Skocz do zawartości

ciemnosc / wymiana szkla reflektora


Bodo735

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam taki problem ze gdy wjade w nie oswietlona ulice gdy juz jest ciemno zasieg widocznosci ogranicza sie do paru metrow, lampy przednie daja strasznie slabe swiatlo, i teraz mam pytanie czy wymiana szkla reflektora cos pomoze, bo stare sa wiekowe i nie zabardzo przejrzyste i czy taki zabieg jest trudny, i czy warto zainwestowac w tanie zestawy ksenonow np. z allegro, takie ksenony poprawia cos sytuacje
e38 m62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szklo można wypolerować krążkiem filcowym, pastą lekko ścierną i wiertarką. Poszukaj o czyszczeniu reflektorów na forum "Zrób to sam" Nie będziesz musiał kupować nowych a efekt będzie powalający. A ksenony są super-nawet te z allegro
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do polerowanie idealnie nadaje się zwykła pasta Tempo, jest lekko ścierna i nie pozostawia rys, trzeba tylko robić co chwilkę przerwę, by nie przegrzać szkła i żeby nie pękło. Później wystarczy tylko umyć szkło dobrym plynem do szyb i mamy nowy reflektor :mrgreen: Jak ktoś chce, to wrzucę foto-relację z takiej operacji :wink:
I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do polerowanie idealnie nadaje się zwykła pasta Tempo, jest lekko ścierna i nie pozostawia rys, trzeba tylko robić co chwilkę przerwę, by nie przegrzać szkła i żeby nie pękło. Później wystarczy tylko umyć szkło dobrym plynem do szyb i mamy nowy reflektor :mrgreen: Jak ktoś chce, to wrzucę foto-relację z takiej operacji :wink:
WRZUC FOTY JAK TO ZROBILEŚ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj foto bo coś mi się nie wydaje że tak ię da:)

kiedyś próbowałem i efekt był żaden :? może coś żle robiłem

W umie teraz to bez znaczenia bo chce kupić gotowe światełka z ringami ale jeste ciekawy :D

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam trzeba również pomyśleć o odblasku żarówki bo to najczęściej powód słabych świateł;odblask sie wytopi i nie pomoże nawet nowe szkło.Pozdrawiam :D

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odbłyśnikach i czyszczeniu soczewek Leszku to wiemy ''prawie'' wszystko .Teraz pora skupić się nad wypolerowaniem szkieł jeśli ktoś ma niezawodny sposób to niech go przedstawi bo próbowałem już tego zabiegu z pastą polerską i efekt mało zadowalający ,może coś żle zrobiłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do xenonów to racja efekt jest powalający widziałem u gościa któremu montował znajomy fachowiec to normalnie sie zaraziłem i tez montuje a co do szkieł to również czekam na foto relacje bo słyszałem o papierach sciernych o roznej granulacji do takiego zabiegu także sama pasta daje taki efekt :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak źle świeca to proponuje je rozebrać - niekoniecznie ze szkła, ale odkręcić 3 wkręty z tyłu reflektora i wyciągnąć soczewkę. Poprzez otwór wyczyścić szkło od wewnątrz i oczywiście przeczyścić samą soczewkę (z dwóch stron) oraz odbłyśnik. jeśli chodzi o odbłyśnik pod żadnym pozorem nie używać detergentów, ani nawet wody - przetrzeć miękką, suchą szmatką i delikatnie bo inaczej zejdzie chrom i będzie jeszcze gorszy efekt.

 

Ja zakładałem niedawno do swojej xenonki z Allegro i działają super - razem z xenonami wyczyściłem reflektory - trwało to trochę dłużej ale efekt niewspółmiernie dobry. Przypominam o regulacji ustawienia świateł po każdej takiej ingerencji.

