 i mocniejsze ;-)

 

 

PS: w tym samym czasie "przeżyłem" kradzieże 3 Hond Civic i 1 VW Passata należących do moich współpracowników - parkowali mniej więcej w tych samych miejscach co ja. Generalnie, jak popatrzysz na statystyki kradzieży BMki są mało chodliwe, nawet z uwzględnieniem ilości zarejestrowanych - np. Audi jest dobrych kilka, kilkanaście razy bardziej narażone! Podobnie VW, Opel...

Pozdrawiam


PN

BMW Klub Polska

E34 525i '93

E36/8S '98

E53 4.6is '03

E36 325i '91-'92 SPRZEDAM BARDZO DROGO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciagu 4 lat posiadania ostatniego samochodu BMW 520i 54V E34 - trzy razy usiłowano mi ten sprzęt buchnąć. Pierwszy przypadek w Wa-wie Jankach - cwaniak otworzył klapę od spodu (pisałem już o tym przy okazji problemu z linką), ale głupek nie przewidział alarmu i tego, że ja już wychodziłem z H-marketu. Drugi raz - Puck, małe miasto na Pomorzu, moja Betty z całkowicie obca rejestracją (uwaga nad morzem zwijają samochody przyjezdnym) stała sobie całą noc na parkingu pensjonatu... O 5 nad ranem jednemu z gości zebrało się na wyjazd do domu... i chwała mu za to, bo spłoszył typów, którzy zdążyli przepiłować dwie kłudki w bramie i dorwali sie do zamka mojego samochodu... Trzeci raz - potężna ulewa w Łodzi, jadę do szpitala w odwiedziny, nie ma parkinkgu strzeżonego, zostawiam BMW pod oknem szpitala, z którego będę mógł kontrolować sytuację. Nie wiem jak to się stało (w którym momencie.. może zaraz jak zostawiłem BMW i jeszcze nie zdążyłem dojść do szpitala), ale jak przyszedłem zamek rozwalony, w stacyjce łamak... Glina przyjechała po 1,5h PÓŁTOREJ GODZINY!!!, papierkowa robota i wszystko w tym temacie. A ha powiedzieli, że właśnie przed chwilą odjechało autko tej samej marki z pod centrum handlowego M1, i gratulują mi dobrego zabezpieczenia... Jeśli kupujesz BMW, to Będziesz Miał Wydatki (Zabezpieczenia, parkingi, ubezpieczenia, naprawy, ETC..) ale ja kocham te samochody...
Pozdrawiam, Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż myślę że ta cala dyskusja jest do d... poniewaz samochody kradli i beda kradli kwestia tylko ile . Mysle ze w statystykach "maluchy" bija ta niechlubna statystyka na leb bmw .

Swojego czsu byl opis zabezpieczen w auto swiat , miedzy innymi bmw E-39 do ktorego wchodzili goscie w 5 minut bez wybicia szyby i innych podobnych wlamow a do jaguara w 8 czy 16 sekund!!!! (do uruchomienia). Tak naprawde nie ma samochodu ktorego sie nie da buchnac kwestia zbiegu okolicznosci.

Jezdze od 5 lat bmw teraz to jest moje drugie stawiam w dzielnicach ogolnie uznanych za "ciekawe" poki co nic.

Jarosd nie zastanawiaj sie wbrew pozorom nie jest tak zle chcesz kupic to auto nie mysl o takich pierdolach emka napisala "Stary , jesli Cie na taka fure stac - to ja kupuj . Chocby po to , aby wiedziec co bys stracil , gdybys z niej zrezygnowal" .

Kupuj !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Generalnie sposobu na złodzieji nie ma ale można im utrudnić zadanie.Kup samochód,wstaw alarm a do tego pogadaj z jakimś kolegą-elektronikiem aby Ci zrobił mądre,niestandartowe odciecie zapłonu.Takie własnoróbki są najgorsze dla złodzieji.On nie ma czasu grzebać nie wiadowmo ile ,tylko znajdzie następne auto.A twoje zostanie na miejscu. :D

 

A tak z innej beczki.Jak Ci ukradną tą beemke to sobie kupisz jeszcze lepszą. :wink: Głowa do góry i po samochód. :)

 

