Skocz do zawartości

Turbo


Pco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomóżcie !!!!!!! mam E36 silnik 2.8l rok 97 cabrio moc około 215KM chce dopalić ją turbiną. Jest mi ktoś w stanie powiedzieć ile mi da turbo ile mocy więcej czy warto itd czy lepiej kupic M-kę i gdzie mogę to zrobić w 3mieście i jaki jest koszt takiej przeróbki. Wiem sto pytań do ale nie bardzo się orientuje a ufam że tu ktoś odpowiedni się znajdzie :8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszty sa rozne ale kilka tys musisz liczyc. Tak od 7 tys sie zaczyna,mowie o prawdziwym i dobrze zrobionym. turbo mozesz podkrecac. podejzewam ze spokojnie mozesz podkrecic do takiej samej mocy jaka ma ///M3. chodzi mi o silnik 3.2.

 

ale z tym wiaza sie rowniz inne wydatki. Pamietaj ze masz alu blok i nie jest tak wytrzymaly jak blok z M50... Pozdrawiam

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te 215?? mam robiony wydech szlifowane kanały i cos tam jeszcze dokładnie nie wiem kupiłem taką moją sliczną Betty :D dałem za nią prawie 35tys jest w idealnym stanie buda M kolor i w ogóle wszystko od M tylko serce nie te :( wziąłem ją z niemiec schnitzer nad nią pracował także silnik i reszta jest si( zawieszenie nie na nasze XXXXXX kiepskie drogi :evil: ok a wie ktos może lub moze polecić jakiś warsztat w okolicach 3miasta?? gdzie dobre turbo mi wstawią????

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 tys zl na e36 to juz chyba lekka przesada jest...

 

albo stan musisz mniec jak z fabryki w co watpie...

 

polowa ludzi taki niby ma... ale oni chyba nie wiedza co to fabryka...

 

nie widze sensu turbo... nie wiadomo co to wyjdzie itd...

 

lepiej kup M3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd te 215?? mam robiony wydech szlifowane kanały i cos tam jeszcze dokładnie nie wiem kupiłem taką moją sliczną Betty :D dałem za nią prawie 35tys jest w idealnym stanie buda M kolor i w ogóle wszystko od M tylko serce nie te :( wziąłem ją z niemiec schnitzer nad nią pracował także silnik i reszta jest si( zawieszenie nie na nasze kure...... drogi :evil: ok a wie ktos może lub moze polecić jakiś warsztat w okolicach 3miasta?? gdzie dobre turbo mi wstawią????

pozdrawiam

 

No to teraz na hamownie i sprawdz ile naprawde jest tam tych koni. Jak silnik faktycznie w dobrym stanie to mozna sie bawic w kit turbo.

zalezy jaka kasa dysponujesz na ten zabieg wtedy mozna myslec czego mozna oczekiwac po turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Nie wiem czy zamkniesz sie w 20tyś. goniąc 3.2?! - czy to wogole ma sens?

 

(kolektory, ukł wydechowy, "ślimak", cooler, zakucie - koszty mega, potem strojenie, mody przeniesienia napedu bla bla bla..)

 

.. 35 za Twoje E36 (SZOK!) + 20 = 55 >> Za te pieniadze masz M3 E36 + jakies mody i spokojnie 350PS albo 330Ci bla bla bla itp itd..

 

 

..Zdecydowanie wolał bym zakupic kilka gratów i pozostać N/A. Zapewnij silnikowi równie dobre ssanie co wydychanie, do tego strojenie i na pewno zadzwisz nie jednego ;)

 

..Polecam:

http://www.mk-motorsport.de/html_en/e36_3er_motor.htm

 

http://www.mk-motorsport.de/html_en/e36_3er_exhaust.htm

 

Ps: W te 215 jestem skłonny uwierzyć. Moje poprzednie M50B25 miało dokonane podobne zabiegi + mocne wystrojenie i wypluła 216 - tez taka kupiłem :) - po 3 miesiacache sprzedałem - wkurwiała mnie szpachla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 zł to sporo wiem ale auto warte, jest to koszt dla entuzjasty auto ma mase dodatkow hardtop i wiele innych oryginalnych bajerów 18calowe buty pana schnizera komplet alu od M 17 cali na zime i kupe innych wiec same dodatki to masa siana. A w dobrym stanie M3 to nie wiem za35 szukałem same shroty zreszta zalezy co kto oczekuje

dzieki za wszystkie podpowiedzi pozdrawiam all.

