Skocz do zawartości

[E39] Krótko i na temat


marcin.monia.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem najlepsze zestawienie to tarcze Brembo a klocki Ferrodo. Renomowane firmy zajmujące się produkcją podzespołów hamulcowych. Taka jest moja wersja i takiej będe się trzymał :mrgreen: . Nie wiem jak jest z ceną tarcz ale klocki wcale nie są jakieś horendalnie drogie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem , że BMW zaleca klocki firm JURID i TEXTAR więc zdecyduje się na wybór jednej z tych marek.

Jurid wydaje się być trochę tańszy.

Odnośnie tarcz nie mam żadnych informacji, więc zawężmy temat do samych tarcz.

Jakie polecacie?

 

 

BMW to chyba zaleca swoje orginaly :D

 

Kompletnie nie bierzesz pod uwage orginalnych tarczy czy moze jednak tak ??

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze zestawienie to tarcze Brembo a klocki Ferrodo. Renomowane firmy zajmujące się produkcją podzespołów hamulcowych. Taka jest moja wersja i takiej będe się trzymał :mrgreen: . Nie wiem jak jest z ceną tarcz ale klocki wcale nie są jakieś horendalnie drogie.

 

Jedź do producenta kolega pracuje w odlewni Brembo gdzieś na Ślaśku :) Dobre bo nasze :)

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepsze zestawienie to tarcze Brembo a klocki Ferrodo. Renomowane firmy zajmujące się produkcją podzespołów hamulcowych. Taka jest moja wersja i takiej będe się trzymał :mrgreen: . Nie wiem jak jest z ceną tarcz ale klocki wcale nie są jakieś horendalnie drogie.

 

Jedź do producenta kolega pracuje w odlewni Brembo gdzieś na Ślaśku :) Dobre bo nasze :)

Nie wiem czy takie nasze bo mają 7 fabryk w europie. Ale na pewno dobre. Brembo zakładają do Porsche ,Nissanie 350 i dużo innych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

do zalozyciela watku - ze wzgledu na to, ze nie mozna reklamowac innych forow, wpisz do google "Zimmermann Sport e39", wyskoczy ci watek z innego forum bmw, gdzie zobaczysz jakim powazaniem ciesza sie tarcze ate

 

pisze to, aby oszczedzic ci troche czasu i pieniedzy na wymiane sprzetu, mnie niestety nikt nie ostrzegl - byc moze przez to, ze nie pytalem i nie czytal tyle ile powinienem...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BMW to chyba zaleca swoje orginaly :D

 

Kompletnie nie bierzesz pod uwage orginalnych tarczy czy moze jednak tak ??

 

hm, ciekawe, a myslisz, ze BMW samo produkuje tarcze hamulcowe? ;)

szukam zadbanej, bezwypadkowej E39 kombi w automacie, z ksenonami, z dużym komputerem najchętniej 528i (ok 30 tys. PLN), 530d, 525d (ok. 40 tys. PLN) z realnym przebiegiem nie wiekszym niz 300 tys. km ;) no i raczej nie z Francji i Włoch ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BMW to chyba zaleca swoje orginaly :D

 

Kompletnie nie bierzesz pod uwage orginalnych tarczy czy moze jednak tak ??

 

hm, ciekawe, a myslisz, ze BMW samo produkuje tarcze hamulcowe? ;)

 

Ale mnie pojechales... tak mysle ze siedza z tylu w fabryce i klepia je mlotkiem az beda okragle, a na koncu biora mazak i podpisuja BMW.

 

A myslisz ze ATE robi z takich samych jakosciowo materialow dla siebie i dla BMW ?? BMW okresla sobie z jakich jakosciowo materialow ma byc eelement. Pomimo iz producent jeden, jakosc materialow rozna. Ta ogolnodostepna sygnowala logiem producenta np ATE jest kompromisem pomiedzy jakoscia/cena. To dla BMW kieruje sie czesto bardziej w stronce lepszej jakosci i wyzszej ceny. I nie mow mi tylko ze to wszystko to samo :) bo jakos w bmw elementy zawieszenia potrafia naprawde dlugo wytrzymac, a np. w peugeocie czy jak to sie pisze, juz nie pomimo iz wszystko robi kilka firm ktora jest w czolowce produkcji czesci.

 

Tak samo jak juz pisalem jest z wycieraczkami. Producent robi dla siebie i BMW z tym ze te dla BMW ( orginalne ) sa naprawde swietne i dlugo pracuja doskonale, te produkowane na wlasna sprzedaz juz sa troche gorsze.