Pozdrawiam Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima pojechalem na 1-dniowa wycieczke nad morze. W Międzyzdrojach ktos chyba dobieral sie do autka. Alarm (Clifford) odbezpieczony, zamki pootwierane. Na szczęście mam jeszcze odciecie zasilania pompy i odciecie zaplonu zrobione przez elektryka za poprzedniego właściciela. Dobrze ukradli tylko zapach, ale szkoda, bo ładnie pachniał i kosztował 20zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Poczytałem .... i trochę nerwowo spoglądam w okno, ale myślę że faktycznie nic na to nie poradzimy, możemy tylko dmuchać na zimne. Moim zdaniem najlepsze zabezpieczenia to te niestandardowe, no i oczywiście odpowiednie miejsca do parkowania. Pocieszający jest fakt, że już nie można sprowadzac tylu uszkodzonych aut, bo wtedy 80% kradzieży było spowodowane głodem cześci zamiennych - sam widzę w Przeźmierowie na giełdzie stosy części które są "niby" przywożone z Niemiec - a to absurd bo sam jeżdżę do Niemiec i tam częsci są 3 X droższe niż u nas - ale to już wątek na inny temat "działalność polskiej policji".

POZDROWIONKA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cwaniaków nie ma rady. Jak upatrzą sobie auto to i tak je zwiną.

Pozostaje zabezpieczyć auta tak by gnoje nie wzięli sobie na przejażdżkę i dobrze sobie AC wykupić i tyle.

Przeczytałem ten artykuł na Onecie i to prawda, że nie warto pakować kosmicznych pieniędzy w zabezpieczenia bo i tak je wyrafinowani złodzieje obejdą.

 

pozdroofka,

Baca

Czy teoria zgadza się z praktyką? W teorii tak, w praktyce nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Hmm a co np. z funkja kodu w E32 w pelnym OBC ? nie jest wystarczajacym zabezpieczeniem dla cwaniaczków? mechaniczne zabezpieczenia i dokladane alarmy sa latwe w pokonaniu... Co myslicie o OBC i kodzie w nim?
"Beti" jest stara ale ma klasę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Co myslicie o OBC i kodzie w nim?

W instrukcji jest napisane co zrobić, gdy zapomnisz kodu. Czyli jak obejść zabezpieczenie... więc raczej jest marne. Choć wg. instrukcji zajmuje to około 15 minut.

Już kiedyś o tym pisaliśmy.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jak kupowałem Beti to każdy mówił zobaczysz ukradną ci i bedziesz miał swoją bmwu.Wychodze z takiego założenia że jak ukradna to i tak ubezpieczenie mam , nie całkowicie uzyskam równowartość samochodu ale zawsze ,można dołożyc i kupic sobie lepszy.Oczywiście bedzie bolało po stracie najukochańszej ale trudno. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej! Kradną lub próbują kraść wszystko... moją malutką, mimo, że ma już 18 latek (osiemnaście) już 2 razy jakiś pacan próbował podprowadzić... Za pierwszym razem zostawiłem radio (panel oczywiście zabrałem), za drugim wyjąłem całe radio a i tak mam do wymiany bębenek zamka w drzwiach pasażera... (za pierwszym razem drzwi kierowcy):evil: . Ciekawi mnie to, że obok stało e-34 chyba z silnikiem v8... (szeroka nerka) i jeszcze jedna 5 ale już nie wiem co tam ma... obie ładne, zadbane,"bandyckie". A ktoś się połakomiłna moje stare, biedne 318i... Wydaje mi się to troche dziwne... Boję się teraz zostawiać moją furke. Co będzie jak za 3 razem uda mu się wejść? Myślę, że dopóki będą istnialy giełdy nie będziemy mogli chociaż trochę spokojniej spac... A teraz? Kicha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Przymierzam sie do zakupu E30 316 z 89-92r.

 

Nie ukrywam, ze tez sie boje kradziezy. :worried:

Poczytalem wiele postow ale byly w wiekszosci o nowszych Beciach, wiec kilka pytan

 

Czy niedawno E30 316 komus ukradli (ogladajac oferty moge sie dodatkowo rozgladac), czy jest popyt na takie dla czesci - jak to obecnie wyglada?

Jak zabezpieczyc przed takimi co chca sie przejechac i polprofesjonalistami (z fachowcami nie da rady, znajomy kiedys przegral skrzynke wodki bo sie zalozyl ze do jego samochodu sie nie da wejsc :mad2: )?

Chcialbym wykupic to niepelne AC tylko od kradziezy (jezdzic jak wariat nie planuje :)), czy ktos mi tak ubezpieczy samochod z 89r.?

 

Z gory dzieki za wszelkie info.

Za jakies autorskie patenty do E30 na priv w szczegolnosci.

 

pzdr all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.