Skocz do zawartości

JAKI FILTR SPORTOWY DO 523iA


kwasyl

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz zeby "buczało" to kup sobie golfa II i załóż sportowy tłumik. :twisted2: 523 nie ma nic wspólnego ze sportem więc po co wymyślać,zmień na 2.8,3.5,4.4 wtedy bedziesz czuł większą moc a nie o jakiś głupi filtr za parę zł

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla pelnego i kompletnego efektu nalezy zamontowac magnetyzer,strumienice i podswietlane na niebiesko spryskiwacze.....

w bmw nie robi sie takich rzeczy

takie bzdety montuje sie do kadetta lub poloneza

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgoda ale wg mnie montaz zamiast standardowego filtra papierowego wkladu K N jest rozsadnym podejsciem. Nie mowie ze "stozek uniwersalny do wszystkich pojemnosci od 0.7 do 5.0" ale wkladka i to jakiegos konkretnego producenta nie jest chyba przestepstwem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgoda ale wg mnie montaz zamiast standardowego filtra papierowego wkladu K N jest rozsadnym podejsciem. Nie mowie ze "stozek uniwersalny do wszystkich pojemnosci od 0.7 do 5.0" ale wkladka i to jakiegos konkretnego producenta nie jest chyba przestepstwem

 

ale po co :?: :?: cos Ci to da?po co sobie głowe takimi rzeczami zawracać :?:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie spokojnie, kolega pyta tylko jest ciekawy jak każdy w mniejszym lub wiekszym stopniu :) , wiadomo, ze ironia, i ogólnie humor itp...trzeba sie posmiać.... A tak całkiem serio to są w sprzedaży "sportowe" filtry powietrza , nie stożki, tylko takich samych rozmairów jak seryjne (prostokatne", które wkłada się w obudowę i co jakiś czas czyści, sam jestem ciekaw czy to bujda, zapewne tak , ponieważ cena oscyluje w granicach 120zł , firma K&N, najlepiej niech wypowie się ktoś obeznany w temacie, kto posiada takowy lub miał, a nie same rozmyślania i teorie... :twisted2: ważna praktyka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zgoda ale wg mnie montaz zamiast standardowego filtra papierowego wkladu K N jest rozsadnym podejsciem. Nie mowie ze "stozek uniwersalny do wszystkich pojemnosci od 0.7 do 5.0" ale wkladka i to jakiegos konkretnego producenta nie jest chyba przestepstwem

 

ale po co :?: :?: cos Ci to da?po co sobie głowe takimi rzeczami zawracać :?:

 

 

Daje to tyle ze dokladniej filtruje powietrze zasysane do silnika przez bawelniany wklad np. K&N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy kazda 523 ma K&N sport charger ale moja ma i sobie od 2 latek czyszcze co sezon i myje. NIamam porownania do innej E39 bez tego filtra jezeli chodzi o osiagi itp. Srodek myjacy kupuje na allegro za 30 pln. Ponoc mycie ma starczyc na 2 lata ale ja to robie co roku przy zmianie oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i czy napewno poprawia on osiagi silnika?

Żeby poprawić osiągi, to należałoby otworzyć jak najbardziej dolot i zredukować wszelkie opory powietrza. Niestety, to kłóci się trochę z filtrowaniem. Najlepszy pobór powietrza uzyskałbyś w ogóle demontując filtr.

 

Jeśli szukasz filtra, który poprawia przepływ, to dzieje się to przeważnie kosztem gorszego filtrowania. Więc masz do wyboru: czy wolisz nieznacznie lepsze osiągi (i tak chyba tylko na hamowni byłbyś w stanie zobaczyć jakąś różnicę) czy też dłuższą żywotność silnika dzięki lepszemu odfiltrowaniu brudów.

 

Mi się wydaje, że fabryka na tyle dobrze zaprojektowała ten dolot, że nie ma sensu próbować go poprawiać, szczególnie, że mówimy tu o autach do jazdy po ulicach, a nie wyścigówkach na torze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o K&N, to wg mnie gra nie warta świeczki. Mam już od roku taką wkładkę, poprawy osiągów nie zauważyłem, dźwięk jest faktycznie trochę inny, ale raczej na wyższych obrotach (słychać po prostu jak ssie powietrze), żadnego buczenia itp. Nie warto wydawać kasy, bo to prawie nic nie daje. Z tego co się orientowałem, jakieś testy na hamowni itp, to ludziom to daje różnicę mocy mniejszą niż błąd pomiarowy, a zadowolenie to raczej wynika z autosugestii. No i do tego dochodzi kontrowersyjna sprawa przepuszczania drobnego syfu przez taki filtr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stożek w 523 jest odcięty od ciepłego powietrza. Zdjęcia w galerii. Przerobiłem trochę :mrgreen: oryginalny pojemnik na standardowy filtr. Co do wzrostu mocy - to nic nie powiem, bo tego nie czuję. Co do dźwięku silnika - ciacho :dance:

 

Teksty typu: "pójdzie Ci przepływomierze", "kup se 540" olej, bo to bzdury i robisz z autem to co chcesz (a ono trochę o Tobie świadczy :jawdrop: ).

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak masz racje,świadczy to o właścicielu.

a mi taki właściciel bmw e39 który montuje stożki nie za dobrze mi sie kojarzy.po co sie z tym bawić jak sam mowisz ze nic nie daje a tylko to nie estetycznie wygląda.

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.