P.S a drogi do dupy ze mamy to kazdy wie i mysle ze okreslenie XXXX jest tu na miejscu swietoszku :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 kola za super stan to normalna cena nizej sie nieda a dla wielu stan super to taki nad ktorym ja bym plakal i zeszrotowal . wiec jesli masz to co masz to ok bo M3 porzadne zaczyna sie od 16 tys euro i to e36 bo ponirzej 12 tys to ruiny a dla wielu bylby cud nad cudy .wiec wracajac do tematu masz uklad simensa strojenie tak ja wycisneli 215 do 225 KM, wiecej sie nie da bez ingerencji w sinik turbo to poraszka finansowa 20 tys i nadal 2.8 ale zamiata tylko wydatki spore spalanie kosmos a reszta roboty jak nie jestes entuzjasta z krwi i kosci tylko sie bedzies denerwowal rece umazane po lokcie . i nikt nie bedzie chcial ci cos zreperoac jak sie cos popsuje BO TURBO PANIE , a jeszcze simens jest slaby do strojenia pod turbine . to samo dotyczy kompresora chociasz wybral bym to drugie wyjscie . ALe z tego co napisales jestes facetem przykladajacym wage do szczegolow i zaplacenie wiekrzej kwoty nie jest problemem byle bylo super . ODPUSC SOBIE JAKIE KOLWIEK TEGO TYPU MODYFIKACJE ZBIERZ I KOP M3!!!!!! ale juz w e46 lub wyrzej bo to inna bajka jak pojedziesz do salonu to poogladaj nowe bmw szczegoly uszczelki i wykonanie klasa . E36 to siermiega przy nowych , szkoda gadac a ze mozna wycisnac tyle co ma e46 M i poco reszty brak (CHEBLI < przycisku M < elektroniki < zawiasu < dyfra < i najwarzniejszego takiego czegos co ma M3 jak w nim siedzisz a nie namiastka bo wrzystko takie samo ale nie do konca !!!. jak sie naprawde uprzesz to zadzwon do Unitronic pl . BO w 3 miescie razej nie kombinuj .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera toś mi dał do myślenia E36 bardzo mi się widzi jestem naprawdę entuzjastą tego modelu szczerze nie wiedziałem że większe podkręcenie to więcej problemów hmmm..... chyba pobujam jeszce to lato bez dachu :p i naprawde przerzutka na M-kę tylko M w dobrym stanie tak jak mówisz z 16 eu treba dac ja dałem w zeszłym 9 za swoją także sporo stracę chyba że trafie na takiego maniaka jak ja :)

Dzieki za podpowiedź mam nadzieję że w przyszłości komuś też coś doradzę

Pozdrawiam All

P.S albo zostawie ją żonie niech się polansuje :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a drogi do dupy ze mamy to kazdy wie i mysle ze okreslenie XXXX jest tu na miejscu swietoszku :p

 

A ja mysle, P@co, ze do Ciebie nie dotarlo.

 

Po pierwsze: zapoznaj sie z regulaminem forum, a w szczegolnosci z punktem, w ktorym jest napisane, ze na forum BKP NIE PRZEKLINAMY.

Nastepne Twoje przeklenstwo bedzie skutkowalo ostrzezeniem.

 

Po drugie: nie na miejscu jest dyskutowanie z moderatorem, jezeli jestes upominany o przestrzeganie regulaminu.

 

Po trzecie: tematow o uturbianiu silnika M5XBXX bylo juz na forum sporo.

Uzyj wyszukiwarki, a wszystkiego sie dowiesz.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Moderator ? zanim zapytałem o turbo to szukałem i jakoś nic mi nie wyskoczyło w kwestii o której chciałem spytać, a z tym przeklinaniem człowieku to chyba przesadzasz :duh: , pare kropek to według mnie nie jest przekleństwo. Więc nie rozumiem o co ci chodzi. A jak myślisz inaczej to mnie wykop i tyle Ty tu rządzisz

Całuski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.