Skocz do zawartości

Nankang Ultra Sport NS-II czy warto?


alex_d

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzicie o tych oponach? może ktoś je posiada?Made in Taiwan...zamierzam kupić w rozmiarze 225/50 r16

 

%5B393%3A480%5Dhttp%3A//image.ceneo.pl/data/products/886036/product.jpg

Nankang Ultra Sport NS-II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tu na forum zdecydowanie oddradza produkty azjatyckie (oczywiscie Japonia to oddzielna kategoria). Ze niby nie maja technologii, gorsze surowce, slabe know-how. Osobiscie czuje, ze coraz mniej w tym prawdy. Analogicznie co mysla w oponach Kormoran w dalekim swiecie, mimo, ze my wiemy ze to przyzwoity segment economy? Albo co kilka lat temu mowilo sie o autach Kia? A dzis KE blokuje jak moze Zeran, ciekawe czemu sie tak boja d.Daewoo? Firmy rozwijaja sie skokowo, technologia to zakup, tak samo jak przyciagniecie do firmy dobrych fachowców.

 

Opony Nankang, Nexen itp sa przeciez dystrybuowane w Europie. Spelniaja normy, przepisy bezpieczenstwa. Pewnie jest prawda, ze cechuja sie gorszymi walorami, funkcjonalnoscia od renomowanych producentow. Pamietaj jednak, ze rankingi/testy nie sa pozbawione ocen subiektywnych, czesto wspartych $. Kiedys w autoswiecie byl dramatyczny test opon chinskich, ze nie radzily sobie na mokrym a poddawane ekstremalnym testom (przekraczajacym normy!) eksplodowala. No wiec moze wystarczy do zakupu dodac troche rozsadku. Nie siegac po granice bezpieczenstwa czy prawa fizyki. Osobiscie mam coraz mniejsze obawy wobec opon z Taiwanu czy Korea. Chinczykom jeszcze sie poprzygladam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

masz w miarę mocny silnik, a opony kupuje się raz na kilka sezonów - osobiście dołożyłbym trochę i kupił coś pewnego, ale głównie dlatego, że nie znam tych opon i nie znam osobiście nikogo, kto by je polecał ... choć cenowo wypadają na prawdę korzystnie

 

poza tym na aluminiowe felgi warto poszukać opon, które mają osłonę rantu - chroni felgi nie tylko przed krawężnikami, ale też przed koleinami

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie zwracałbym uwagi na ochronny rant bo to pic na wodę- jak juz ktoś wspominał na forum i tak przy starciu z krawężnikiem nie ochroni on skutecznie felgi.

Ja czekam właśnie na 2 sztuki 17 nankang, zobaczymy czy było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie że NIE MASZ RACJI.

Na codzień nie walisz co chwila czołowo w krawężnik, prawda? Natonmiast częśto się zdarza lekko przytrzeć bokiem opony przy ciasnich skretach albo parkowaniu równoległym, prawda? I przy niskim profilu opony felga się drapie. I w takich sytuacjach ten rant ma chronić felgę przed uszkodzeniami.

 

No i oczywiście czekamy na opinie o letnich Nankangach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg niemieckiego adac jest tylko warunkowo polecana, na co wpływ miały przede wszystkim jej właściwości na mokrej nawierzchni. zajęła 3 miejsce od końca w teście wśród 18 opon.

tu test dla rozmiaru 205/55R16

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/205_55_R16V/default.asp?ComponentID=173758&SourcePageID=8772#

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wrócę do tematu tych oponek choć nie mogę jeszcze ich oceniać bo jeszcze ich nie używałem.

Zamówiłem 2 sztuki 17 nankang . Czekałem około 2 tygodnie ( długo ale szły z Niemiec), odebrałem przedwczoraj a dziś zapukał do mnie kurier i dostarczył 2 następne opony.

Ktoś w niemcowni się pomylił i wysłał 2 razy to samo zamówienie. Czekam na wiadomość i jakby co zwrócę te dwie a jak nie to będzie dla mnie miły prezent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pierwsze kilometry na nich zrobilem(ok 1000 km).I pierwsze wrazenia jak najbardziej pozytywne.Wadomo-po tak malym dystansie ciezko o konkretna opinie,ale jak narazie jestem zadowolony.Na suchym sa naprawde swietne,na mokrym tez jest nie najgorzej.Wydaje mi sie ze sa dosc glosne i jest to narazie jedyna rzecz ktora moge zarzucic tym oponom.Ale generalnie jak za te pieniadze to jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Mam juz 5tys na nich zrobione i jestem zadowolony.Co do slizgania na mokrym to zgadzam sie z PAVKO chociaz zauwazylem ze kluczowe znaczenie ma tutaj rodzaj asfaltu(wiadomo-asfalt asfaltowi nie rowny).Opony sa twarde przez co gorzej spisuja sie na mokrym ale z drugiej strony mysle ze szybko sie nie zetra i dlugo mi posluza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja polecam, na pewno pewniej się czuje na nowych ustrasport II niz na zajechanych dunlop sp sport.

na oponach jechałem do chorwacji- spisały sie znakomicie na niemieckich autostradach z jazdą z duża prędkościa jak i w ulewnym deszczu, w końcu samochód jeździ jak po sznurku, przestało wozić na koleinach...

za 4 sztuki 225/55/16 dałem 1040 zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony dobre jako alternatywa dla starych i zużytych opon ale , ale nie do sportowej jazdy i samochodów dużej mocy, dodatkowo bardzo słaba droga hamowania zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni, to nic więcej jak zwykła twarda guma o ładnym bierzniku. Nowoczesne opony posiadają specjąlną mieszankę gumowo/silkonowo/krzemową która zapewnia doskonale zachowanie na drodze, mam Yohohammy AVSsport, po prostu bajka, a ile trzeba wysiłku aby zmusić taką opone do piszczenia na zakręcie i cichutkie jak makiem zasiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzewam starego kotleta :)

Czy ktoś coś może dodać??

Jakieś nowe opinie ?? wrażenia ??

Rozważam zakup nowych oponek i właśnie myślę nad oponami firmy Nankang oraz Nexen.

Moje auto to bmw e36 2.0 benzynka.

Pozdrawiam

http://mlodzi.pl/auto.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hej.Pisalem juz w tym temacie,gdy kupilem nankangi.Obecnie jezdze juz na nich trzeci sezon.Przebieg-jakies 30 tys,moze troche wiecej.I z opon jestem zadowolony-ale tylko z dwoch :? .Tych made in taiwan.Drugie dwie sa made in china i po tym sezonie beda do wywalenia.Nie dosc ze bieznik sie konczy to na dodatek bardzo nierownomiernie sie zuzywa.Dodatkowo w trakcie jazdy czuc ze te chinskie mają o wiele gorsza przyczepnosc,zwlaszcza na mokrym.Te tajwanskiej produkcji sa nadal w dobrym stanie.Wypada mi tylko zalowac ze nie trafilem czterech sztuk takich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.