Skocz do zawartości

Sekwęcyjny wtrysk gazu


Rekomendowane odpowiedzi

ADAM3 napisał A po co Tobie taka informacja? Chcesz wiedzieć jak najszybciej wykończyć silnik?

Jeśli nie wiesz to po co zabierasz głos,taki wywód jest mi do niczego nie potrzebny i w niczym mi nie pomaga.A j0hnny2007 dziękuje serdecznie za podpowiedz,pozdrawiam martin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to ze to wykancza silnik to niezbyt udane stwierdzenie, ale tak slyszalem, chociaz moze cos w tym racji jest bo gaz ma inne wlasciwosci przy nie rozgrzanym silniku i po cos dlatego tak zrobili, zeby zalaczal sie tylko przy odpowiedniej temp, wiec uzywac tylko awaryjnie.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj, co ja tu słyszę.. tego nie wolno robić... Silnik musi co jakiś czas na tej benzynie pochodzić, już nawet nie patrząc na to, że jednak benzyna daje lepszego kopa przy rozruchu. Ważne jest to, że benzyna smaruje wtryskiwacze, a jak nie będzie nigdy benzyny dostawał, to zawory sie naprawde szybko zapieką... to szybka droga do wykończenia silnika :/
Części używane do E36 i E38 !!! TANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,wszystko fajnie napisane tylko....nic co by mnie interesowało,to czy silnik się rozleci,wybuchnie,stopi etc., naprawde mnie nie obchodzi,nie takie było moje pytanie.Ale i tak dziękuje za odpowiedz,szkoda tylko że nie na temat.Pozdrawiam Martin :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejj, co ja tu słyszę.. tego nie wolno robić... Silnik musi co jakiś czas na tej benzynie pochodzić, już nawet nie patrząc na to, że jednak benzyna daje lepszego kopa przy rozruchu. Ważne jest to, że benzyna smaruje wtryskiwacze, a jak nie będzie nigdy benzyny dostawał, to zawory sie naprawde szybko zapieką... to szybka droga do wykończenia silnika :/

 

Nawet podczas pracy na gazie, uzywa pb do smarowania pompy.

U mnie na gazie ma wieksze przyspieszenie na wolnych obrotach, wprost przeciwnie jak na benzynie. Na lpg szybciej sie wkreca, a zwalnia pod koniec, na benz jest odwrotnie, na poczatku mul, potem ladnie leci juz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez to że już wtryskiwacze troche są zapieczone ( trochę są praktycznie zawsze, przez co po jakimś czasie samochód zaczyna gorzej chodzić na benzynie) ale jak sie robi odpalanie na gazie to czeka wymiana tych części... w efekcie dostaje jeszcze pompa paliwa :/
Części używane do E36 i E38 !!! TANIO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przez to że już wtryskiwacze troche są zapieczone ( trochę są praktycznie zawsze, przez co po jakimś czasie samochód zaczyna gorzej chodzić na benzynie) ale jak sie robi odpalanie na gazie to czeka wymiana tych części... w efekcie dostaje jeszcze pompa paliwa :/

 

Jestes pewien? Jak mowisz, ze troche sa zawsze, to juz wogole nie rozumiem w czym rzecz.

Na lpg w stosunku do pb mozna porownac to tak jakbys mial zupelnie inna skrzynie biegow z roznymi przelozeniami ;)

Nie wiem czy to wtryski, podobno stp i tego rodzaju produkty dzialaja, a leje je czasem, wiec chyba nie to chociaz pewnosci nie mam

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w stagu 300 wystarczy trzymajac przycisk od gazu i wlaczyc zaplon ...

 

 

takie odpalanie nie szkodzi silnikowi ani pompie paliwa - szkodzi instalacji gazoweje - wykancza wtryskiwacze gazowe , moze dosc do ich zamarzniecia , moze zamarznac reduktor... jest to odpalanie awaryjne - np gdy skonczy sie benzyna , albo cos sie stalo z ukladem paliwowym ... powinna sie to robic w sytuacjach wyjatkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

dzisiaj udalo mi sie odpalic auto na gazie ( szkoda ze nie tydzien temu i musialem placic za lawete 450zl) . mam instalacje Landi Renzo Omegas.Siadla mi pompa paliwa. a wiec pisze jak to zrobic w takiej instalacji..

 

 

1)przekrecic kluczyk w pozycje ZAPŁON

2)nacisnac przysik od przelaczania GAZ/PALIWO i trzymac tak dlugo poki kontrolki przestana mrygac a sie zapala na stale.

3) uruchomic silnik

 

nie p-olecam tego typu odpalania , lecz w przypadku awarii pompy paliwa gdzies w trasie, tak jak mi moze sie przydac

 

 

jutro biore sie za sprawdzenie pompy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak radzą xsilver i boniu.

Można tego stosować jako awaryjne uruchamianie, lub czasem jak często odpalasz i gasisz auto i silnik cały czas jest ciepły.

Jeśli masz auto na sekwencji i elektroniczny przełącznik (diodowy), to odpalanie działa jak koledzy wyżej napisali., ale jeśli jest instalacja starszej generacji i przełącznika manualny (mechaniczny), to ustawiasz go w pozycji "0" i automatycznie przy pozycji kluczyka zapłon - otwiera się elektrozawór na butli i auto pali na LPG.

Na zimnym silniku ta praktyka jest zła/niewskazana - w pierwszej kolejności rozwalasz reduktor, a dokładnie membranę.

Koszt wymiany reduktora na nowy (z robocizną) to rzędu 350-500pln. Zawsze możesz skorzystać z zestawu naprawczego za 150pln, ale każdy fachowiec odradza, że to kiepskie i krótkotrwałe rozwiązanie - i ja się z tym zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.