 

Pzdr

Chester

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

juz troche czasu to bylo wiec aukcja juz nieaktualna - ale wszystkie na Allegro z tych tanszych sa podobne. Ja kupiłem HID 6000 K i swieca zajefajnie. Adapterów jako tako nie ma - po prostu kupujesz zestaw pod żarówki H1 i żarniki ksenonowe maja juz odpowiednie adaptery - tak, aby wejsc w miejsce oryginalnych żarówek. Później regulacja reflektorów i świecą jak ta lala :)

Polecam

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja kilka dni temu rozebrałem obydwie lampy i umyłem wodom z płynem a po wysuszeniu na grzejniku przeczyściłem delikatnie soczewkę lustro i szkło płynem do mycia szyb,założyłem żarówki osram 55w efekt wart zabawy.polecam taki zabieg.dodam że szkła nie były matowe.

PASJONAT E32 posiadałem E32:730R6,730V8,750V12

......................................................................

POSIADAM E32 750 V12 SPRZEDAJE CZĘŚCI

TEL 513068207

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam zmatowione szkła lewej lampy. Oba, tak jakoś wyszło :). Głębokość ubytków przekreśliła szanse na wypolerowanie. Na początku kupiłem szkła, od razu cztery plus koszty transportu, ponad 100zł. Kicha, szkła z logiem firmy XXXX, dwa ukruszone, niby na rancie, ale skąd mam wiedzieć czy pęknie dalej. Echh szkoda kasy! Kupiłem zamiennik lampy i!!!!.... całe szczęście że delikatnie do tematu podszedłem, a sprzedawca okazał się solidny (lub już doświadczony). Mocowania lampy wymusiły taką pozycję, ze nie pasowało z grilem :jawdrop: także oddałem lampę (długie i mijania). Dobrze się z resztą stało, bo zamienniki różnią się budową odblasku i wyglądem, więc jeden zamiennik, a druga oryginał... kiszka!! Jeszcze coś odnośnie xenonów, przypominam, że w oryginale w E32 xenony miały temperaturę 4300k, a zatem białe światło. Zakładanie 6000k lub więcej daje radość użytkownikowi, ale skazuję tym samym na dezaprobatę wśród znawców. Także kiszka!! Do tego żeby całość miała ręce i nogi, wypadałoby ładnie oprawić żarnik w lampie, a tu pojawia się problem, bo zaślepka na gwincie jest za płytka i nie mieszczą się przewody wychodzące z żarnika. Tu pozostaje inwencja twórcza!

Dodam, że kupiłem już oryginalną lampę w bardzo dobrym stanie z silniczkiem za 120 zł.

Powodzenia

Patrzcie w lusterka, BMW są wszędzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego żeby całość miała ręce i nogi, wypadałoby ładnie oprawić żarnik w lampie, a tu pojawia się problem, bo zaślepka na gwincie jest za płytka i nie mieszczą się przewody wychodzące z żarnika. Tu pozostaje inwencja twórcza!

Powodzenia

 

Czesc

Jesli chodzi o przeprowadzenie kabli przez zaslepke żarowki to w moich xenonach była gumowa przelotka. Wystarczyło otwornicą wywiercić dziurę i przeprowadzić kable. Wygląda to estetycznie i jest praktyczne.

Jeśli chodzi o żarniki 4300 K które to wystepowały w oryginale - ok, ale to nie znaczy że takie coś jest najlepsze bo bylo w oryginale. 6000 K daje czyste białe światło z nalotem xenonu czyli czegoś takiego co daje rozproszenie światła przez soczewkę - tzn. tęcza barw. Białe - np. pasy na jezdni świecą się niczym podświetlone ultrafioletem, a przy tym nie jest to męczące niebieskie światło. Zreszta czy jest to 4300 K czy nawet 8000 lub 10000K to jednak jest to światło zbliżone do dziennego.

Jeśli chodzi o przeciwnikow xenonów z uwagi na brak samopoziomowania to zapraszam do przejażdżki z przeciwnej strony samochodu z oryginalnymi xenonami jadacego po naszych wspaniałych drogach na których samopoziomowanie i podskoki karoserii nie wyeliminują oślepiania - po prostu nie nadążają. Ważne aby je wyregulować i myslę że będzie ok.

Pozdrawiam

..:: Burzę Mity Wyobraźni ::..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.