Skocz do zawartości

sprzedałem 525 TDS wrażenia po?? a co dalej??


Tomasz 525TDS

Rekomendowane odpowiedzi

witam sprzedałem swoje E34 nie wiem czy ktoś z was miał takie uczucie ale po sprzedaży zacząłem zastanawiać sie czy było warto?

 

teraz z kolei mam dylemat co dalej tzn co kupić oglądałem wiele auto chociazby na gratce czy allegro i powiem ze jakoś tam bezdusznie w srodku pewnie to kwestia przyzwyczajenia?

 

wiem jedno na pewno zostanę przy marce BMW z pewnością teraz E38 ale dylemat tkwi w tym jaki motor?

 

ze swojego TDSa byłem zadowolony nie wiem czy w E38 też tak będzie a moze pokusić sie na benzyne?

 

mam jakieś głupie odczucia albo za duże przywiazanie do byłego autka za dużo miłych chwil w nim spędzonych :dance:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne uczucia jak Ty. Jak pojeździłem 525 tds (e34) to też mam teraz chrapkę na 725 :) Mam wprawdzie szereg niepewności ale... kto wie kto wie... Podstawową jest to czy taki silnik nie będzie za słaby na e38 i dodatkowo w automacie no a poza tym... standardowe bolączki związane z tym silnikiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuce nie mają znaczenia, przy przyspieszaniu liczy sie moment obrotowy który jest bardzo wysoki.

W dodatku w E39 (i zpewne w E38 też) jest wyższy o 20Nm niż w E34 i wynosi 280Nm.

 

Poza tym, nie oczekujmy od E38 w dieslu osiągów porównywalnych z bardziej usportowionymi modelami BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeździłem e38 z TDS i powiem tylko że ten silnik jest za słaby do tego auta, mam e39 z automatem i tu jeszcze nie jest najgorzej, choć bez rewelacji, do spokojnej jazdy wystarcza, w e38 jest to już wyjątkowo spokojna jazda, nie kupiłbym 7 z tym motorem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jeździłem e38 z TDS i powiem tylko że ten silnik jest za słaby do tego auta, mam e39 z automatem i tu jeszcze nie jest najgorzej, choć bez rewelacji, do spokojnej jazdy wystarcza, w e38 jest to już wyjątkowo spokojna jazda, nie kupiłbym 7 z tym motorem

 

w moim odczuciu, do e38 to chyba poniżej 3.0 nie warto się ładować

optymalne wydaje sie 3.5 + sekwencja: koszty paliwa na pewno nie będą wyższe jak w tds.

chociaż, jak ktoś lubi majestatycznie przemieszczać się i nie zależy mu na dobrym odejściu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740 jest za drogie w utrzymaniu moim zadaniem 730 jest już lepszym rozwiązaniem,725 to nawet za darmo bym nie chciał,to nie jedzie...

 

Myślę,że za darmo to byś wziął z pocałowaniem ręki :norty: bo nie należy zapominać,że rozmawiamy o pewnym idealne dla wielu czyli E38.

Czy 725TDS nie jedzie też bym się sprzeczał wg.danych technicznych sprint do 100km\h zajmuje mu 11.4s,natomiast prędkość maksymalna oscyluję ponad 200km\h więc chyba nie taka zawalidroga :nienie:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jestem za 725TDS ciekawa oferta, i tez nie podzielam zdania ze to miało by nie jechac - ale osobiscie wolałbym się wstrzymać i kupić 730D mimo ze jest 1,5x wieksza cena - po prostu nie chciałbym juz tyle razy przerabiać starych diesli 2xtd teraz TDS ileż można;)
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740 jest za drogie w utrzymaniu moim zadaniem 730 jest już lepszym rozwiązaniem,725 to nawet za darmo bym nie chciał,to nie jedzie...

 

Myślę,że za darmo to byś wziął z pocałowaniem ręki :norty: bo nie należy zapominać,że rozmawiamy o pewnym idealne dla wielu czyli E38.

Czy 725TDS nie jedzie też bym się sprzeczał wg.danych technicznych sprint do 100km\h zajmuje mu 11.4s,natomiast prędkość maksymalna oscyluję ponad 200km\h więc chyba nie taka zawalidroga :nienie:

 

Pewnie,ze bym wzioł ale bez pocałowania :twisted:

 

To jest tylko takie powiedzenie... :8)

 

 

 

740 jest za drogie w utrzymaniu moim zadaniem 730 jest już lepszym rozwiązaniem,725 to nawet za darmo bym nie chciał,to nie jedzie...

 

uwierz mi ze jedzie i to całkiem niezle , a jesli wogole tak mowisz to jezdziles nia ??

 

Jeździłem i nie zmienie zdania.

Moze kiedyś jak nie było jeszcze 3.0d to było coś warte,ale dziś??

 

Moje zdaniej jest takie,że lepiej dopożyczyć te pare

groszy i kupić już 730d,jeżeli komuś brakuje :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

takie dywagacje że dołożyc i kupic 730 d to można jeszcze trochę dołożyc i kupic 740 d.....itd są bez sensu.Ja użytkowałem 325 tds,e34 525 tds,725tds i w manualu i automacie i 730d i uważam ze 725 tds w manualu jest całkiem przyzwoitym autem.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

takie dywagacje że dołożyc i kupic 730 d to można jeszcze trochę dołożyc i kupic 740 d.....itd są bez sensu.Ja użytkowałem 325 tds,e34 525 tds,725tds i w manualu i automacie i 730d i uważam ze 725 tds w manualu jest całkiem przyzwoitym autem.

hej

 

O prosze... i to jest najlepsza opinia. TDSem nawet w 7 DA sie jezdzic.

Jesli ktos oczekuje scigalki niech kupi M5 albo cos innego...

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim da się jeździć nawet trabantem,ale co to za jazda :mrgreen:

 

tak naprawdę nie umniejszając ,Janis ,znam ludzi którzy twierdzą po przejechaniu sie E60 535d że to też nie jeździ........bez ironii ,także zależy co dla kogo :D

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim da się jeździć nawet trabantem,ale co to za jazda :mrgreen:

 

tak naprawdę nie umniejszając ,Janis ,znam ludzi którzy twierdzą po przejechaniu sie E60 535d że to też nie jeździ........bez ironii ,także zależy co dla kogo :D

hej

 

zgadza się kolego :wink:

 

hej :8)

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.