 

Oczywiscie BMW narzuca sobie cos za marke, ale sam element jest wykonany wedlug norm i jakosci materialow ktore zaleca BMW.

 

 

Ale jak chcesz to moge specjalnie dla ciebie myslec ze oni to robia sami, mlotkiem i dlutem wszystko :)

 

 

Tak samo ma sie sprawa tarcz ATE ktore sie krzywia i z czym sam mialem do czynienia, wkoncu wiele wiele osob tak mowi wiec cos w tym jest prawda?? i nie zdziwie sie jak ktos mi powie ze orginalne tarcze BMW zrobilo ATE, ok wporzadku, ale zrobilo je wedlug zalecen BMW i to jest ROZNICA !.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze hamulcowe montowane fabrycznie , czy kupowane w aso to nie to samo co kupowane na rynku , chocby z tym samym logo. Bmw dokładnie okresla specyfikacje i tak np material do wytoczenia tarcz musi byc bardzo dlugo lezakowany. Natomiast producenci tarcz nie uwzgledniaja tego b waznego procesu i efektem tego sa ujawniajace sie dopiero w uzytkowaniu naprezenia strukury wewnetrznej. Tarcze oryginalne sa toczone juz po wystapieniu wew naprezen. To jedna z roznic oryginało i zamiennikow. Ate nie nadaje sie do E39. Podobnie jak Bembo. Jesli u kogos sie sprawdzaja to po prostu ma szczescie. Z reszta temat ten jest mi doskonale znany nie tylko w BMW. Jednym z lepszych zamiennikow jest ZIMMERMAN SPORT. U mnie na na klockach ferodo premier wytrzymały ok 50tys km. Dodam ze jezdze normalnie, nie katujac hamulow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak juz pisalem jest z wycieraczkami. Producent robi dla siebie i BMW z tym ze te dla BMW ( orginalne ) sa naprawde swietne i dlugo pracuja doskonale, te produkowane na wlasna sprzedaz juz sa troche gorsze.

 

Na pewno dlatego w Focie jest tak duzo czesci ze startymi oznaczeniami producenta... W Sandomierzu firma Pilkington wykonuje szyby do samochodów. M.in. BMW, robi tez zamienniki i jak myslisz? Róznia sie w jakis sposób? Wszystkie przechodzą tą sama kontrolę jakosci i wszelkie nie spełniające norm się wyrzuca. Co do czesci i ich jakosci mam porównanie rownież w przypadku felg aluminiowych. Firma AEZ której felgi sa trochę droższe niz konkurencja nie wypuszcza na rynek zadnych bubli. Kazda felga jest przeswietlana i egzemplarze wybrakowane trafiają do pieca. W fimie Federal Mogul Gorzyce która produkuje felgi z napisem "Made in Germany" jest zatrudniona osoba która szpachluje ubytki widoczne gołym okiem a nastepnie przygotowuje tak naprawioną felgę do malowania.

 

AEZ - http://www.alcar.pl

FM - http://www.centrum-fmg.pl

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest rzeczą jasną, ze wszytkie firmy w tym BMW kupują częsci od podwykonawców żadem producent nie produkuje do swoich aut wszystkich części. Nie ma takiej możliwości.

Wracając do mojego pytanie wychodzi na to ze tarcze Zimmerman są jednymi z lepszych.

Z klockami jest większy problem i nie wiem jakie warto zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpadniesz, ale temat i tak wyląduje w jutro koszu, ATE jak najbardziej :cool2: . Pozdro.

 

A wyląduje dlatego, że ta wyszukiwarka jest do "D" !!! Widać po koledze który zadał pytanie, że nie pisze pierwszego postu i wie od czego jest search, ale to search działało dopóki było kilkaset postów a nie kilka czy kilkanaście tysięcy... Zanim zaczniecie się napinać ikonką :search: spróbujcie sami coś znaleźć... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu powiem ci , że szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie które zadałem dlatego pozwoliłem sobie poruszyc ten temat raz jeszcze.

 

Hej! Ja wcale do Ciebie nie piję - wręcz przeciwnie. Wyszukiwarka jest do bani i tyle. Wiem, bo niby szukać umiem ale co to za szukanie, skoro non stop wyskakuje ponad 150 stron. Równie dobrze możnaby szukać na piechotę w googlach. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak juz pisalem jest z wycieraczkami. Producent robi dla siebie i BMW z tym ze te dla BMW ( orginalne ) sa naprawde swietne i dlugo pracuja doskonale, te produkowane na wlasna sprzedaz juz sa troche gorsze.

