Skocz do zawartości

Właściwy dobór letnich opon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie pierwszy raz na forum .

Posiadam felgi 16 cali i opony 225/50/16 , które należy wymienić .

Przymierzam się do 205 przód i 225 tył ( 225 na przodzie strasznie

wozi w koleinach ) . Na uwadze mam Klebera Hydraxer .

Proszę o opinie o doborze rozmiaru i o oponach , które zamierzam kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje 4x 205/55/16 lub 205/60/16. 225 na sam tył, wiele nie da, a trzyma samochód. I to spalanie.... U kolegi były 225 przód i 235 tył, a potem zamienił na 4x205/55 i mniej pali (ok2-3L lpg). W tym przypadku wybierasz między wyglądem, a praktycznością. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez 205/55/16 na przod i tyl ale nie klebera . opona najlepiej aby miala rant ochronny wtedy wizualnie wyglada ladnie a jest na tyle w dobrym rozmiarze ze nie wozi po koleinach zastosowanie z tylu 225 wplywa niekorzystnie na prowadzenie sie auta . troche czuc . a jak beda opony z rantem to wygnadem wcale nie odbiegaja 205 od 225 . nawet chyba zgrabniej to wyglada , Ja worze sie na brigstonach i chyba tak juz zostanie jeszcze toyo wchodilo w gre a na lato moze sie kiedys skusze na yokochamy ale narazie brigston mnie zadowala ina mokrym i suchym klei sie do asfaltu . Ja lubie opony ciche wiec szczegolna owage zwracam na ten detal i opony trzymajace na mokrym . wyglad bierznika ma drugorzedne znaczenie bo takim specjalista to nie jeste aby po wygladzie 100% wiedzial co to bedzie i jak bedzie tlumilo badz odprowadzalo wode .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu opon wynika , że te Klebery mają rant chroniący felgę , są

b.dobre na mokrą nawierzchnię i w miarę ciche . Wiem , że reklama ,

reklamą , a życie pokazuje swoje , ale polecał mi je właściciel zakładu

wulkanizatorskiego jako dobre i w przyzwoitej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do 205 przód i 225 tył

 

Kolego nie zakładaj szerszych niż 205. Fajnie będzie się jeździło a wiadomo że silnik 1.8 do najmocniejszych nie należy. Sam wiesz jak się jeździ na 225.

A nie napisałeś nic o felgach. Podaj jakieś parametry :wink:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz wszystkie oponki w jednym rozmiarze, to nie F1 :P

 

pomyśl nad rozmiarem, zastanów się ile chcesz/możesz wydać i bierz najlepsze z tego, co za tę cenę kupisz

 

aaa pamiętaj, ze w oponie oprócz rozmiaru ważne są także inne parametry - zwłaszcza indeks prędkości i nośności - w beemce człowiek chce czasem przycisnąć i lepiej nie przekraczać indeksu prędkości ... a najlepiej zostawić sobie pewien margines

250 za te Dunlopy, to podejrzanie niska cena

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a 215 do E36? Chyba nie powinno tak wozić jak 225. A zawsze szersze niż standartowy rozmiar. Mam 320 i też myślałem już o kupnie letnich i interesują mnie bardzo 215-stki na 16 lub 17 cali felge. Czy to dobry pomysł? Jak w tym przypadku ze spalaniem, przyczepnością i koleinami. Proszę bardzo o podpowiedzi, szukałem na forum ale żadnej precyzyjnej opinii nie znalazłem. Pozdrawiam.
E 36 320i '96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej opony już zamówiłem , a ile są warte

okaże się wiosną jak będą na felgach . Indeksy jak do "Niuni" mają

dobre 91V , producent zaznaczony jako Niemcy , reszta wyjdzie

w praniu . Oferta do sprawdzenia na www.123autoopony.pl .

Jeszcze raz dzięki za porady .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z oponami dla mnie, podpowie ktoś?

 

Ja całe lato śmigałem na oponkach 215/50/17 z przodu. Wiesz zawsze lepiej niż 225. Ale i tak dla mnie za szerokie. Spalana nie liczyłem bo z tyłu miałem 235 to była katastrofa :duh:

Gdybyś był zaineresowany mam 2 sztuki na handel 215/50/17 GY.

Kontakt na PW.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chce kupic opony 4x 215/45/R17 do felg 8x17" et 35 - wlasnie ciekawe jak bedzie sie jezdzilo - zalezy mi tak jak przedmowcom - aby to wszystko i pieknie wygladalo i pieknie sie na tym jezdzilo - to jak to jest z oponami 215 - dobrze czy zle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytałem znajomego mechanika i powiedział że jeden rozmiar więcej czyli na 215 to w niczym nie przeszkodzi, a przyczepność minimalnie lepsza. Nie będzie pogorszenia osiągów, w koleinach też powinna spokojnie dawać radę. Co innego 225, 235,czy więcej, przyczepność będzie większa,ale tu już będzie wyraźnie czuć różnicę w spalaniu, koleiny. Powiedział jeszcze że jak bym załoźył 225 to też źle nie będzie, chociaż wzrost zużycia paliwa będzie już trochę odczuwalny. To tyle czego się dowiedziałem. Proszę o komentarze na temat opon 215. Pozdrawiam.
E 36 320i '96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na E36 rekomenduje 205x55x16. Jak stylu masz 225x55x16 to zaduza opona na twoje autko. M.i Dlatego sie kiepsko jedzie.

 

215x55x16 to tez za wysoka, bardziej pasuje na E34 i E39.

205 = 205mm szerokosci a 215= 215mm szerokosci

 

Ze jak chcesz 225 to stylu maja byc 225x50x16, ale to nipotrzemne do twojej.

 

Opony wmiare tanie: Good Year, Hankook, Toyo - rekomenduje, Fulda, Kumho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Ja też planuje 215/45/17. I czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia z porównaniem jak wygląda e36 z felgami 16 i 17''
dokladnie i najlepiej jakie sa odczucia w jezdzie - chodzi mi o roznice miedzy 16" a 17"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.