Skocz do zawartości

[E39] Krótko i na temat


marcin.monia.bmw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja u siebie wymieniałem hamulce z przodu ponad miesiąc temu. Narazie jest OK, ale mało ostatnio jeździłem, więc jeszcze za wcześnie na jakieś konkretne opinie. Założyłem fabryczne tarcze BMW OEM (choć nie wiem kto je robił, bo tych dostawców BMW ma kilku) i klocki Akebono Euro. Jedyne co mogę powiedzieć na tą chwilę, to że hamują tak samo jak oryginały (tzn. nie odczuwam różnicy), natomiast skończył się problem z nadmiernym pyleniem. Fabryczne klocki są znane z tego, że bardzo pylą, a teraz... parę tygodni mogę przejechać bez mycia felg i dalej są czyste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam sie że przez ostatnie pół roku zmagałem sie z problemem

drgania kierownicy przy predkości od 80 do 90 i przy hamowaniu,

ale tylko w przedziale 140/120 km/h.

Powodem tych dolegliwości był (bardzo trudno wyczuwalny) luz na tulejach

wachaczy górnych.

Nowe tuleje plus porzadna zbieżnośc i teraz miód malina,radośc z jazdy!

Także wszystkim którzy mają podobny problem radze sprawdzic te tuleje.

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż....dorzucę i ja swoje trzy grosze. Od niepamiętnych czasów (myślę że był to rok 1995 i SAAB 9000) ATE i hamulce to była oczywista oczywistość (cytując wielkiego wodza Narodu :twisted2:). No i teraz (a pisałem o tym już w którymś temacie) założyłem taki zestaw (z FOTY bo zniżka) do mojej e46 320d - tarcze zaczęły bić niemal natychmiast (a jestem technicznie "poprawny": ułożenie tarczy z klockiem, żadnej wody do chłodzenia tarcz, itp) ale na szczęście klocki padły po około 14 tysiącach i założyłem ori BMW (też zniżka więc cena 4 tarcz i 4 klocków niewiele wyższa niż w FOCIE). Koniec problemów z biciem i do tego przejechałem nieco ponad 20 tkm do wymiany klocków. Tarcze miały jeszcze grubość na drugie klocki spokojnie. Więc coś chyba jest na rzeczy z ATE w BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.