 

Na pewno dlatego w Focie jest tak duzo czesci ze startymi oznaczeniami producenta... W Sandomierzu firma Pilkington wykonuje szyby do samochodów. M.in. BMW, robi tez zamienniki i jak myslisz? Róznia sie w jakis sposób? Wszystkie przechodzą tą sama kontrolę jakosci i wszelkie nie spełniające norm się wyrzuca. Co do czesci i ich jakosci mam porównanie rownież w przypadku felg aluminiowych. Firma AEZ której felgi sa trochę droższe niz konkurencja nie wypuszcza na rynek zadnych bubli. Kazda felga jest przeswietlana i egzemplarze wybrakowane trafiają do pieca. W fimie Federal Mogul Gorzyce która produkuje felgi z napisem "Made in Germany" jest zatrudniona osoba która szpachluje ubytki widoczne gołym okiem a nastepnie przygotowuje tak naprawioną felgę do malowania.

 

AEZ - http://www.alcar.pl

FM - http://www.centrum-fmg.pl

 

 

Jak by sie nie roznilo to w gorszch markach aut nic bys wymieniac nie musial. Kolega w Seicento po 30 000 amortyzatory wymienial. i co myslisz ze je klepal pan heniek w garazu ?? zrobila je dobra firma, tylko fiat okreslil CENE i takie sa amortyzatory. BMW tez okresla CENE i takie sa potem czesci. Nie mowie ze tak jest ze wszystkim, ale z wiekszoscia tak.

 

 

W dalszym ciagu uwazam ze tarcze do E39 to tylko orginal, nawet w E36 sie na ATE przejechalem. Jak pracujesz w focie to czemu nie polecasz Kagera, wkoncu to zamiennik taki jak inny, wedlug twojego rozumowania :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracujesz w focie to czemu nie polecasz Kagera, wkoncu to zamiennik taki jak inny, wedlug twojego rozumowania

 

Zakładam to co najlepsze. W Kagerze czasem trafi sie perełka i mozliwe ze byłyby lepsze niz te ATE które Wy kupowaliscie :) Wg mojego rozumowania nie wszystko ma ta sama jakosc... Niektóre ceny mają swoje uzasadnienie, po prostu za jakosc trzeba płacić. Ja zawsze przytaczam przykład BOSCHA który kosztuje, ale ceny biorą sie m.in. z tego ze duzo wydają na swoje laboratoria, aczkolwiek tarcze tez mają w ofercie, tylko nie wiem kto dla nich robi...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracujesz w focie to czemu nie polecasz Kagera, wkoncu to zamiennik taki jak inny, wedlug twojego rozumowania

 

Zakładam to co najlepsze. W Kagerze czasem trafi sie perełka i mozliwe ze byłyby lepsze niz te ATE które Wy kupowaliscie :) Wg mojego rozumowania nie wszystko ma ta sama jakosc... Niektóre ceny mają swoje uzasadnienie, po prostu za jakosc trzeba płacić. Ja zawsze przytaczam przykład BOSCHA który kosztuje, ale ceny biorą sie m.in. z tego ze duzo wydają na swoje laboratoria, aczkolwiek tarcze tez mają w ofercie, tylko nie wiem kto dla nich robi...

 

 

No wkoncu sie mniej wiecej zgadzamy :D

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj zmieniłem tarcze na ATE i wszystko jest ok :D

Teraz już będę mogł spać spokojnie iż mój problem z biciem kól przeszedł w niepamięć :mrgreen: :roll2: Nie zrobiłem za dużo km dzisiaj ale narazie się wszystko pięknie spisuje-hamuje w miejscu klocek wogóle nie smoli i podczas hamowania jest cisza idealna-jestem bardzo zadowolony :D

 

Do kolegi TSA55-smar miedziany w sprayu zdaje b.dobrze,przydał się bardzo i bez niego to ani rusz przy zmianie tarcz gdzie nic nie było ruszane przez ponad rok...

 

Pozdrawiam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
kruk203, nie krakaj :) moze kolega trafil na pozadny komplet ATE... choc czytam rowniez na forum audi, ze ludzie wyrzucali ATE po kilku tys. km... ja rowniez tego badziewia juz nie kupie...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.